19.04.2009 - Langer chce povýšit policejní náměstky na generály, ČSSD je proti

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 492 příspěvků vloženo, 2018 editováno a 503 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

19.04.2009 - Langer chce povýšit policejní náměstky na generály, ČSSD je proti

  Avatar
  Langer chce povýšit policejní náměstky na generály, ČSSD je proti


  Ministr vnitra ČR v demisi Ivan Langer chce na jednání české vlády v pondělí 20. dubna navrhnout, aby náměstek policejního prezidenta pro vnější službu plk. Mgr. Ing. Ivan Bílek a náměstek policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování plk. JUDr. Jiří Houba byli povýšeni do hodností brigádních generálů. Součástí Langerova návrhu bude i povýšení současného policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Oldřicha Martinů do hodnosti generálmajora.


  ČSSD s povýšením policejního prezidenta souhlasí, ale u výše zmíněných náměstků ne. Podle ČSSD mohou za obsazování nejvyšších policejních funkcí nezkušenými policisty právě plk. Bílek a plk. Houbou. Jsou prý (podle ČSSD) odpovědni i za zvyšující se množství počtu neobjasněných trestných činů.


  Zdroj: www.novinky.cz  Připomínám, že Policie České republiky má v současné době dva generály v poměru příslušníka policie - jsou jimi již zmíněný policejní prezident Martinů a ještě ředitel Útvaru pro ochranu ústavních činitelů (neboli "[i]Ochranná služba") genmjr. Lubomír Kvíčala.[/i]
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84117#308702Verze : 0