DULEZITE - Prosim ctete !

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1643 editováno a 418 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

DULEZITE - Prosim ctete !

  Avatar
  Vazeni uzivatele,
  dnesnim dnem byla zavedena do funkcnosti fora dalsi dulezita novinka.


  Do tohoto okamziku jsme velmi striktne odlisovali fora diskusni, jejimz cilem je debatovat volne k vice mene libovolne tematice, a fora faktograficka, jejichz cilem bylo uvadet presna fakta a informace, mit uvedene zdroje, a nebyl zde prostor pro jakoukoliv debatu.


  Vzhledem k tomu, ze je obcas potreba mit prostor k diskusi i v teto faktografii, at uz za cilem upresneni nekterych otazek ci dotazu nasich ctenaru k jednotlivym zbranim, jejich nasazeni apod, bylo rozhodnuto, ze provedeme upravy smerujici k umozneni nefaktograficke diskuse pod faktografickymi tematy.


  Tato funkce je zajistena jednoduchym vyberovym menickem u obou zpusobu odesilani prispevku - jak za pomoci okenka na konci kazdeho tematu, tak u velkeho formulare objevivsiho se po kliknuti na odkaz


  [ Zaslat odpověď ]


  nebo


  [ Nové téma ]


  Toto menu se objevi pouze v pripade, ze jste ve faktograficke sekci (poznate snadno, je podbarvena modre, zatimco diskusni jsou podbarveny zelene), jinde nema smysl. Je na uzivateli, aby posoudil, zdali chce svuj prispevek odeslat jako faktograficky (a ten tedy musi splnovat zejmena pozadavek na uvedeni zdroje a dalsi nalezitosti zminene vyse i v jednotlivych pravidlech sekci), nebo jako diskusni. Nehlede na zpusob odeslani maji moderatori a a ja jako admin moznost typ prispevku zmenit obema smery. Upozornuji, ze defaultne je kazdy prispevek nastaven na diskusni, pro odeslani jako faktograficky je treba provest vyse zminenou volbu !


  Ve faktografickem tematu se nejprve radi prispevky faktograficke, pote je oddelovac, a pote se zobrazuji prispevky diskusni, tim je zajisteno ono oddeleni faktograficke casti naseho obsahu od dalsi diskuse.


  Doufame, ze tato funkce rozsiri pohodli vas, nasich ctenaru a uzivatelu, a umozni diskuse tam, kde doposud byly oddelovany a presouvany do jinych temat, popr. odstranovany. V zadnem pripade to neznamena uvolneni pravidel, nebo ustup od pozadavku nevkladat sem material chraneny autorskymi pravy, takoveto prispevky, byt oznacene za diskusni, budou i nadale bez milosti mazani a uzivatele vyzyvani k naprave.


  Pokud chcete videt, jak vypada takto "kombinovane" tema, mrknete sem :


  https://forum.valka.cz/topic/postview/314370/
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314371Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Asi hloupý dotaz,ale funguje to i obráceně. Jen malý dotaz může v diskuzi být rozvinut až se stane podkladem pro faktografický materiál.Např. Dotaz: Co to je za řád? Odpověd,která je doložena prameny by mohla být zařazena do faktografických??Ale to je opravdu jen dotaz, nic více a nic méně. Děkuji.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314378Verze : 0
  Avatar
  Áno, ide to aj opačne.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314379Verze : 0
  MOD
  Avatar
  funguje to oboustrane, tedy vec odeslana (i treba omylem) jako diskusni muze byt zmenena na faktografickou a obracene. prave s timto vedomim byla tato fukncionalita navrzena, aby dobre zpracovane veci, ktere treba sam uzivatel "nedoceni" a vlozi je jen jako diskusni, se mohly, treba s dopracovanim a doladenim na zaklade konzultace s moderatorem dane sekce, stat faktografickym prispevkem a tim obohatit tu "organizovanou" cast tematu Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314380Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Samozrejme tuto novinku vitam, urcite bude prinosem a odlisi to podstatne od prosteho tlachani ve faktografii.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314399Verze : 0
  Avatar
  Hlavně to umožní nechat zajímavé dotazy ve faktografii byť budou nefaktografické a tlachání přesunout do tlachací části. To dodnes nešlo a zajímavé a podnětné dotazy se ztrácely v nesmyslných debatách o nejlepším tanku nebo německých základnách v Antarktidě. Je to jednoznačně přínos.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314400Verze : 0
  Avatar
  S radosti vítám tento počin, určitě to přispěje k opětovnému "zlidštění" forum a debatami snad získáme nové přispivatele do faktografie! BRAWO! Very Happy  EDIT: jakým zázrakem je můj post hned za adminovým a ne úplně dole...Shocked
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314403Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Vážení,
  k své lítosti nemohu s vámi souhlasit. Z mého hlediska, věci neznalý jedinec těžko rozliší co jsou hodnověrná fakta a co jsou báje a pověsti starých zbrojnošů. Škoda, že opouštíme náš dvoušuplíkový systém, který toto umožňoval. Vím zcela jistě, že v této věci jsme byli jedineční - ale, čo bolo to bolo...


  Jediný přínos tohoto počinu vidím v snazší práci moderátorské. Nyní již nebudu muset nad každým blábolem, či faktem, uvažovat zda je umístěn na správnou stranu barikády.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314413Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jirko bláboly typu tohle je skvělá flinta (nejlepší tank...) vykopnu stejně, na tom se nic nemění. Pokud je to ale něco co má smysl nechat u fakt (třeba dotaz na to jak se rozebírá třeba úsťová brzda - což není vyloženě faktografie, ale ani nesmyslné tlachání), má to právě tahle možnost pokrýt. A to je myslím přínos, to že si to uživatel zařadí jako "fakt" ještě neznamená že to jako moderátor nepřeřadím, buď do diskuze pod fakty, nebo do diskuzní části, protože to třeba nesplní kritérium toho že se to týká faktů a jde jen o tlachání.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314415Verze : 0
  Avatar

  Citace - Zbycho :

  S radosti vítám tento počin, určitě to přispěje k opětovnému "zlidštění" forum a debatami snad získáme nové přispivatele do faktografie! BRAWO! Very Happy  EDIT: jakým zázrakem je můj post hned za adminovým a ne úplně dole...Shocked  Už je tam kde má byť - Adminov príspevok je označený ako FAKTOGRAFICKÝ, ostatné sú ako DISKUSNÉ. Ty si svoj vložil ako FAKTOGRAFICKÝ, preto sa logicky zaradil za posledný faktografcký. Po zmene na DISKUSNÝ sa zaradil správne. Treba na to dávať pozor.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314434Verze : 0
  MOD
  Avatar
  chyba jiz byla vyresena a nyni by se prispevky mely skutecne radit podle jejich odeslani.


  co se volby a nevolby uzivatele tyce - moderatori maji jako vzdy pravo prispevek co do typu zmenit, a stejne tak jako kazdy prispevek prochazime a MOD odklikavame, tak se proste jen rozhodneme, jestli je dany prispevek skutecne FAKT, nebo je DISKUS, a pak ho jednim kliknutim prehodime tam ci onam. Diskuse pod faktografii tu ale vyrazne schazi a myslim si, ze toto umozni dodrzovat nase pozadavky a standardy u faktografie a pritom nechat lidi aby se pidili a bavili o vecech, ktere je v souvislosti s tou danou faktografii zajimaji, aniz bychom to pak my museli presouvat nebo rozdelovat Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314558Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Jirko, šéfovi se neodporuje Smile . A navíc je to podle mne užitečný nápad. Mockrát se faktografie zvrhla v diskuzi a naopak a byl s tím pak trochu trochu problém.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314568Verze : 0
  Avatar
  Vážení,
  stalo se přesně to čeho jsem se obával. Přispěvatel s pseudonymem "cimbal" uvedl v "diskusi pod čarou" info o T-27 a přiložil propagandistické foto s tankem BT-5 ve skoku Zároveň opomněl na toto neupozornit!


  Kolega "bitaxe" i když mu danou záležitost vyčetl, pokračoval s "cimbalem" v rádoby diskusi o něčem jiném, než o faktografických údajích uvedeného tanku T-27.


  Takže včil babo raď! Mám oba diskutéry odeslat do archivu elektronického zapomnění, nebo diskusi pod čarou přesunout do řádně diskusní části fóra?


  P. S.
  Ta světle zelená barva je strašně světlá a případě diskuse pod čarou nezřetelná!


  Odkaz
  https://forum.valka.cz/topic/postview/314532/


  Poznámka
  Text upraven po upozornění Adminem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314583Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Obávám se že to že byly tančíky T-27 použity při vzdušném výsadku na cvičení je věc která do daného tématu patří. Právě aby diskuze které se dané věci týkají se daly najít snáz je myslím hlavním důvodem téhle změny. Souhlasím že skákající BT je tam navíc, (údajně je v něm řidič který absolvoval vzdušný výsadek na T-37) a do tématu nepatří, ostatní je ale diskuze k věci (tedy vzdušnému výsadku tančíků T-27)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314585Verze : 0
  Avatar
  Myslím že tá diskusia je k veci.... Rieši predsa nasadenie T-27 nie?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314587Verze : 0
  MOD
  Avatar
  myslim si, ze to tam v nicemu nevadi, presne od toho tam ta nefaktograficka diskuse je.


  ta svetle zelena je tu jiz rok ve vsech diskusnich tematech, nerozumim presne kde je problem ?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314589Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Můj Admine a další zúčastnění,
  začnu tím méně problémovým problémem - podkladová barva světle zelená použitá v diskuzi o monografii je hůře rozpoznatelná od pokladové barvy použité u faktografické části umístěné nad čarou.


  Ten druhý problém je v nás, že si nechceme připustit důslednější rozlišení faktografie, faktografické diskuse a diskuse, která začala popisem "A" a na přeskáčku dorazila k popisu "XY", který však neměl přímý vztah k popisu "A".


  Shrnutí diskuse o T-27


  1/ cimbal napadl tvrzení bitaxe o oddělené přepravě osádky tanku a samotného T-27 letadlem
  Na podporu svého tvrzení argumentuje T-37 (!) a použije zavádějící foto BT-5K (!)


  2/ bitaxe vs. cimbal
  Správně vytknul použití fotografie s BT tankem v diskusi o T-27 a zároveň přijímá v odklon diskuse na téma: "shazování tanků T-37 a dalších".


  3/ cimbal vs. bitaxe
  Souhlasí a oponuje. Stručná zmínka o vyhledání podkladů na shazování T-27.


  4/ bitaxe vs. cimbal
  Souhlasí a doplňuje (pravděpodobně T-27) a pokračuje v diskusi, tentokrát o skocích tanků.


  5/ cimbal vs. bitaxe
  Laškuje a pokračuje v diskusi o skákajících tancích, připojuje zavádějící pojem "čmoudík".


  6/ bitaxe vs. cimbal
  Souhlasí a začíná "řešit" čmoudíkový problém, který rozšiřuje o "startovací rakety" a "zakrývání soudruha".


  7/ jakýsi Jiří Tintěra nevydržel a vstoupil do rozpravy se vztyčeným prstem (jen nevím zda to byl ukazováček, nebo prostředníček).


  To je v stručnosti vše o rozpravě, která dle zde převládajícího názoru byla vedena v duchu monografické diskuze (můj pracovní název pro rozpravu pod čarou) o tanku T-27.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314596Verze : 0
  MOD
  Avatar
  S rozlíšením farieb teda osobne žiaden problém nemám - na miesteč kde sa fakty menia na diskusiu je jasne vidieť rozdiel... (naviac je to tam aj napísané).

  Dôkaz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314603Verze : 0
  MOD
  Avatar
  nemuze to byt nejakym nastavenim monitoru nebo PC ? i u me na notebooku a pracovnim LCD je ten rozdil fakt vyrazny
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314607Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Což o to, nastavil jsem změnu jasu a mírně se to zlepšilo. Mno, je zcela možné, že jsem při tvorbě své předchozí výtky zcela opomněl, že u mne začíná ...


  Dále se o tom již nebudu šířiti, neb bych musel použíti více teček ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314610Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Asi fakt záleží na monitore a na nastavení... Doobeda na CRT bol rozdiel pekne viditeľný, doma na CRT je trocha viditeľný (predsaa len má svoje roky), ale na LCD obrazovke notebooku rozdiel medzi svetlozelenou a tou druhou nevidím (keby som ten rozdiel nevidel doobeda na tej snímke ktorú som vložil tak tvrdím že diskusné a faktografické prśipevky nie sú vôbec farebne oddelené).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314628Verze : 0
  MOD
  Avatar
  je to o nastavení, já používám LCD monitor, rozdíl opravdu zásadní, a NB s jeho pidimonitorem a tam je to znát opravdu málo. To ale není chyba války, ale nastavení mého NB
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314629Verze : 0
  Avatar
  Treba sa s tým trocha pohrať, už som si to troška nastavil....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85140#314630Verze : 0
  MOD