Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 300 příspěvků vloženo, 891 editováno a 283 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vídeň

Vienna / Wien

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Vídeň Vienna
    Originální název:
    Original Name:
    Wien
    Další názvy:
    Other Names:
    Vindobona
    Vedunia
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    - -
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°12'00.00"N 16°21'59.92"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Innere Stadt, Leopoldstadt, Landstraße, Wieden, Margareten, Mariahilf, Neubau, Josefstadt, Alsergrund, Favoriten, Simmering, Meidling, Hietzing, Penzing, Rudolfsheim-Fünfhaus, Ottakring, Hernals, Währing, Döbling, Brigittenau, Floridsdorf, Donaustadt, Liesing
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    881
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    12.03.1938 05.04.1945 Letecká základna a tovární letiště Wien-Aspern
    Wien-Aspern Air Base and Factory Airfield
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
      24.07.1644 - Miniati von Campoli, Antonio
      11.04.1656 Piccolomini, Octavio
    08.02.1673   von Wallis, Georg Olivier
    22.10.1678   - Harrach z Rohrau, Jan Josef Filip
      02.08.1683 - Rimpler, Georg
      06.10.1686 Kaplíř ze Sulevic, Zdeněk Kašpar
    24.09.1705   von Daun, Leopold Joseph Maria
    02.02.1711   z Kounic a Rietbergu, Václav Antonín
      21.04.1736 Savojský-Carignanský, Evžen František
    01.10.1742   - von Wallis, Olivier Remigius
      19.12.1744 von Wallis, Georg Olivier
    17.01.1755   von Kienmayer, Michael
    26.06.1760   Liechtenstein, Johann I. Joseph von
    03.07.1760   - von Prochaska, Johann Nepomuk
    07.05.1763   Poniatowski, Józef Antoni
      08.08.1764 - Harrach z Rohrau, Jan Josef Filip
      05.02.1766 von Daun, Leopold Joseph Maria
      06.08.1767 z Bartensteinu, Johann Christoph
    06.02.1769   von Wallmoden-Gimborn, Ludwig
    30.07.1772   z Hardeggu, Ignác
    17.03.1788   von Hess, Heinrich Hermann Josef
    19.04.1793   -, Ferdinand V.
      27.06.1794 z Kounic a Rietbergu, Václav Antonín
      21.07.1798 von Clerfayt, François Sebastien de Croix
      18.12.1798 - von Wallis, Michael Johann
      24.11.1801 Lacy, František Mořic
      22.07.1806 - Bailet de Latour, Maximilian Anton Karl
    10.02.1809   - von Reischach, Sigismund
      22.02.1809 von Cobenzl, Johann Ludwig
      27.02.1810 - Lilien, Josef Karel
    11.08.1810   von Henikstein, Alfred
      30.08.1810 von Cobenzl, Johann Philipp
    02.12.1814   - von Coudenhove, Karl
      29.05.1818 von Thugut, František
    03.05.1821   - von Bylandt-Rheidt, Artur Maximilian
      24.04.1823 - von Prochaska, Johann Nepomuk
    21.04.1827   Rakouský, Vilém František Karel
      18.10.1828 von Kienmayer, Michael
    27.11.1829   - Binder von Bindersfeld, Viktor
      20.04.1836 Liechtenstein, Johann I. Joseph von
      31.10.1842 - von Trapp, Werner
      30.04.1847 Rakousko-Těšínský, Karel Ludvík Jan Josef Vavřinec
      17.02.1848 z Hardeggu, Ignác
    16.03.1853   - Bružek, Zdeněk
    18.11.1857   von Huyn, Karl Georg
    05.05.1858   von Lobkowitz, Zdenko
    01.10.1858   Krautwald von Annau, Josef
      11.06.1859 Metternich-Winneburg, Klement Václav
    25.10.1861   - Kutschera, Richard
    27.02.1862   von Gologorski, Emil
      22.03.1862 von Wallmoden-Gimborn, Ludwig
    08.02.1865   Zeidler von Görz, Erwin
    10.06.1865   von Hofmann, Peter
    23.12.1865   von Württemberg, Albrecht Maria Alexander Philipp Joseph
    17.06.1868   Huber von Szekelyföld, Josef
      13.04.1870 von Hess, Heinrich Hermann Josef
    14.08.1870   Wit, Josef
    01.12.1870   Trenkler, Rudolf
    29.05.1873   - Hummel, Rudolf
      17.06.1873 - von Le Monnier, Anton
    24.12.1873   - von Kurz, Karl
      25.05.1876 von John, Franz
      13.11.1878 - von Reischach, Sigismund
    19.11.1878   von Eimannsberger, Ludwig
    18.04.1879   Adametz, Johann
    23.10.1879   - Schefold, Hugo
    05.07.1880   zu der Luth, Rudolf
      29.01.1882 von Henikstein, Alfred
    04.04.1882   - Kern, Emil
    03.05.1882   - Heinzmann, Theodor
    31.08.1882   - Zäpffel, Alexander
    21.09.1882   - Haselmayr, Theodor
    21.19.1882   - Haselmayr, Theodor
    31.01.1883   - Magory, Josef
      03.10.1883 - von Gallina, Joseph Wilhelm
    29.03.1885   Barton, Gottfried
    10.10.1885   - Fucik, Karl
    23.03.1886   Fey, Emil
    05.07.1886   - Sohn, Roman
    24.04.1887   - Hotzy, Otto
    25.01.1888   Keil, Rudolf
    27.01.1888   Bezdíček, Karel
    24.04.1888   - Leeb, Leopold
    23.12.1888   Meißner, Robert
    07.09.1889   Zwierzina, Johann Maria
      22.01.1890 - Strobach von Kleisberg, Josef
    09.02.1890   Čapek, Dominik
      21.02.1891 - von Bylandt-Rheidt, Artur Maximilian
    22.03.1891   - Klein, Karl
    04.06.1891   Meixner, Paul
    16.07.1891   von Franek, Friedrich
    03.05.1893   Baron, František
    12.09.1893   - von Manussi, Hans
    03.11.1893   - Jackwerth, Karl
    22.08.1894   Schöbel, Otto
    21.01.1895   Dini, Alexander
    02.05.1895   Kräutler, Mathias
    06.07.1895   - von Hülsen, Botho
    17.12.1895   Chládek, Vladimír
    05.04.1896   Longin, Anton-Carl
    02.09.1897   - von Paar, Max Riederer
    25.10.1897   Lahousen, Erwin
      07.01.1898 von Schönfeld, Anton
    27.06.1898   Colli, Robert
    30.09.1899   Hofmann, Erich
    26.02.1902   Strankmüller, Emil
    19.10.1904   - Benedikt, Alfréd
    10.10.1905   Augsberger, Franz
    23.12.1906   Hansmann, Otto
    14.12.1907   - Fischer, Alfred
    12.06.1908   Skorzeny, Otto
    11.04.1909   Zemsky, Johann
    24.02.1910   - Černý, František
    28.03.1911   Reichel, Erwin
    16.05.1911   Blauensteiner, Ernst
    14.04.1912   Petrák, Anton
    07.11.1912   Fözö, Josef
    08.02.1913   - Leeb, Anton
    08.04.1913   Donnhauser, Anton
    17.06.1913   - Michalek, Georg
      28.04.1914 Bayer, Franz
    12.10.1915   Rossiwall, Theodor
    30.12.1915   Jaschke, Herbert
    24.08.1916   Nemecek, Ludwig
    23.09.1916   Bartoš, Alfréd
    30.11.1916   Foltin, Ferdinand
    08.01.1918   Sedláček, Tomáš
    12.01.1918   von Gaupp-Berghausen, Georg
      22.01.1918 Höfer von Feldsturm, Franz
    14.02.1918   Rodler von Roithberg, Hardo
    25.10.1918   Steinbatz, Leopold
      30.01.1919 Colerus von Geldern, Emil
      09.02.1920 von Beck-Rzikowsky, Friedrich
      15.04.1920 - Braun, Rudolf
      27.06.1920 - Froreich, Wedige
      03.10.1920 von Kirchbach auf Lauterbach, Johann
    07.02.1921   Schalanda, Johann
    08.02.1921   Kraft, Josef
      07.03.1921 Tersztyánszky von Nádas, Karl
      21.03.1921 von Wurm, Wenzel
    16.05.1921   - Eckel, Kurt
    12.10.1922   Zastrow, Max
    28.02.1923   Beck, Herbert
      08.05.1923 von Hofmann, Peter
      24.05.1923 Benda, Adalbert (Vojtěch)
      09.07.1924 Brunswik von Korompa, Adolf
      22.07.1924 Lipošćak, Anton
      22.09.1924 Kövess von Kövessháza, Hermann
    16.11.1924   Bar-Lev, Chajim
      08.04.1925 von Pflanzer-Baltin, Karl
      17.10.1925 Rollinger, Leopold
      23.06.1926 von Georgi, Friedrich
      12.10.1926 Puhallo von Brlog, Paul
      09.04.1927 Roth von Limanowa-Lapanów, Josef
      21.11.1927 - Goiginger, Heinrich
      09.12.1927 Rohr von Denta, Franz
      18.05.1928 Auffenberg von Komarów, Moritz
      15.08.1928 Novak von Arienti, Guido
      03.09.1928 Křitek, Karl
      15.02.1929 von Boog, Adolf
      01.06.1930 Adamovič, Egidius
      06.03.1933 Hinterstoisser, Franz
      27.12.1933 von Krobatin, Alexander
      07.08.1934 Kusmanek von Burgneustädten, Hermann
      10.08.1934 - Marschan, Josef
      19.12.1934 - Bružek, Zdeněk
      DD.MM.1934 de Brunfaut, Alexander
      03.12.1935 Giesl von Gieslingen, Arthur
      16.03.1938 Fey, Emil
      17.04.1938 von Scheuchenstuel, Viktor
      20.04.1939 -, Franz Salvator
      14.06.1939 - Glasner, Johann
      16.10.1939 Sarkotić von Lovcen, Stefan
      02.09.1940 von Hoen, Maximilian
      17.09.1941 Goglia von Zlota Lipa, Ferdinand
      11.08.1942 - Ebner, Karl
      26.08.1942 von Österreich-Toskana, Joseph Ferdinand
      04.09.1942 Kalser von Maasfeld, Franz
      18.12.1942 - Schott, Georg
      13.04.1943 Nemecek, Ludwig
      14.05.1944 - Krischer, Friedrich
      23.06.1944 Rossi, Franz
      09.11.1944 Baeßler, Johannes
      21.02.1945 - Kern, Emil
      07.04.1945 Thaler, Johannes
      08.04.1945 Koske, Karl
      09.04.1945 Haas, Friedrich
      15.04.1945 Arnold, Carl
      25.04.1945 - von Wessely, Marian
      06.01.1946 - Heinzmann, Theodor
      09.01.1946 Zellner, Emil
      11.11.1946 Materna, Friedrich
      14.05.1947 - Albrecht, Othmar
      02.03.1949 Janowski, Hermann
      22.03.1950 - Haselmayr, Theodor
      23.03.1950 - Haselmayr, Theodor
      08.06.1950 Meixner, Paul
      18.08.1950 von Jeßer, Curt
      DD.MM.1950 - Zäpffel, Alexander
      17.02.1951 - Hinghofer, Walter
      12.05.1951 von Waldstätten, Egon
      09.07.1951 Meixner von Zweienstamm, Hugo
      DD.MM.1951 - Zuleger, Hermann
      06.04.1952 Janusz, Johann
      18.06.1952 Gerber, Alexander
      12.10.1952 von Schenk, Alfred
      02.04.1953 - Till, Alfons
      18.04.1953 - Leitner, Karl
      07.09.1954 Gerloch, Bruno
      02.04.1955 - Brantner, Karl
      20.08.1955 von Heimerich, Oskar
      DD.MM.1955 - Rügamer, Ferdinand
      03.04.1956 Raus, Erhard
      10.11.1956 - Fucik, Karl
      03.03.1957 - Weiss-Tihanyi von Mainprugg, Franz
      02.12.1957 Hammer, Ernst
      20.12.1957 Cavallar von Grabensprung, Wilhelm
      DD.MM.1958 Mikulicz, Adalbert
      16.12.1959 von Falkhausen, Richard
      03.10.1960 - Dietinger, Robert
      DD.MM.1960 Pichler, Ferdinand
      19.01.1961 von Jenny, Wilhelm
      14.09.1961 zu der Luth, Rudolf
      24.10.1961 Kuzmany, Alfred
      17.11.1961 Mayer, Anton
      12.11.1962 von Lehár, Anton
      06.05.1963 Adametz, Johann
      DD.MM.1963 - Schmidt Edler von Luisingen, August
      14.03.1964 Hofmann, Oskar
      15.12.1964 Brantner, Theodor
      16.03.1965 Ortner-Weigand, Rudolf
      DD.MM.1965 - Prachensky, August
      DD.MM.1965 - Schmidt, Aurel
      04.07.1966 Tarbuk von Sensenhorst, Johann
      22.12.1966 Tarbuk von Sensenhorst, Karl
      27.01.1967 Longin, Anton-Carl
      26.03.1969 - Thym, Heinrich
      DD.MM.1969 - Pühringer, Rudolf
      15.05.1970 - Klein, Karl
      DD.MM.1970 - Sohn, Roman
      14.07.1971 von Hubicki, Alfred Eduard Franz
      18.09.1971 - Kliscz, Otto
      07.05.1972 Jaschke, Herbert
      13.05.1972 Zürner, Hermann
      23.08.1972 Gebauer, Wilhelm
      DD.MM.1973 - Ubl, Bruno
      15.06.1974 Sinzinger, Adolf
      08.04.1976 von Franek, Friedrich
      08.07.1976 Kuderna, Julius
      DD.MM.1976 - Meißner, Felix
      13.01.1977 Barton, Gottfried
      17.04.1977 Dini, Alexander
      18.07.1977 - Krätzer, Franz
      25.11.1977 Stiotta Edler von Hockenjos, Max
      DD.MM.1977 Vichytil, Josef
      01.04.1978 Keil, Rudolf
      20.02.1979 Bornemann, Karl
      04.03.1979 Fözö, Josef
      11.07.1979 Rossiwall, Theodor
      24.09.1979 Schöbel, Otto
      28.07.1980 Dragičević, Georg
      03.03.1982 Bacsila, Erwin
      18.10.1982 von Rigele, Hermann
      19.02.1984 Mader, Anton
      04.03.1986 Fußenegger, Erwin
      04.04.1991 - Hyden, Alfred
      26.04.1991 Reder, Walter
      30.09.1992 - Krüpl, Othmar
      18.08.1995 Blauensteiner, Ernst
      06.06.1996 Brandner, Josef Wilhelm
      31.12.1997 Celerin, Albert
      01.04.1999 von Hauser, Paul
      26.04.2001 Trenkel, Rudolf
      05.02.2005 von Ballasko, Otto
      05.04.2008 - Leeb, Anton
      08.10.2010 Ascher, Dietrich
      15.06.2011 Adrario, Friedrich
      DD.MM.RRRR von Hospodarž, Eduard
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1721 DD.MM.1722 Kyrysnický pluk prince brunšvicko-lüneburského a hannoverského
    Cuirassier Regiment Brunswick-Lüneburg and Hanover
    DD.MM.1798 DD.MM.1799 Kyrysnický pluk č. 2
    Cuirassier Regiment No. 2
    DD.MM.1806 DD.MM.1807 Kyrysnický pluk č. 2
    Cuirassier Regiment No. 2
    DD.MM.1816 DD.MM.1865 Štáb generálního ubytovatele
    General Quartermaster Staff
    DD.MM.1816 DD.MM.1865 Štáb generálního ubytovatele
    General Quartermaster Staff
    DD.MM.1817 DD.MM.1818 Kyrysnický pluk č. 2
    Cuirassier Regiment No. 2
    DD.MM.1849 DD.MM.1851 Kyrysnický pluk č. 2
    Cuirassier Regiment No. 2
    DD.MM.1865 DD.MM.1867 Generální štáb
    General Staff
    DD.MM.1865 DD.MM.1867 Generální štáb
    General Staff
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 11
    Combined Infantry Battalion No. 11
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 12
    Combined Infantry Battalion No. 12
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 13
    Combined Infantry Battalion No. 13
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 14
    Combined Infantry Battalion No. 14
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 15
    Combined Infantry Battalion No. 15
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 16
    Combined Infantry Battalion No. 16
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 17
    Combined Infantry Battalion No. 17
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 18
    Combined Infantry Battalion No. 18
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 19
    Combined Infantry Battalion No. 19
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 20
    Combined Infantry Battalion No. 20
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 4
    Combined Infantry Battalion No. 4
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 5
    Combined Infantry Battalion No. 5
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 6
    Combined Infantry Battalion No. 6
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 9
    Combined Infantry Battalion No. 9
    DD.MM.1866 DD.MM.1867 Řadový pěší pluk č. 72
    72nd Line Infantry Regiment
    DD.MM.1867 DD.MM.1918 Generální štáb
    General Staff
    DD.MM.1867 DD.MM.1918 Generální štáb
    General Staff
    DD.MM.1867 DD.MM.1871 Řadový pěší pluk č. 72
    72nd Line Infantry Regiment
    DD.MM.1875 DD.MM.1876 Dragounský pluk č. 2
    Dragoon Regiment No. 2
    DD.MM.1876 DD.MM.1879 Pěší pluk č. 1
    1st Infantry Regiment
    DD.MM.1892 DD.MM.1896 Pěší pluk č. 81
    81st Infantry Regiment
    DD.MM.1908 DD.MM.RRRR Division těžkých houfnic č. 1
    Heavy Howitzer Division No. 1
    DD.MM.1914 DD.08.1914 13. zeměbranecká pěší divize
    13th Landwehr Infantry Division
    DD.MM.1914 DD.08.1914 25. pěší divize
    25th Infantry Division
    DD.MM.1914 DD.MM.RRRR 97. pěší brigáda
    97th Infantry Brigade
    01.06.1935 01.04.1938 1. divise
    1st Division
    01.06.1935 01.04.1938 2. divise
    2nd Division
    01.06.1935 01.04.1938 Jezdecká brigáda
    Cavalry Brigade
    01.06.1935 01.04.1938 Rychlá divise
    Rapid Division
    DD.03.1938 01.08.1941 2. střelecká brigáda
    2nd Rifle Brigade
    01.04.1938 DD.09.1938 4. lehká divize
    4th Light Division
    01.04.1938 26.08.1939 Skupinové velitelství pozemního vojska 5
    5th Land Forces Group Command
    01.04.1938 DD.04.1945 Vojenský okruh XVII
    17th Military District
    12.04.1938 30.04.1938 I. skupina Stíhací eskadry 135
    1st Group of the 135th Fighter Wing
    01.07.1938 21.04.1945 Letecká župa XVII
    17th Air Region
    01.08.1938 31.01.1939 Velitelství letectva Rakousko
    Air Force Command Austria
    01.09.1938 DD.MM.RRRR Dělostřelecký pluk 102
    102nd Artillery Regiment
    01.11.1938 01.05.1939 I. skupina Stíhací eskadry 134
    1st Group of the 134th Fighter Wing
    10.11.1938 DD.MM.RRRR Dělostřelecké velitelství 44
    44th Artillery Command
    DD.MM.1938 DD.MM.RRRR Tanková brigáda 2
    2nd Tank Brigade
    01.02.1939 16.03.1939 Velitelství letectva Východní marka
    Air Force Command Eastern March
    26.08.1939 DD.MM.RRRR 14. armáda
    14th Army
    26.08.1939 DD.MM.RRRR Velitelství armádní týlové oblasti 520
    520th Army Rear Area Command
    25.10.1939 DD.MM.RRRR Divize ke zvláštnímu použití 417
    417th Special Purpose Division
    DD.10.1939 03.01.1940 4. lehká divize
    4th Light Division
    01.10.1940 DD.MM.RRRR Tankový pluk 39
    39th Tank Regiment
    DD.02.1941 DD.05.1941 Meteorologická průzkumná letka 76
    76th Weather Reconnaissance Squadron
    30.03.1941 06.04.1941 1. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
    1st Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
    30.03.1941 06.04.1941 2. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
    2nd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
    30.03.1941 06.04.1941 3. letka (stíhací) Instrukční eskadry 2
    3rd Squadron (Fighter) of the 2nd Instruction Wing
    30.03.1941 06.04.1941 I. (stíhací) skupina Instrukční eskadry 2
    1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
    30.03.1941 21.04.1941 II. skupina Bombardovací eskadry 4
    2nd Group of the 4th Bomber Wing
    30.03.1941 06.04.1941 Štáb I. (stíhací) skupiny Instrukční eskadry 2
    Staff of the 1st (Fighter) Group of the 2nd Instruction Wing
    DD.03.1941 DD.04.1941 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 22
    1st Squadron (Long Range) of the 22nd Reconnaissance Group
    01.04.1941 04.04.1941 III. skupina Stíhací eskadry 54
    3rd Group of the 54th Fighter Wing
    DD.04.1941 25.04.1941 1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
    1st Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
    1st Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    1st Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
    1st Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
    1st Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
    1st Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
    2nd Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
    2nd Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    2nd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
    2nd Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
    2nd Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
    2nd Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
    3th Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
    3rd Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    3rd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
    3rd Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
    3th Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
    3th Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
    4th Squadron of the 101st Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
    4th Squadron of the 102nd Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    4th Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
    4th Squadron of the 106th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
    4th Squadron of the 40th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
    4th Squadron of the 60th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 101
    101st Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 102
    102nd Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 105
    105th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 106
    106th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 40
    40th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 60
    60th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Zvláštní oddíl Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
    Special Section of the 106th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 101
    Staff of the 101st Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 102
    Staff of the 102nd Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    Staff of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 106
    Staff of the 106th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 40
    Staff of the 40th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1941 25.04.1941 Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 60
    Staff of the 60th Special Purpose Bomber Group
    DD.05.1941 DD.05.1941 4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
    4th Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
    05.06.1941 16.06.1941 III. skupina Stíhací eskadry 77
    3rd Group of the 77th Fighter Wing
    23.06.1941 27.06.1941 Stíhací eskadra 52
    52nd Fighter Wing
    04.08.1941 30.09.1941 III. skupina Bombardovací eskadry 55
    3rd Group of the 55th Bomber Wing
    03.12.1941 15.03.1942 II. skupina Stíhací eskadry 77
    2nd Group of the 77th Fighter Wing
    20.03.1942 06.05.1942 III. skupina Stíhací eskadry 77
    3rd Group of the 77th Fighter Wing
    DD.12.1942 DD.02.1943 Stíhací eskadra 27
    27th Fighter Wing
    02.01.1943 27.02.1943 II. skupina Stíhací eskadry 27
    2nd Group of the 27th Fighter Wing
    22.04.1943 DD.MM.RRRR Tankový průzkumný oddíl 23
    23rd Tank Reconnaissance Battalion
    26.05.1943 09.10.1943 4. letka Bombardovací eskadry 54
    4th Squadron of the 54th Bomber Wing
    26.05.1943 09.10.1943 5. letka Bombardovací eskadry 54
    5th Squadron of the 54th Bomber Wing
    26.05.1943 09.10.1943 6. letka Bombardovací eskadry 54
    6th Squadron of the 54th Bomber Wing
    26.05.1943 09.10.1943 II. skupina Bombardovací eskadry 54
    2nd Group of the 54th Bomber Wing
    26.05.1943 09.10.1943 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 54
    Staff of the 2nd Group of 54th Bomber Wing
    25.12.1943 DD.MM.RRRR Velitelství polních myslivců III
    3rd Field Jaeger Commando
    16.03.1944 21.03.1944 4. letka Bombardovací eskadry 6
    4th Squadron of the 6th Bomber Wing
    16.03.1944 21.03.1944 5. letka Bombardovací eskadry 6
    5th Squadron of the 6th Bomber Wing
    16.03.1944 21.03.1944 6. letka Bombardovací eskadry 6
    6th Squadron of the 6th Bomber Wing
    16.03.1944 21.03.1944 Bombardovací eskadra 6
    6th Bomber Wing
    16.03.1944 21.03.1944 II. skupina Bombardovací eskadry 6
    2nd Group of the 6th Bomber Wing
    16.03.1944 21.03.1944 Štáb Bombardovací eskadry 6
    Staff of the 6th Bomber Wing
    16.03.1944 21.03.1944 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 6
    Staff of the 2nd Group of 6th Bomber Wing
    13.05.1944 06.06.1944 Stíhací eskadra 27
    27th Fighter Wing
    09.09.1944 DD.09.1944 Stíhací eskadra 77
    77th Fighter Wing
    DD.09.1944 DD.11.1944 Skupinové velitelství námořnictva Jih
    Naval Group Command South
    01.11.1944 DD.MM.RRRR Tankový průzkumný oddíl Brandenburg
    Tank Reconnaissance Battalion Brandenburg
    01.04.1945 04.04.1945 II. skupina Stíhací eskadry 52
    2nd Group of the 52nd Fighter Wing
    DD.05.1945 10.01.1949 2. letecká armáda
    2nd Air Army
    10.06.1945 25.05.1946 1. gardový bitevní letecký sbor
    1st Guards Assault Aviation Corps
    DD.10.1945 18.11.1945 13. gardová střelecká divize
    13th Guards Rifle Division
    18.11.1945 DD.06.1955 13. gardová mechanizovaná divize
    13th Guards Mechanised Division
    10.01.1949 01.09.1955 59. letecká armáda
    59th Air Army
    DD.MM.RRRR DD.08.1914 3. jezdecká divize
    3rd Cavalry Division
    DD.MM.RRRR 28.11.1944 Admiralát Egejské moře
    Admiral Aegean Sea
    DD.MM.RRRR DD.MM.1914 Dragounský pluk č. 3
    3rd Dragoon Regiment
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Dvorní válečná rada
    Court Council of War
    DD.MM.RRRR DD.MM.1914 Pluk polních houfnic č. 2
    2nd Field Howitzer Regiment
    DD.MM.RRRR DD.MM.1914 Pluk polních houfnic č. 7
    7th Field Howitzer Regiment
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Stíhací velitelství Východní marka
    Fighter Command Eastern March
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Zeměbranecký pěší pluk Vídeň č. 1
    Landwehr Infantry Regiment Vienna No. 1
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1821 31.07.1868 ?
    31.07.1868 15.01.1918 Jacob Lohner & Co.
    10.06.1913 31.10.1916 Wiener Karosseriefabrik AG
    18.05.1914 27.02.1917 Oesterreichisch-Ungarische Albatros-Flugzeugwerke GmbH
    27.02.1917 DD.MM.1921 Phönix Flugzeugwerke AG
    15.01.1918 DD.MM.1971 Lohnerwerke GmbH
    DD.MM.1942 31.03.1943 Ernst Heinkel Flugzeugwerke AG
    31.03.1943 DD.MM.1945 Ernst Heinkel AG
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Vídeň je hlavním městem Republiky Rakousko a zároveń jednou ze spolkových zemí. Vienna is the capital of the Republic of Austria and one of the states of Austria.
    Zdroje:
    Sources:
    http://de.wikipedia.org/wiki/Wien
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/83303#353031Verze : 0
    MOD