Babiak, Martin

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1643 editováno a 418 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Babiak, Martin

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Babiak Babiak
    Jméno:
    Given Name:
    Martin Martin
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Martin Babiak
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major-General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.04.1959 Krupina /
    14.04.1959 Krupina /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:


    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    zástupca veliteľa Síl výcviku a podpory (2007)
    veliteľ Vzdušných síl (2010-2012)
    pridelenec obrany SR v USA (2013-2017)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.mil.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84207#408004Verze : 2
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Babiak Babiak
    Jméno:
    Given Name:
    Martin Martin
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Martin Babiak
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1978 Vojenská stredná odborná škola letecká, Prešov
    DD.MM.RRRR-11.07.1982 Vysoká vojenská letecká škola, Košice
    07.01.1993-DD.MM.1993 Kráľovská letecká štábna škola
    12.06.2000-05.06.2001 Vojnová škola letectva, Maxwell-Gunterova letecká základňa
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.10.1981 nadrotmajster
    11.07.1982 poručík
    01.10.1984 nadporučík
    01.10.1986 kapitán
    01.10.1989 major
    01.05.1994 podplukovník
    31.12.1997 plukovník
    05.06.2001 plukovník gšt.
    26.08.2004 brigádny generál
    23.01.2008 generálmajor
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.08.1993-01.10.1995 Velitel : 3. letecká základna
    01.10.1995-01.01.1998 Velitel : 33. letecká základna
    01.01.1998-01.04.2000 Velitel : 33. letecká základna
    26.05.2010-15.09.2012 Velitel : Velitelství vzdušných sil


    01.09.1982-08.10.1985 pilot, 1. stíhací letecký pluk
    08.10.1985-DD.MM.RRRR veliteľ roja, 1. stíhací letecký pluk
    01.01.1994-DD.07.1994 zástupca veliteľa 3. stíhacieho bombardovacieho leteckého pluku
    01.08.1994-DD.03.2000 veliteľ 3. leteckej základne / 33. leteckej základne
    01.01.2002-31.12.2002 náčelník sekretariátu Štábu pre koordináciu velenia operácií GŠ ASR
    01.01.2003-DD.MM.2003 zástupca náčelníka Štábu operácií a výcviku GŠ OSSR
    01.11.2005-31.07.2007 národný vojenský predstaviteľ pri Hlavnom veliteľstve spojeneckých síl v Európe (SHAPE)
    01.11.2007-31.12.2007 zástupca veliteľa Síl výcviku a podpory
    01.01.2008-DD.05.2009 náčelník Štábu požiadaviek a dlhodobého plánovania GŠ OSSR
    01.06.2009-DD.MM.2010 náčelník Štábu strategického plánovania a rozvoja spôsobilostí GŠ OSSR
    25.05.2010-15.09.2012 veliteľ Vzdušných síl
    DD.08.2013-DD.MM.2017 pridelenec obrany SR v USA
    01.08.1993-01.10.1995 Commander : 3rd Air Base
    01.10.1995-01.01.1998 Commander : 33rd Air Base
    01.01.1998-01.04.2000 Commander : 33rd Air Base
    26.05.2010-15.09.2012 Commander : Air Force Command


    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1988
    Medaile za službu vlasti
    Medal for Service to the Homeland
    Medaile za službu vlasti
    -


    DD.MM.1997
    Pamětní medaile ministra obrany SR II. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 2nd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR II. stupňa
    -


    DD.MM.2006
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    DD.MM.2008
    Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -


    20.02.2009
    Pamětní medaile náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil Slovenské republiky - 3. stupeň
    Commemorative Medal of the Chief of General Staff of the Armed Forces of the Slovak Republic - 3rd Class
    Pamätná medaila náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky - 3. stupeň
    -


    DD.MM.2009
    Pamětní medaile náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil Slovenské republiky - 2. stupeň
    Commemorative Medal of the Chief of General Staff of the Armed Forces of the Slovak Republic - 2nd Class
    Pamätná medaila náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky - 2. stupeň
    -


    DD.MM.2009
    Medaile vojenské zpravodajské služby - 1. stupeň
    Medal of the Military Intelligence - 1st Class
    Medaila vojenskej spravodajskej služby - 1. stupeň
    -


    DD.MM.2009
    Pamětní medaile při 50. výročí osvobození Slovenska a konce 2. světové války
    Commemorative Medal for the 50th anniversary of the liberation of Slovakia and the end of the World War II
    Pamätná medaila 50. výročia oslobodenia Slovenska a konca 2. svetovej vojny
    -


    29.06.2010
    Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
    Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 3rd Grade
    Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
    -


    DD.MM.2010
    Pamětní medaile za účast v boji proti fašismu a za osvobození vlasti
    Commemorative Medal for participation in the fight against fascism and for the liberation of homeland
    Pamätná medaila za účasť v boji proti fašizmu a za oslobodenie vlasti
    -


    DD.MM.2011
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
    -


    DD.MM.2011
    Medaile Vojenské policie - 2. stupeň
    Medal of Military Police
    Medaila Vojenskej polície - 2. stupeň
    -


    DD.MM.2012
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" I. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" I. stupňa
    -
    Poznámka:
    Note:
    DD.01.1998 zaradený do výcviku kozmonautov pre vesmírnu stanicu MIR spolu s pplk. Michalom Fulierom, mjr. Ivanom Bellom a kpt. Miroslavom Grošaftom -
    Zdroje:
    Sources:
    www.mil.sk
    wade
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    www.mod.gov.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84207#408059Verze : 5
    MOD
    Avatar
    ďalšie fotografie:
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84207#409223Verze : 3
    MOD