Baránek, Juraj

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 475 příspěvků vloženo, 979 editováno a 460 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Baránek, Juraj

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Baránek Baránek
    Jméno:
    Given Name:
    Juraj Juraj
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Juraj Baránek
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major-General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    06.11.1957 Žilina /
    06.11.1957 Zilina /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:


    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 33. LZ / 2. LZ (2000-2003)
    zástupca náčelníka štábu operácií a výcviku GŠ OSSR (2003-2004)
    veliteľ Vzdušných síl (2005-2010)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.mil.sk
    wade
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84210#407988Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Baránek Baránek
    Jméno:
    Given Name:
    Juraj Juraj
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Juraj Baránek
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1972 základná škola, Rajecké Teplice
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1976 gymnázium, Žilina

    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1976-15.07.1980 Vysoká vojenská letecká škola, Košice
    01.09.1990-DD.MM.1993 postgraduálne štúdium, Vojenská akadémia, Brno
    06.06.1995-30.06.1995 Dôstojnícky kurz pre bezpečnosť letov, Paríž
    19.06.1997-18.16.1998 Letecká univerzita Spojených států - Veliteľská a štábna škola letectva, Maxwell-Gunterova letecká základňa
    DD.01.2003-DD.MM.2003 Kráľovská akadémia obranných štúdií, Londýn
    DD.MM.1976-15.07.1980 Vysoká vojenská letecká škola, Košice
    01.09.1990-DD.MM.1993 postgraduálne štúdium, Vojenská akadémia, Brno
    06.06.1995-30.06.1995 Dôstojnícky kurz pre bezpečnosť letov, Paríž
    19.06.1997-18.16.1998 Veliteľská a štábna škola letectva, Maxwell-Gunterova letecká základňa
    DD.01.2003-DD.MM.2003 Kráľovská akadémia obranných štúdií, Londýn
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.03.1980 podporučík
    15.07.1980 poručík
    01.10.1982 nadporučík
    01.10.1984 kapitán
    01.10.1987 major
    01.10.1990 podplukovník
    06.12.2003 plukovník gšt.
    08.05.2005 brigádny generál
    01.01.2007 generálmajor
    01.09.2013 záloha

    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.MM.1994-01.01.1995 Velitel : 3. stíhací bombardovací letecký pluk
    01.04.2000-01.10.2001 Velitel : 33. letecká základna
    01.10.2001-04.01.2003 Velitel : 2. letecká základna
    01.11.2005-26.05.2010 Velitel : Velitelství vzdušných sil


    10.09.1980-DD.MM.RRRR pilot 6. stíhacieho bombardovacieho leteckého pluku
    20.04.1983-DD.MM.RRRR veliteľ roja, 6. stíhací bombardovací letecký pluk
    13.11.1986-DD.MM.RRRR zástupca veliteľa 2. letky, 6. stíhací bombardovací letecký pluk
    05.10.1987-DD.08.1990 zástupca veliteľa 6. stíhacieho bombardovacieho leteckého pluku
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR veliteľ 3. stíhacieho bombardovacieho leteckého pluku
    31.12.1994-08.04.1997 zástupca veliteľa 33. leteckej základne
    15.07.1998-DD.03.2000 zástupca veliteľa 33. leteckej základne
    01.04.2000-04.01.2003 veliteľ 33. leteckej základne / 2. leteckej základne
    07.12.2003-31.12.2004 zástupca náčelníka Štábu operácií a výcviku GS OSSR
    01.01.2005-31.10.2005 zástupca veliteľa Vzdušných síl
    01.11.2005-25.05.2010 veliteľ Vzdušných síl
    DD.MM.RRRR-DD.08.2013 pridelenec obrany SR v USA
    DD.MM.1994-01.01.1995 Commander : 3rd Fighter Bomber Air Regiment
    01.04.2000-01.10.2001 Commander : 33rd Air Base
    01.10.2001-04.01.2003 Commander : 2nd Air Base
    01.11.2005-26.05.2010 Commander : Air Force Command



    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1985
    Medaile za službu vlasti
    Medal for Service to the Homeland
    Medaile za službu vlasti
    -


    DD.MM.2002
    Letecká medaile za vynikající službu
    Air Force Distinguished Service Medal
    Air Force Distinguished Service Medal
    -


    DD.MM.2004
    Pamětní medaile ministra obrany SR III. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 3rd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR III. stupňa
    -


    DD.MM.2005
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
    -


    DD.MM.2005
    Medaile "Za službu v mírových pozorovatelských misích" - 3. třída
    Medal "For service in peace observation missions" - 3rd Class
    Za službu v mierových pozorovateľských misiách - 3. trieda
    -


    DD.MM.2005
    Pamětní medaile k 60. výročí ukončení druhé světové války
    Commemorative Medal of the 60th anniversary of the end of World War II
    Pamätná medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny
    -


    DD.MM.2006
    Medaile za spoluprácu a přátelství - stříbrná
    Medal for cooperation and friendship - silver
    Medalja za sodelovanje in prijateljstvo - srebrna
    -


    DD.MM.2007
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    DD.MM.2008
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" I. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" I. stupňa
    -


    DD.MM.2008
    Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -


    29.06.2010
    Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
    Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 3rd Grade
    Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
    -


    DD.08.2013
    Pamětní medaile náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil Slovenské republiky - 3. stupeň
    Commemorative Medal of the Chief of General Staff of the Armed Forces of the Slovak Republic - 3rd Class
    Pamätná medaila náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky - 3. stupeň
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    wade
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84210#407992Verze : 2
    MOD
    Avatar
    ďalšie fotografie:
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84210#409222Verze : 1
    MOD