Dny NATO v Ostravě

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 420 příspěvků vloženo, 1081 editováno a 2460 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Dny NATO v Ostravě

  Avatar
  Upozornění. Ti, kteří to přehlédli, tak o tomto víkendu se uskuteční na Ostravském letišti v Mošnově Dny NATO. Bude sice asi hnusné počasí, ale možné proto příjde méně lidí. Vystavována technika i ukázky vypadají slibně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76061#280692Verze : 0
  Avatar
  Někdo nějaké fotky?


  Koncem minulého týdne jsem na dálnici předjížděl osmikolku s podvalníkem a na něm tank výsostný znak bílí čtverec s modrým křížem? A dnes jsem je okolo třetí odpoledne potkal při návratu, cca na 80 km směr Praha. Fotit sem nestačil a výsostné znaky co tu kdysi určitě byly nemůžu najít.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76061#372381Verze : 0
  Avatar

  Citace - glgačka :

  Někdo nějaké fotky?


  Koncem minulého týdne jsem na dálnici předjížděl osmikolku s podvalníkem a na něm tank výsostný znak bílí čtverec s modrým křížem? A dnes jsem je okolo třetí odpoledne potkal při návratu, cca na 80 km směr Praha. Fotit sem nestačil a výsostné znaky co tu kdysi určitě byly nemůžu najít.  To byl Řecký Leopard 1 z Lešan, byl tam jako reklama na Lešany Wink


  Fotly mám, ale nic moc, neumím fotit ve vzduchu a navíc byly letové ukázky dost proti sluníčku. Nicméně jsem si mohl "ošahat" RBS-70 Smile
  Byla tam spousta pěkných věcí, ale organizačně je možné leccos vytknout, zvlášť když to srovnám třeba s Bahny - ozvučení bylo příšerné (2 reproduktory kousek od sebe, ve svých osách vypalovaly ušní bubínky a o pár metrů vedle už pomalu nebyly slyšet), měli tam sice 1 velkoplošnou obrazovku, ale umístěna byla nad pódiem, takže kdo na ni jasně viděl, ten viděl i na prostor pozemních ukázek a nepotřeboval ji.
  (pro srovnání, Bahna byla ozvučena relativně rovnoměrně a obrazovky byly tuším 3, strategicky rozmístěné tak, aby na ně bylo obře vidět zejména z míst, ze kterých to s výhledem do předváděcího prostoru nebylo tak dobré)


  Vzdušné ukázky byly z pozemních vidět dost špatně, z nejlepšího hlediště na ty vzdušné pak zase nebyly pozemní vidět vůbec. Navíc jak nebyl slyšet komentář, člověk nevěděl, co se konkrétně chystá a jestli by neměl zpozornět nebo se někkam přesunout.
  Se známým, co jsem tam byli, jsme si nakonec našli hezké pozorovací místo na ten vzduch, pozemní jsme oželeli.


  Ale jinak B-52 pěkná, Hurricane pěkný, zbytek statické expozice taky a ocela jim to lítalo Smile Jen to ozvučení a oobrazovkování by to chtělo příště lepší.


  Edit: Přikládám ten Leopard a rozmazaného, ale přece jen Hurricana s Tornádem Wink


  Edit 2: Co se počasí týče, naštěstí varování nevyšlo a hnusně nebylo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76061#372396Verze : 0
  Avatar
  Pár fotek z neděle...  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76061#372398Verze : 0