Hrdina Ruské federace [1992- ]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 486 příspěvků vloženo, 1369 editováno a 2482 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hrdina Ruské federace [1992- ]

Hero of the Russian federation / Герой Российской Федерации

  Avatar
   
  Název:
  Name:
  Hrdina Ruské federace Hero of the Russian federation
  Název v originále:
  Original Name:
  Герой Российской Федерации
  Datum vzniku:
  Date of Establishment:
  20.03.1992
  Datum zániku:
  Date of Termination:
  DD.MM.RRRR
  Struktura:
  Structure:
  Medaila Zlatá hviezda "Gold Star" medal
  Poznámka:
  Note:
  - -
  Zdroje:
  Sources:
  ru.wikipedia.org
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76623#560795Verze : 0
  MOD
  Avatar
   
  Název:
  Name:
  Hrdina Ruské federace Hero of the Russian federation
  Název v originále:
  Original Name:
  Герой Российской Федерации
  Datum vzniku:
  Date of Establishment:
  20.03.1992
  Datum zániku:
  Date of Termination:
  DD.MM.RRRR
  Komponenty:
  Components:
  klenot na závěsu -
  Klenot:
  Badge:
  Medaile "Zlatá hvězda" je tvořena pěticípou hvězdou s hladkými paprsky. Délka paprsků je 15 mm .


  Zadní strana je hladká, okraje hvězdy jsou mírně zvýšené. Na středu hvězdy je nápis v azbuce : Hrdina Ruska (Geroj Rossii) – tato písmenka mají rozměr 4 x 2 mm. Nad tímto nápisem je vždy evidenční a pořadové číslo dekorace, které má výšku 1 mm. Veškeré náležitosti tohoto vyznamenání spravuje prezidentská kancelář Ruské federace .


  Medaile je pomoci ouška zavěšená na malé obdélníkové sponě, která je pozlacená a má rozměr 15 mm šířka a 19,5 mm výška. Tento rámeček či spona je v dolní i horní části přeřezána a zde prochází stuha. Stuha je tvořena tak zvanou "slovanskou trikolórou". Jde o barvy státní vlajky Ruska. Na zadní straně u uděleného originálu je spona tvořena pozlaceným drátkem (špendlíkem). Pro denní nošení je vydávána oficielní nositelná kopie, která je vyrobena z obecného kovu a zlacená. Zároveň v tomto případě je na sponě šroub s maticí k upevnění na oděv. Váha dekorace: 21,5 g .
  The "Gold Star" medal is a gold five-pointed star with smooth 15mm dihedral rays on the obverse. The otherwise plain reverse bears the prominent relief inscription in 2mm high letters "HERO OF RUSSIA" (Russian: "ГЕРОЙ РОССИИ") at its center, in the upper portion, the award serial number in 1mm high numbers.


  The insignia is secured to a standard Russian square mount by a ring through the suspension loop. The mount is covered by a silk moiré tricolour ribbon of white, blue and red.
  Klenot foto avers:
  Badge Photo Obverse:
  Klenot foto revers:
  Badge Photo Reverse:
  Hvězda:
  Star:
  - -
  Hvězda foto avers:
  Star Photo Obverse:
  -
  Hvězda foto revers:
  Star Photo Reverse:
  -
  Stužka:
  Ribbon Bar:
  - -
  Fotografie:
  Photograph:
  -
  Poznámka:
  Note:
  - -
  Zdroje:
  Sources:
  ru.wikipedia.org
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76623#560797Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Po faktickém rozpadu Sovětského svazu nástupnický stát Ruská federace mnohé a doufejme to lepší převzala a mezi jiným i řádovou strukturu bývalého SSSR. Především vojenské a válečné řády a dekorace, jak tradice káže, bylo nutno uchovat, modernizovat neb v Ruské federaci žil a žije stále velký počet veteránů válek, které vedl Sovětský svaz, ale které vedla, vede a jistě i povede i Ruská federace. Mezi takové zajímavé dekorace, které navazuji na tradice je :


  MEDAILE HRDINA RUSKÉ FEDERACE


  Medaile byla založena zákonem Ruské federace číslo 2553-1 ze dne 20. března 1992. K medaili Zlatá hvězda náleží řádová knížka a udělovací dekret, který je dokladem o vykonání hrdinského činu .


  Podmínky pro udělení tohoto vysokého státního vyznamenání jsou stejné jako tomu bylo u Zlaté hvězdy udělované v dobách SSSR .


  Touto dekorací mohou být vyznamenání všichni občané, kteří prokáži hrdinství a odvahu při plnění úkolů související s obranou vlasti bez ohledu na nebezpečí smrti, které jim bezprostředně hrozí ( obdobné podmínky jako řád Sv. Jiří ). Další úlevy a penze, které nositeli náleží řeší zákony Federace .


  Poznámka :


  I když stále hovoříme o medaili Hrdiny Ruska, jde ve své podstatě o nejvyšší ocenění, které lze přirovnat např. ke Kongresové medaili USA, která také nenese pojmenování „ ŘÁD „, ale tradice a historie dokládá, že i zde jde o mimořádné ocenění občanů USA .  Grigorijev V.S : Vyznamenání nového Ruska 1997
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/76623#342419Verze : 2