39. armáda [1942-1955]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 720 příspěvků vloženo, 3090 editováno a 2366 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

39. armáda [1942-1955]

39th Army / 39-я армия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    39. armáda 39th Army
    Originální název:
    Original Name:
    39-я армия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.08.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    58. armáda 58th Army
    Datum zániku:
    Disbanded:
    07.09.1955
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.08.1942-20.10.1943 Kalininský front
    20.10.1943-20.01.1944 1. pobaltský front
    20.01.1944-24.04.1944 Západní front
    24.04.1944-03.07.1944 3. běloruský front
    03.07.1944-16.07.1944 1. pobaltský front
    16.07.1944-06.02.1945 3. běloruský front
    06.02.1945-25.02.1945 1. pobaltský front
    25.02.1945-01.05.1945 Sambijská skupina vojsk
    01.05.1945-20.06.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
    20.06.1945-25.08.1945 Zabajkalský front
    25.08.1945-01.10.1945 1. dálnovýchodní front
    01.10.1945-23.04.1953 Přímořský vojenský okruh
    23.04.1953-DD.MM.1955 Dálnovýchodní vojenský okruh
    08.08.1942-20.10.1943 Kalinin Front
    20.10.1943-20.01.1944 1st Baltic Front
    20.01.1944-24.04.1944 Western Front
    24.04.1944-03.07.1944 3rd Byelorussian Front
    03.07.1944-16.07.1944 1st Baltic Front
    16.07.1944-06.02.1945 3rd Byelorussian Front
    06.02.1945-25.02.1945 1st Baltic Front
    25.02.1945-01.05.1945 Sambijská skupina vojsk
    01.05.1945-20.06.1945 Supreme Main Command of the Armed Forces
    20.06.1945-25.08.1945 Transbaikal Front
    25.08.1945-01.10.1945 1st Far Eastern Front
    01.10.1945-23.04.1953 Maritime Military District
    23.04.1953-DD.MM.1955 Far Eastern Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    08.08.1942-DD.05.1945 východoevropské válčiště
    DD.05.1945-DD.06.1945 přesun
    DD.06.1945-DD.09.1945 dálnovýchodní válčiště
    DD.09.1945-DD.MM.1955 Ta-lien, ? /
    Velitel:
    Commander:
    08.08.1942-30.01.1943 Zygin, Alexej Ivanovič (generálmajor)
    30.01.1943-DD.09.1943 Zygin, Alexej Ivanovič (generálporučík)
    DD.09.1943-DD.05.1944 Běrzarin, Nikolaj Erastovič (generálporučík)
    DD.05.1944-05.05.1945 Ljudnikov, Ivan Iljič (generálporučík)
    05.05.1945-DD.06.1947 Ljudnikov, Ivan Iljič (generálplukovník)
    DD.06.1947-DD.MM.1953 Běloborodov, Afanasij Pavlantijevič (generálplukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    08.08.1942-01.10.1942 Iljinych, Pavěl Fedosejevič (plukovník)
    01.10.1942-DD.10.1942 Iljinych, Pavěl Fedosejevič (generálmajor)
    DD.10.1942-03.06.1944 Siminovskij, Mojsej Isaakovič (plukovník)
    03.06.1944-DD.MM.1946 Siminovskij, Mojsej Isaakovič (generálmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.12.1941-DD.03.1943 373. střelecká divize
    01.04.1942-01.06.1942 185. střelecká divize
    08.08.1942-DD.09.1942 16. gardová střelecká divize
    01.10.1942-01.01.1943 380. střelecká divize
    01.11.1942-01.05.1943 186. střelecká divize
    24.03.1943-17.09.1943 234. střelecká divize
    DD.03.1943-DD.09.1945 572. samostatná armádní spojovací letka
    01.04.1943-01.08.1943 185. střelecká divize
    DD.07.1943-25.09.1943 2. gardový střelecký sbor
    13.12.1943-01.01.1944 1. střelecký sbor
    DD.01.1945-DD.02.1945 13. gardový střelecký sbor
    DD.02.1945-DD.04.1945 13. gardový střelecký sbor
    09.08.1945-03.09.1945 116. samostatná průzkumná letka - 2. formování
    10.09.1945-DD.03.1947 5. průlomový dělostřelecký sbor
    DD.09.1945-DD.12.1945 7. mechanizovaný sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 348. střelecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 36. samostatná pozorovací letka
    DD.12.1941-DD.03.1943 373rd Rifle Division
    01.04.1942-01.06.1942 185th Rifle Division
    08.08.1942-DD.09.1942 16th Guards Rifle Division
    01.10.1942-01.01.1943 380th Rifle ivision
    01.11.1942-01.05.1943 186th Rifle Division
    24.03.1943-17.09.1943 234th Rifle Division
    DD.03.1943-DD.09.1945 572nd Detached Army Liaison Aviation Squadron
    01.04.1943-01.08.1943 185th Rifle Division
    DD.07.1943-25.09.1943 2nd Guards Rifle Corps
    13.12.1943-01.01.1944 1st Rifle Corps
    DD.01.1945-DD.02.1945 13th Guards Rifle Corps
    DD.02.1945-DD.04.1945 13th Guards Rifle Corps
    09.08.1945-03.09.1945 116th Detached Reconnaissance Aviation Squadron - 2nd forming
    10.09.1945-DD.03.1947 5th Artillery Breakthrough Corps
    DD.09.1945-DD.12.1945 7th Mechanised Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 348th Rifle Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 36th Detached Observation Aviation Squadron
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/79185#513696Verze : 1
    MOD