25.09.2008 - Kosovský velvyslanec ve Švýcarsku - persona non grata

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 421 příspěvků vloženo, 1341 editováno a 2501 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

25.09.2008 - Kosovský velvyslanec ve Švýcarsku - persona non grata

  Avatar
  Švýcarská vláda odmídla akreditaci kosovského velvyslance Naima Malu. Vláda důvod neudala.
  Podle kosovských medií k tomu došlo protože má diplomat ve Švýcarsku policejní záznam.


  Zdroj: www.sme.sk
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76397#281575Verze : 0
  Avatar
  Bylo by zajímavé vědět co bylo příčinou toho záznamu. Asi to nebylo špatné parkování, to by se nestal nežádoucí osobou. Možná by bylo i zajímavé vědět jak ta "diaspora" Albánců v alpské republice fungovala.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76397#281589Verze : 0
  Avatar
  Jestli se nepletu, jakákoliv vláda může kohokoliv v diplomatických službách prohlásit za "persona non grata" bez jakýchkoliv vysvětlení. Takže nikomu do toho nic není. Ostatní jsou než konstrukce.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76397#281599Verze : 0
  Avatar
  Vláda jakéhokoli státu to sice udělat může, ale zde je jasně napsáno že dotyčný má v zemi z doby předchozího pobytu policejní záznam, ten obvykle není za to že někdo špatně parkoval (to třeba ve Švýcarsku policie neřeší), ale spíše za něco co je v rozporu se zákonem. A Myslím že "diaspora" kosovských albánců byla ve značné míře provázena podobnou "diasporou" jejich kriminálních struktur, nakonec i UČK byla na seznamu teroristů než se hodilo ji z něj vymazat. A mne by opravdu zajímalo zač "diplomata" prohlásili za nežádoucího, jestli to byl spor třeba při nějaké akci na podporu "odporu" v kosovu, nebo třeba vybírání výpalného. Pokud to nezajímá tebe, je to tvoje věc.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76397#281602Verze : 0
  Avatar
  Pán Naim Mala má Švajčiarsky pas, je bývalým členom UCK a záznam má údajne za vydieranie niekoľkých občanov Švajčiarska aby získal isté materiálne výhody pre seba....

  Citace :

  Another source said that Mala "faced Swiss justice over pressuring several citizens of Switzerland in order to secure material gains for himself"
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76397#281604Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Děkuji, buko, měl jsem zprostředkovaně podobnou informaci. Takže pravděpodobně nejde o spekulaci, ostatně vlády obvykle někoho prohlásí za nežádoucího ne před nástupem do funkce, ale až po tom co nastoupí. Někdy to může být jen "odveta za podobný postup druhé strany, tohle ale zřejmě je jiný případ a právě to odmítnutí předem mne zaujalo, následně jsem zjistil podobně jako buko že šlo o kriminální činnost, proto jsem se na dotyčného "diplomata" ptal. Jsem možná předpojatý, ale členové UČK ve mně vzbuzují podezření, stejně jako členové jakékoli jiné zločinecké organizace.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76397#281605Verze : 0