Florencie

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 350 příspěvků vloženo, 1162 editováno a 380 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Florencie

Florence / Firenze

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Florencie Florence
    Originální název:
    Original Name:
    Firenze
    Další názvy:
    Other Names:
    Florencie (česky), Florencia, Florence (angl.), Fiorenza (ital.), Florentia (lat.)
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Firenze Firenze
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    43°46'33.657"N 11°15'20.862"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Galluzzo, Settignano
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    59 p.n.l.
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.1944 DD.MM.1945 Letiště Florencie
    Florence Airfield
    DD.MM.1944 DD.MM.1945 Letiště Peretola
    Peretola Airfield
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
      22.12.1419 Jan XXIII., -
    11.11.1599   Piccolomini, Octavio
    05.09.1771   Rakousko-Těšínský, Karel Ludvík Jan Josef Vavřinec
    12.05.1820   Nightingale, Florence
    16.01.1841   Hyde, Thomas Worcester
      30.10.1891 Seymour, Truman
    20.10.1900   - Lessing, Hermann
    27.11.1911   Fontana, Paul John
      01.07.1944 von Döring, Bernd
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1849 DD.MM.RRRR Řadový pěší pluk č. 1
    1st Line Infantry Regiment
    18.04.1941 DD.04.1944 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 4
    Staff of the 1st Group of 4th Night Fighter Wing
    01.09.1942 DD.01.1944 1. letka Noční stíhací eskadry 4
    1st Squadron of the 4th Night Fighter Wing
    01.09.1942 DD.11.1942 2. letka Noční stíhací eskadry 4
    2nd Squadron of the 4th Night Fighter Wing
    01.09.1942 DD.08.1944 3. letka Noční stíhací eskadry 4
    3rd Squadron of the 4th Night Fighter Wing
    01.09.1942 DD.08.1944 I. skupina Noční stíhací eskadry 4
    1st Group of the 4th Night Fighter Wing
    DD.12.1942 DD.04.1943 2. letka Noční stíhací eskadry 4
    2nd Squadron of the 4th Night Fighter Wing
    DD.04.1943 DD.08.1944 2. letka Noční stíhací eskadry 4
    2nd Squadron of the 4th Night Fighter Wing
    16.06.1944 08.07.1944 2. letka Skupiny blízkého průzkumu 11
    2nd Squadron of the 11th Short-Range Reconnaissance Group
    16.06.1944 24.06.1944 3. letka Skupiny blízkého průzkumu 11
    3rd Squadron of the 11th Short-Range Reconnaissance Group
    16.06.1944 06.07.1944 Skupina blízkého průzkumu 11
    11th Short-Range Reconnaissance Group
    20.09.1944 26.04.1945 208. peruť RAF
    No. 208 Squadron RAF
    28.09.1944 25.04.1945 225. peruť RAF
    No. 225 Squadron RAF
    02.10.1944 13.11.1944 111. peruť RAF
    No. 111 Squadron RAF
    02.10.1944 13.11.1944 72. peruť RAF
    No. 72 Squadron RAF
    10.10.1944 16.11.1944 93. peruť RAF
    No. 93 Squadron RAF
    13.10.1944 16.11.1944 43. peruť RAF
    No. 43 Squadron RAF
    17.11.1944 31.12.1944 185. peruť RAF
    No. 185 Squadron RAF
    17.11.1944 31.12.1944 87. peruť RAF
    No. 87 Squadron RAF
    17.01.1945 26.08.1945 3. průzkumná skupina
    3rd Reconnaissance Group
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84111#308647Verze : 0
    MOD