Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 340 příspěvků vloženo, 983 editováno a 283 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hrebík, Jozef

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hrebík Hrebík
    Jméno:
    Given Name:
    Jozef Jozef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jozef Hrebík
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:

    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník vo výslužbe Colonel-General (Ret.)
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    28.10.1928 Lukáčovce /
    28.10.1928 Lukacovce /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.03.2017 Trenčín
    26.03.2017 Trenčín
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 1. armády (1977-1981)
    veliteľ Východného vojenského okruhu (1982-1989)
    1. zástupca náčelníka Generálneho štábu ČSĽA (1989-1990)
    2nd Motor-Rifle Division, Commander
    1st Army, Commander
    Eastern Military District, Commander
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Olomouc, fond Osobní spisy vojáků z povolání
    Vojenský ústřední archiv Praha, fotoarchiv
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/77383#421460Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hrebík Hrebík
    Jméno:
    Given Name:
    Jozef Jozef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jozef Hrebík
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.10.1957-DD.07.1958 kurz veliteľov práporov tankového vojska, Tankové učilište K. Gottwalda, Vyškov
    DD.08.1962-DD.05.1967 diaľkové štúdium, Vojenská akadémia A. Zápotockého, Brno
    DD.09.1972-DD.MM.1974 Vojenská akadémia K. J. Vorošilova, Moskva
    DD.MM.1979-DD.MM.1979 vyšší akademický kurz, Vojenská akadémia K. J. Vorošilova, Moskva
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    31.03.1952 poručík
    26.06.1954 nadporučík
    01.07.1957 kapitán
    01.05.1961 major
    01.05.1966 podplukovník
    01.10.1971 plukovník
    01.10.1977 generálmajor
    01.10.1979 generálporučík
    01.10.1985 generálplukovník
    01.11.1990 záloha
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.03.1969-DD.12.1970 Velitel : 5. motostřelecký pluk
    DD.11.1974-DD.MM.1975 Velitel : 2. motostřelecká divize
    DD.11.1977-01.10.1979 Velitel : 1. armáda
    01.10.1979-DD.MM.1981 Velitel : 1. armáda
    25.10.1982-01.10.1985 Velitel : Východní vojenský okruh
    01.10.1985-11.09.1989 Velitel : Východní vojenský okruh
    DD.MM.1970-DD.MM.RRRR Náčelník štábu : 3. motostřelecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1972 Náčelník štábu : 3. motostřelecká divize

    Ručně vyplněné položky:
    DD.05.1953-DD.10.1957 veliteľ batérie ľahkých samohybných diel, 25. peší pluk / 25. strelecký pluk / 11. strelecký pluk
    DD.08.1958-DD.MM.1961 veliteľ tankového práporu, 11. motostrelecký pluk
    DD.08.1961-DD.MM.1964 zástupca náčelníka štábu 10. tankového pluku
    DD.10.1964-DD.MM.RRRR náčelník štábu 10. tankového pluku
    DD.07.1965-DD.MM.RRRR zástupca veliteľa 5. motostreleckého pluku
    DD.03.1969-DD.12.1970 veliteľ 5. motostreleckého pluku
    DD.MM.1970-DD.MM.1972 náčelník štábu 3. motostreleckej divízie
    DD.08.1974-DD.MM.1975 veliteľ 2. motostreleckej divízie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR zástupca náčelníka Operačnej správy GŠ ČSĽA
    DD.11.1977-DD.MM.1981 veliteľ 1. armády
    25.10.1982-11.09.1989 veliteľ Východného vojenského okruhu
    11.09.1989-30.10.1990 1. zástupca náčelníka Generálneho štábu ČSĽA
    Automatically linked items:
    DD.03.1969-DD.12.1970 Commander : 5th Motor Rifle Regiment
    DD.MM.1970-DD.MM.RRRR Chief of Staff : 3rd Motor Rifle Division
    DD.11.1974-DD.MM.1975 Commander : 2nd Motor Rifle Division
    DD.11.1977-01.10.1979 Commander : 1st Army
    01.10.1979-DD.MM.1981 Commander : 1st Army
    25.10.1982-01.10.1985 Commander : Eastern Military District
    01.10.1985-11.09.1989 Commander : Eastern Military District
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1972 Chief of Staff : 3rd Motor Rifle Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1956
    Medaile za službu vlasti
    Medal for Service to the Homeland
    Medaile za službu vlasti
    -


    DD.MM.1962
    Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
    The Medal of the Merits in the Defence of the Country
    Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
    -


    DD.MM.1970
    Řád rudé hvězdy
    The Order of the Red Star
    Řád rudé hvězdy
    -


    DD.MM.1975
    Řád práce
    The Order of the Labour
    Řád práce
    -


    DD.MM.1975
    Pamětní medaile k 30. výročí národně osvobozeneckého boje našeho lidu a osvobození Československa Sovětskou armádou
    Commemorative Medal of the 30th Anniversary of the National Liberation Struggle of Our People and the Liberation of Czechoslovakia by the Soviet Army
    Pamětní medaile k 30. výročí národně osvobozeneckého boje našeho lidu a osvobození Československa Sovětskou armádou
    -


    DD.MM.1978
    Jubilejní medaile 60 let ozbrojených sil SSSR
    Jubilee Medal 60 Years of Armed Forces of USSR
    Юбилейная медаль 60 лет Вооружённых Сил СССР
    -


    DD.MM.1981
    Medaile Za upevňování bojového přátelství
    Medal for Strengthening Military Cooperation
    Медаль За укрепление боевого содружества
    -


    DD.MM.1983
    Medaile bratrství ve zbrani
    Brotherhood of Arms Medal
    Odznaka Braterstwa Broni
    -


    DD.MM.1983
    Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani - 1. stupeň
    -
    Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani - zlatá medaile
    -


    DD.MM.1985
    Medaile Za upevňování přátelství v zbrani
    Brotherhood of Arms Medal
    Медал За укрепване братството по оръжие
    -


    DD.MM.1988
    Řád rudé zástavy
    Order of the Red Flag
    Řád rudé zástavy
    -


    DD.MM.1988
    Za zásluhy o ČSLA - 1. stupeň
    Medal of Merit in the Czechoslovak People's Army - 1st Class
    Za zásluhy o ČSLA - 1. stupeň
    -


    DD.MM.1988
    Jubilejní medaile 70 let ozbrojených sil SSSR
    Jubilee Medal for 70 Years of Armed Forces of USSR
    Юбилейная медаль 70 лет Вооруженных Сил СССР
    -


    28.10.2008
    Pamětní medaile ministra obrany SR III. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 3rd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR III. stupňa
    -


    28.10.2013
    Pamětní odznak velitele Sil výcviku a podpory OS SR 3. stupně
    -
    Pamätný odznak veliteľa Síl výcviku a podpory OS SR 3. stupňa
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    buko1
    www.mil.sk
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/77383#463968Verze : 0
    MOD
    Avatar
    ďalšia fotografia:





    zdroj: www.mil.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/77383#489511Verze : 0
    MOD