Kroutil, Rudolf

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 348 příspěvků vloženo, 1869 editováno a 259 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kroutil, Rudolf

divisní generál / Division General

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kroutil Kroutil
    Jméno:
    Given Name:
    Rudolf Rudolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Rudolf Kroutil
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    divisní generál Division General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    JUDr. LL.M.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    03.08.1884 Prasklice /
    03.08.1884 Prasklice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    26.08.1964 Praha /
    26.08.1964 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ? ?
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    ? ?
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/79014#375306Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kroutil Kroutil
    Jméno:
    Given Name:
    Rudolf Rudolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Rudolf Kroutil
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1891-DD.07.1903 Státní reálka, Kroměříž
    DD.10.1904-DD.07.1910 Karlo-Ferdinandova universita, právnická fakulta, Praha
    DD.09.1891-DD.07.1903 ?
    DD.10.1904-DD.07.1910 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.11.1903-DD.02.1904 Škola jednoročních dobrovolníků, Przemysl
    DD.07.1917-DD.10.1917 Důstojnický kurs, Borispol
    DD.06.1921-DD.08.1921 Informační kurs pro generály a plukovníky, Praha
    DD.04.1926-DD.06.1926 Informační dělostřelecký kurs, Metz
    DD.11.1903-DD.02.1904 ?
    DD.07.1917-DD.10.1917 ?
    DD.06.1921-DD.08.1921 ?
    DD.04.1926-DD.06.1926 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.01.1905 kadet rakousko-uherské branné moci
    01.01.1910 poručík rakousko-uherské branné moci
    01.11.1914 nadporučík rakousko-uherské branné moci
    14.10.1917 podkapitán ruské armády
    07.02.1918 podkapitán legií
    22.07.1919 major legií
    01.02.1920 podplukovník legií
    01.12.1920 podplukovník dělostřelectva
    16.12.1921 plukovník dělostřelectva
    19.07.1923 generál V. hodnostní třídy
    16.12.1927 brigádní generál
    04.05.1928 divisní generál
    01.02.1929 výslužba
    01.01.1905 ?
    01.01.1910 ?
    01.11.1914 ?
    14.10.1917 ?
    07.02.1918 ?
    22.07.1919 ?
    01.02.1920 ?
    01.12.1920 ?
    16.12.1921 ?
    19.07.1923 General of 5th Rank Class
    16.12.1927 Brigade General
    04.05.1928 Division General
    01.02.1929 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.06.1921-09.03.1922 Velitel : Zbrojní odbor ministerstva
    00.10.1922-DD.11.1922 Velitel : 8. divise
    DD.07.1923-01.01.1927 Velitel : Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva
    01.01.1927-15.02.1927 Velitel : II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva
    15.02.1927-DD.01.1929 Velitel : II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva


    DD.10.1903-DD.11.1903 jednoroční dobrovolník Pevnostního dělostřeleckého pluku č. 3, Przemysl
    DD.11.1903-DD.02.1904 vojenské studium, Przemysl
    DD.02.1904-DD.09.1904 velitel dělostřelecké čety Pevnostního dělostřeleckého pluku č. 3, Przemysl
    DD.08.1914-DD.11.1914 velitel samostatné dělostřelecké baterie přemyšlské pevnosti, východoevropské válčiště
    DD.11.1914-DD.03.1915 velitel improvizované dělostřelecké skupiny přemyšlské pevnosti, východoevropské válčiště
    23.03.1915-23.03.1915 zajetí na východoevropském válčišti
    DD.03.1915-DD.07.1917 ruské zajatecké tábory
    DD.07.1917-DD.10.1917 vojenské studium, Borispol
    DD.10.1917-DD.02.1918 zástupce velitele dělostřelecké baterie 1. československého těžkého dělostřeleckého oddílu, Běrezaň
    DD.02.1918-DD.03.1918 důstojník velitelství 7. československého střeleckého pluku, přesun
    DD.03.1918-DD.06.1918 transportní důstojník Československého armádního sboru, Krasnojarsk
    DD.06.1918-DD.08.1918 mobilizační důstojník Československého armádního sboru, Novonikolajevsk
    DD.08.1918-DD.12.1918 velitel dělostřelecké baterie 2. československé dělostřelecké brigády, sibiřské válčiště
    DD.12.1918-DD.07.1919 pobočník dělostřeleckého inspektora Inspektorátu československého vojska, sibiřské válčiště
    DD.07.1919-DD.08.1920 dělostřelecký inspektor Inspektorátu československého vojska, sibiřské válčiště a přesun
    DD.08.1920-DD.12.1920 repatriační dovolená
    DD.12.1920-DD.06.1921 velitel Hrubé dělostřelecké brigády, Olomouc
    DD.06.1921-DD.08.1921 vojenské studium, Praha
    DD.08.1921-DD.07.1923 velitel Hrubé dělostřelecké brigády, Komárno
    DD.07.1923-DD.04.1926 přednosta Dělostřeleckého odboru ministerstva, Praha
    DD.04.1926-DD.06.1926 vojenské studium, Metz
    DD.04.1926-DD.01.1927 přednosta Dělostřeleckého odboru ministerstva, Praha
    DD.01.1927-DD.01.1929 přednosta Druhého odboru /dělostřeleckého/ ministerstva, Praha
    DD.06.1921-09.03.1922 Commander : Arms Department of the Ministry
    00.10.1922-DD.11.1922 Commander : 8th Division
    DD.07.1923-01.01.1927 Commander : Artillery and Arms Department of the Ministry
    01.01.1927-15.02.1927 Commander : 2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry
    15.02.1927-DD.01.1929 Commander : 2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry


    DD.10.1903-DD.11.1903 ?
    DD.11.1903-DD.02.1904 ?
    DD.02.1904-DD.09.1904 ?
    DD.08.1914-DD.11.1914 ?
    DD.11.1914-DD.03.1915 ?
    23.03.1915-23.03.1915 ?
    DD.03.1915-DD.07.1917 ?
    DD.07.1917-DD.10.1917 ?
    DD.10.1917-DD.02.1918 ?
    DD.02.1918-DD.03.1918 ?
    DD.03.1918-DD.06.1918 ?
    DD.06.1918-DD.08.1918 ?
    DD.08.1918-DD.12.1918 ?
    DD.12.1918-DD.07.1919 ?
    DD.07.1919-DD.08.1920 ?
    DD.08.1920-DD.12.1920 ?
    DD.12.1920-DD.06.1921 ?
    DD.06.1921-DD.08.1921 ?
    DD.08.1921-DD.07.1923 ?
    DD.07.1923-DD.04.1926 ?
    DD.04.1926-DD.06.1926 ?
    DD.04.1926-DD.01.1927 ?
    DD.01.1927-DD.01.1929 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1919
    Řád Sokola - s meči
    Order of Falcon with Swords
    Řád Sokola - s meči
    -


    DD.MM.1921
    Válečný kříž
    Croix de Guerre
    Croix de Guerre
    -


    DD.MM.1921
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -


    DD.MM.1921
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1922
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.1926
    Řád Čestné legie 4. třída
    Order of Legion of Honour 4th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Officier
    -

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/79014#375307Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Divízni generál JUDr. Rudolf Kroutil


    Narozen 3. 8. 1884 v Prasklicích u Kroměříže. Vystudoval právnickou fakultu. V rak.-uh. armádě důstojník u 3. pluku pevnostního dělostřelectva. Zajat při pádu Přemyšlu 1915 v hodnosti nadporučíka.


    Do legií se přihlásil v červnu 1916 a nastoupil 1. 9. 1917 jako posluchač důstojnického kursu 7. střeleckého pluku. Později byl ve funkcích u 7. Tatranského pluku v hodnosti št.kpt., dále pak komisařem převozu dobrovoleckých vojsk. V roce 1918 v bojích u Novonikolajevska, u Tomska, Mariinska atd. Prováděl mobilisaci Čechoslováků v rajoně 2. divise. S 2. dělostřeleckou divisí, u jejíhož štábu byl, se zúčastnil pochodu na Irkutsk. V září 1918 odjel jako velitel 8. těžké baterie na Ural. 1919 inspektorem dělostřelectva čsl. vojsk na Rusi.


    Z legií vyřazen 20. 6. 1920 v hodnosti plukovníka. V ČSR velitel dělostřelecké brigády v Olomouci. V roce 1925 generál a přednosta dělostřeleckého a zbrojního odboru MNO. V roce 1929 odchází do výslužby v hodnosti divizního generála.



    Zdroj:
    Vojenský archiv, encyklopedie.seznam
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/79014#290534Verze : 0