Štětín

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 426 příspěvků vloženo, 1024 editováno a 403 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Štětín

Szczecin

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Štětín Szczecin
    Originální název:
    Original Name:
    Szczecin
    Další názvy:
    Other Names:
    Stettin (něm.), Sedinum / Stetinum (lat.), Szczecëno (kaš.)
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Okres Štětín Szczecin District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    53°26'16.99"N 14°32'31.99"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    -
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    29.12.1871   von Cranach, Elimar
    29.05.1880   - Ziegenrücker, Friedrich
    31.03.1881   Donner, Peter Christian
    30.08.1886   Guse, Günther
    28.04.1887   Ebeling, Fritz
    02.02.1888   - Schirmer, Hans
    03.11.1888   Krieger, Hans
    16.02.1890   Mundt, Werner
    27.04.1890   Kettembeil, Karl
    17.01.1891   Klein, Hans
    13.07.1891   Unger, German
    03.11.1891   von Renz, Otto Wilhelm
    06.11.1891   von Rintelen, Enno
    01.07.1892   Krahmer, Eckard
    30.09.1892   - Klein, Max
    05.O5.1892   von Kluge, Wolfgang
    19.05.1894   Schönfeld, Henning
    30.03.1895   Schmidt, Johannes
    25.08.1895   - Schmidt, Oskar
    10.11.1898   Baltzer, Martin
    19.05.1899   Panzenhagen, Albert
    12.12.1900   Krämer, Fritz
    12.12.1900   - Lindke, Siegfried
    26.08.1901   Kammler, Hans Friedrich Karl Franz
    02.01.1904   - Goetzke, Axel
    09.04.1904   Dobratz, Kurt
    13.09.1906   - Saltzwedel, Martin
    05.05.1908   Modrow, Ernst-Wilhelm
    13.12.1908   Collani, Hans
    01.11.1913   - Borchers, Rolf
    01.12.1915   Eickstedt, Wolfgang
    09.05.1916   Brasack, Paul
    31.08.1916   Dahms, Hermann
    06.11.1916   Gaude, Hans-Ludwig
    18.02.1918   Hilgemann, Klaus
    15.01.1920   Klug, Werner
      21.10.1938 - Kaulbach, Wilhelm
      22.07.1941 - Buchterkirch, Ernst
      29.03.1954 Abratis, Herbert
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.10.1934 15.10.1935 Artillerieführer II
    Artillerieführer II
    15.10.1935 12.10.1937 2. pěší divize
    2nd Infantry Division
    15.10.1935 DD.MM.RRRR Dělostřelecké velitelství 2
    2nd Artillery Command
    16.10.1935 DD.04.1945 Vojenský okruh II
    2nd Military District
    01.10.1936 DD.MM.RRRR Protitankový oddíl 2
    2nd Anti-Tank Battalion
    01.10.1937 12.10.1937 Letecká župa 2
    2nd Air Region
    12.10.1937 01.04.1938 Letecká župa II
    Luftgau-Kommando II
    DD.05.1941 08.05.1945 4. ponorková flotila
    4th Submarine Flotilla
    25.09.1942 DD.MM.RRRR Divize č. 402
    Division No. 402
    22.01.1945 10.02.1945 1. letka Stíhací eskadry 3
    1st Squadron of the 3rd Fighter Wing
    22.01.1945 10.02.1945 2. letka Stíhací eskadry 3
    2nd Squadron of the 3rd Fighter Wing
    22.01.1945 10.02.1945 3. letka Stíhací eskadry 3
    3rd Squadron of the 3rd Fighter Wing
    22.01.1945 10.02.1945 4. letka Stíhací eskadry 3
    4th Squadron of the 3rd Fighter Wing
    22.01.1945 10.02.1945 I. skupina Stíhací eskadry 3
    1st Group of the 3rd Fighter Wing
    22.01.1945 15.02.1945 Stíhací eskadra 3
    3rd Fighter Wing
    22.01.1945 10.02.1945 Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 3
    Staff of the 1st Group of 3rd Fighter Wing
    22.01.1945 15.02.1945 Štáb Stíhací eskadry 3
    Staff of the 3rd Fighter Wing
    29.01.1945 15.02.1945 III. skupina Stíhací eskadry 3
    3rd Group of the 3rd Fighter Wing
    29.01.1945 15.02.1945 Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 3
    Staff of the 3rd Group of 3rd Fighter Wing
    12.02.1945 DD.03.1945 II. skupina Bitevní eskadry 1
    2nd Group of the 1st Ground Attack Wing
    15.04.1945 DD.MM.RRRR 1. policejní myslivecká brigáda SS
    1st SS Police Jaeger Brigade
    18.09.1999 DD.MM.RRRR Mnohonárodní sbor Severovýchod
    Multinational Corps Northeast
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Dělostřelecký sbor pozemního vojska 411
    411th Army Artillery Corps
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Pevnostní divize Štětín
    Fortress Division Szczecin
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1851 DD.MM.1857 Schiffswerft und Maschinenfabrik Früchtenicht & Brock
    DD.MM.1854 DD.MM.1872 Möller & Halberg
    DD.MM.1857 DD.MM.1911 Stettiner Maschinenbau AG Vulcan
    DD.MM.1872 25.08.1894 Stettiner Maschinenbau-Anstalt und Schiffsbauwerft AG
    25.08.1894 DD.MM.1949 Stettiner Oderwerke Maschinenfabrik und Schiffsbauwerft AG
    DD.MM.1911 DD.MM.1913 Vulcan-Werke Hamburg und Stettin AG
    DD.MM.1913 DD.MM.1928 Vulkan-Werke Hamburg und Stettin AG
    DD.MM.1939 DD.MM.1945 Stettiner Maschinenbau AG
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84037#308236Verze : 0