Kde je SKUTECNE pochovan general Patton ?

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 440 příspěvků vloženo, 1694 editováno a 1878 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kde je SKUTECNE pochovan general Patton ?

  Avatar
  Na nasi rodinne trachtaci vyvstala otazka, kde je vlastne nakonec pochovan general Patton. Ne, nemyslim hrbitov v Lucemburku, tam jsem samozrejme byl (nekolikrat), ale podle nekoho odvolavajiciho se na zamestnance tohoto hrbitova by pry telo gen Pattona melo byt po valce vyzdvizeno a prevezeno k pohrbu do USA, je to skutecne tak ? Pokud ano, kde je tedy nakonec pohrben general Patton ?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76008#280409Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Obávám se že se mýlil ten někdo, nebo pracovník hřbitova. Podle toho co jsme letos právě tam probírali a po dotazu na správě hřbitova (v té malé budově vlevo od vchodu) je Patton pohřběn "v čele svých mužů", což bylo údajně jeho přáním. Byl tam přenesen z původního hrobu kam byl uložen po své smrti (tenhle společný hřbitov zřejmě ještě nebyl hotov). Symbolický hrob je na pozemcích kostela kde byl pokřtěn a biřmován v San Gabriel v Kalifornii, kde má jeho rodina hrobku, to je ale jen symbolický hrob, jeho tělo je uloženo v Lucemburku.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76008#280414Verze : 0
  Avatar
  rikal jsem to same, ale prave onen "tajemny zdroj" z tamniho hrbitova me trochu vyvedl z miry Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76008#280419Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jak moc dobře anglicky rozumí ten někdo, kdo s tajemným zdrojem mluvil? Ono pokud nezná slovo kenotaf, nebo pokud ten dotyčný co podával informaci sám není dobrý v angličtině, klidně mohlo dojít k omylu když jeden vysvětloval že existuje ještě "symbolický hrob" a druhý to bral že je to tenhle. Totéž samozřejmě platí i o každé jiné řeči, i když mně přišlo že se lucemburčani s námi jinak než anglicky nebavili (určitě by to ale šlo ve francouzštině nebo němčině, kdybychom ji uměli my líp Smile ) Osobně bych to viděl právě na tu záměnu v řeči, občas je to docela problém Smile (aspoň já ho někdy v řeči mívám), ale prohlášení úředníka "his body is in Luxemburg and cenotaph is in US" nedávalo místo k pochybám. Naše "hřbitovní bratrstvo"(říkáme tak skupině co jede hlavně kvůli hřbitovům) se pak fotilo s nadšením u pomníku i kaple do rodiných alb. Jak určitě víš je jeho hrob označen normálním křížem jako ostatní, je jen pár metrů před první řadou a samostatně. Myslím že to dobře odpovídá tomu jaký byl zaživa, je i dnes v čele svých vojáků.


  Možná by byla zajímavá jiná podrobnost ze správy hřbitova, na něm se stále pohřbívá, jde o ostatky které jsou nalezeny ještě dnes při různých příležitostech a buď je nelze identifikovat, nebo rodina neprojeví zájem mít je doma v USA, ty jsou pak uloženy právě na tomto hřbitově, jde o ostatky jak z Lucemburska tak z Německa a snad i z Belgie a Holandska (zde si nejsem jist).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76008#280425Verze : 0