Canalizo, Valentín

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 481 příspěvků vloženo, 1343 editováno a 475 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Canalizo, Valentín

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Canalizo Bocadillo Canalizo Bocadillo
    Jméno:
    Given Name:
    José Valentín Raimundo José Valentín Raimundo
    Jméno v originále:
    Original Name:
    José Valentín Raimundo Canalizo Bocadillo
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál general
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.01.1794 Monterrey, Nuevo León, Mexico
    14.01.1794 Monterrey, Nuevo León, Mexico
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    20.02.1860 Mexico D.F., Mexico
    20.02.1860 Mexico D.F., Mexico
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Prezident Mexica
    Guvernér Departmánu Puebla
    The President of the Mexico
    Puebla Departmant Governoor
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    partidospoliticosypersonajes.com
    presidencia.gob.mx
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84330#342076Verze : 0
    MOD
    Avatar
    gen. José Valentín Raimundo Canalizo Bocadillo


    *14.1.1794 Monterrey, Nuevo León
    +20.2.1860 México D.F.


    Prezident Mexica /4.10.1843–4.6.1844/ a /21.9.1844–6.12.1844/


    Vyrastal v Monterrey a tam sa aj formoval ako vojak a na túto kariéru bol od malička vychovávaný.


    Roku 1811, vstúpil ako kadet do pluku Celaya, a v radoch tohto pluku prisahal nezávislosť dňa 2.3.1821. Dosiahol hodnosti podplukovníka a bol pomocníkom José Joaquína de Herrera v kampani v štáte Jalisco.


    Bol členom tribunálu, ktorý odsúdil na smrť generála Vicenta Guerrera (1831), následne dostal hodnosť generála. Roku 1843, podporil diktatúru generála Antonio Lópeza de Santa Anny a on nechal dočasný prezidentský úrad v jeho rukách od 4.10.1843 do 4.7.1844.


    Po vrátení moci Santa Annovi, viedol severnú armádu a znovu zaujal post keď mu to znovu prezident - diktátor umožnil Santa Anna 21.9 do 6.12.1844 a znovu dočasne.

    Keď sa revolúcia rozšírila po krajine, vojaci ocenili jeho prezenciu vo vláde José Joaquína de Herreru.


    Po skončení úradu odišiel do exilu do Cádizu a z neho sa v roku 1846 vracia do Mexica aby bol následne ministrom vojny a námorníctva za vlády Dr. Valentína Gómez Faríasa.


    Zomrel vo veku 66 stiahnutý z verejného života.


    Zdroje:
    partidospoliticosypersonajes.com
    presidencia.gob.mx

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/84330#309822Verze : 0
    MOD