Generál Nil

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 461 příspěvků vloženo, 2618 editováno a 1155 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Generál Nil

  Avatar
  Generál Nil
  (Generał Nil)


  Produkce: Polsko
  Rok produkce: 2008
  Premiéra: 17.4.2009
  Režie: Ryszard Bugajski


  August Emil Fieldorf ps. "Nil" - Brigádní generál polské armády, bojovnik za nezávislost, velitel Kedywu AK , zástupce hlavního velitele Zemské armády AK.
  Tento film představuje jeho životní příběh, respektivé jeho část, od sovětské internace až po popravu ve varšavském vězení v roce 1953.
  Ve filmu je i připomenutá akce k níž vydal Fieldorf rozkaz - likvidace kata Varšavy - Franze Kutschery (článek o této akci si můžete přečíst ZDE ) .

  Zdroj : stopklatka.pl

  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/81178#297530Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Včera jsem navštívil v Cieszynie premiéru filmu Generał Nil. Nejsem filmový kritik, takže z mého subjektivního hlediska, odvedli filmaři velmi dobrou práci. Mohl bych hledat nějaké technické nedostatky, například během scény atentátu na Kutscheru , ale to jsou jenom technické detaily pramenící například z výše rozpočtu filmu. Film je velmi sugestivní a hlavně smutný - stejně jako je smutný příběh generála Fieldorfa .

  Vedle mne plakaly dvě starší paní - podobný zážitek jsem si odnesl z kina při projekci Wajdový Katyně.
  Na plakátech filmu je vepsáno heslo filmu "Legendu se nedá zabít". Nezbývá než si přát, aby i v naší zemi vznikala podobná díla, která připomenou osudy zapomenutých hrdinů, ale hlavně dodnes nepotrestané komunistické zločiny!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/81178#309003Verze : 0
  MOD