Dočkal, Jaroslav

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 365 příspěvků vloženo, 1128 editováno a 375 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Dočkal, Jaroslav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Dočkal Dočkal
    Jméno:
    Given Name:
    Jaroslav Jaroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jaroslav Dočkal
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant-General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    15.05.1912 Ostravice / 15.05.1912 Ostravice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85030#428966Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Dočkal Dočkal
    Jméno:
    Given Name:
    Jaroslav -
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jaroslav Dočkal
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1936-DD.MM.1937 Vojenská akademie
    DD.07.1947-DD.06.1949 Nejvyšší vojenská akademie K. J. Vorošilova
    DD.MM.1936-DD.MM.1937 Military Academy
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    14.01.1952 brigádní generál
    12.06.1953 generálmajor
    01.04.1954 generálporučík
    14.01.1952 brigádní generál
    12.06.1953 generálmajor
    01.04.1954 generálporučík
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.05.1946-DD.05.1947 Velitel : 3. oddělení (školské) hlavního štábu
    14.01.1952-12.06.1953 Velitel : Operační správa
    12.06.1953-01.04.1954 Velitel : Operační správa
    01.04.1954-DD.12.1957 Velitel : Operační správa
    DD.10.1957-15.07.1958 Velitel : 4. střelecký sbor
    15.07.1958-DD.MM.1960 Velitel : 4. armáda
    DD.08.1963-DD.10.1964 Velitel : Vojenská akademie
    DD.07.1968-DD.07.1969 Velitel : Vojenská akademie
    01.05.1946-DD.05.1947 Commander : 3rd Department (School) of Headquarters of the Armed Forces
    14.01.1952-12.06.1953 Commander : Operating Directorate
    12.06.1953-01.04.1954 Commander : Operating Directorate
    01.04.1954-DD.12.1957 Commander : Operating Directorate
    DD.10.1957-15.07.1958 Commander : 4th Rifle Corps
    15.07.1958-DD.MM.1960 Commander : 4th Army
    DD.08.1963-DD.10.1964 Commander : Military Academy
    DD.07.1968-DD.07.1969 Commander : Military Academy
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://vojenstvi.cz/vasedotazy_73.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85030#545115Verze : 0
    MOD
    Avatar
    generálporučík Ing. Dočkal Jaroslav
    * DD.05.1912, Ostravice (okr.Frýdek–Místek)
    + ?


    1936-1937 studium na Vojenské akademii v Hranicích
    1937 velitel čety u cyklistického praporu 3 v Levicích a Topolčanech
    srpen 1939 ilegalní odchod do Polska, v bronowickém táboře velitelem čety
    září 1939 s východní skupinou L. Svobody v sovětské internaci
    únor 1942 velitelem kulomentné roty Buzuluk, v hodnosti nadporučíka
    20.5.1942 svatba s Majou Afanasijevou
    leden 1943 velitelem Náhradního praporu v Buzuluku
    září 1943 náčelník štábu 1.čs. samostatného polního praporu
    duben 1944 velitel 3.polního praporu 1. čs. pěší brigády
    květen 1944 přednostou 1. (operačního) oddělení 1. čs. pěší brigády
    listopad 1944 přednostou 1. (operačního) oddělení u štábu 1. čs. armádního sboru
    květen 1945 v hodnosti podplukovníka podnáčelník štábu 1. oblasti v Praze
    říjen 1945 Hlavní štáb, přednosta dopravního oddělení
    červen 1947 Nejvyšší vojenská akademie K. J. Vorošilova v Moskvě
    duben 1946 plukovník
    červen 1949 náčelník katedry vševojskové taktiky a operačního umění na Vysokém učení vojenském v Praze
    říjen 1950 změna názvu působiště na Vysoké vojenské učiliště
    září 1951 změna názvu působiště na Vojenskou akademii
    listopad 1951 brigádní generál
    leden 1952 náčelník operační správy GŠ ČSA
    duben 1954 generálporučík
    červen 1956 v Moskvy jako stálý představitel GŠ ČSLA ve štábu spojeného velení
    září 1959 náčelník operační správy – zástupce náčelníka GŠ ČSLA pro operační věci v Praze
    prosinec 1957 velitel 4. střeleckého sboru v Olomouci
    červenec 1958 velitel operačního velitelství na velitelství 4. armády v Táboře
    září 1960 náčelník Vojenské akademie Antonína Zápotockého v Brně
    srpen 1963 velitel Vojenské akademie Antonína Zápotockého v Brně (dále jenom VAAZ)
    říjen 1964 zástupce velitele – prorektor
    červenec 1968 VAAZ jako pověřený velitel – rektor
    říjen 1969 ve funkci zástupce velitele VAAZ pro učebně–výchovnou činnost
    červen 1970 odchod do zálohy


    Zdroj: http://vojenstvi.cz/vasedotazy_73.htm, www.army.cz
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85030#313712Verze : 2