Velitelství dělostřelectva 1. oblasti [1945-1950]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 382 příspěvků vloženo, 1234 editováno a 387 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství dělostřelectva 1. oblasti [1945-1950]

1st Area Artillery Command

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství dělostřelectva 1. oblasti 1st Area Artillery Command
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství dělostřelectva 1. oblasti
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.05.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství dělostřelectva 1. československé armády 1st Czechoslovak Army Artillery Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.09.1950
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva 1. vojenského okruhu 1st Military District Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.05.1945-15.09.1950 Vojenská oblast 1
    01.06.1945-15.08.1950 Velitelství dělostřelectva hlavního štábu
    15.08.1950-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva ministerstva národní obrany
    25.05.1945-15.09.1950 1st Military Area
    01.06.1945-15.08.1950 Artillery Command of Headquarters of the Armed Forces
    15.08.1950-15.09.1950 Artillery Command of the National Defense Ministry
    Dislokace:
    Deployed:
    25.05.1945-15.09.1950 Praha, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    25.05.1945-02.10.1945 Ressel, Alfréd (Plukovník)
    02.10.1945-DD.11.1945 Ressel, Alfréd (Brigádní generál)
    DD.07.1946-19.02.1947 Klimša, Eduard (Plukovník)
    19.02.1947-DD.04.1947 Klimša, Eduard (Brigádní generál)
    30.06.1948-27.11.1948 Malec, Josef (Brigádní generál)
    27.11.1948-DD.12.1949 Klimša, Eduard (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.10.1949-15.09.1950 Černý, Jan (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    25.05.1945-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    25.05.1945-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva II. sboru
    25.05.1945-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva III. sboru
    01.06.1945-01.10.1945 1. minometná brigáda
    01.06.1945-01.10.1945 1. protitanková brigáda
    01.06.1945-01.10.1945 1. těžká dělostřelecká brigáda
    01.06.1945-01.01.1950 Dělostřelecký pluk 151
    01.10.1945-15.09.1950 1. dělostřelecká brigáda
    01.10.1945-01.10.1949 2. dělostřelecká brigáda
    01.12.1945-01.10.1947 3. dělostřelecká brigáda
    01.10.1946-01.01.1950 Dělostřelecký oddíl 183
    15.12.1948-15.09.1950 3. dělostřelecká brigáda
    15.12.1948-15.09.1950 4. dělostřelecká brigáda
    15.12.1948-01.01.1950 Dělostřelecký oddíl 185
    15.12.1948-01.01.1950 Dělostřelecký pluk 155
    01.10.1949-01.01.1950 Dělostřelecký oddíl 190


    25.05.1945-15.09.1950 Artillery Headquarters of the 1st Corps
    25.05.1945-15.09.1950 II Corps Artillery Command
    25.05.1945-15.09.1950 III Corps Artillery Command
    01.06.1945-01.01.1950 151st Artillery Regiment
    01.06.1945-01.10.1945 1st Anti-Tank Brigade
    01.06.1945-01.10.1945 1st Heavy Artillery Brigade
    01.06.1945-01.10.1945 1st Mortar Brigade
    01.10.1945-15.09.1950 1st Artillery Brigade
    01.10.1945-01.10.1949 2nd Artillery Brigade
    01.12.1945-01.10.1947 3rd Artillery Brigade
    01.10.1946-01.01.1950 183rd Artillery Division
    15.12.1948-01.01.1950 155th Artillery Regiment
    15.12.1948-01.01.1950 185th Artillery Division
    15.12.1948-15.09.1950 3rd Artillery Brigade
    15.12.1948-15.09.1950 4th Artillery Brigade
    01.10.1949-01.01.1950 190th Artillery Division



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.12.1945-01.10.1949 VÚ 4528/D Praha
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archív Praha, fond Vojenská oblast 1
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84300#309716Verze : 4
    MOD