05.06.2009 - Tři uchazeči představili nabídku na vybudování RLS pro systém PRO Jižní Koreje

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 442 příspěvků vloženo, 1871 editováno a 477 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

05.06.2009 - Tři uchazeči představili nabídku na vybudování RLS pro systém PRO Jižní Koreje

  Avatar
  .  Moskva 2.6.2009,


  Tři zahraniční společnosti přestavily svou nabídku v rámci probíhajícího tendru, který vyhlásila armáda Jižní Koreje na dodávku radiolokačních systémů včasného zjištění balistických raket, informují "Korea Times" s odvolávkou na prohlášení představitele Agentury programů obranných nákupů (DAPA).


  Účastníky tendru jsou tyto firmy:
  Elbit Systems (Izrael) - http://www.elbitsystems.com/
  Raytheon (USA) - http://www.raytheon.com/
  Thales Nederland (Holandsko) - http://www.thalesgroup.com/netherlands


  Očekává se, že agentura vyhodnotí nabídky a vybere dodavatele radiolokačního systému koncem tohoto roku. DAPA plánuje nákup dvou RLS do roku 2010 v rámci vybudování národního systému protiraketové obrany (PRO), která má zabezpečit ochranu před balistickými raketami, které vyvíjí Korejská lidově demokratická republika (KLDR). Kromě toho bude zformováno Centrum řízení a kontroly PVO / PRO AMD-Cell (Air and Missile Defense-Cell), jehož úkolem bude vyhledání, sledování a ničení balistických a křídlatých raket.


  Rozvinutí komplexu AMD-Cell bude stát přbližně 300 miliard wonů (KRW), což je v přepočtu asi 214 miliónů US$ (USD). Komplex musí být plně kompatibilní se systémem PRO, který USA začaly realizovat od roku 2006.


  Podle plánu budou do sestavy systému PVO / PRO KAMD (Korean Air and Missile Defense) začleněny torpédoborce vybavené systémem Aegis a pozemní PLRK Patriot PAC-2.


  V rámci rozvinutí systému systému ochrany před raketovou hrozbou ze strany KLDR spustila Jižní Korea na vodu první torpédoborec třídy KDX-III King Sejong vybavený systémem Aegis v roce 2007 a byl přijat do výzbroje v roce 2008.


  V souvislosti s patnáctiletým plánem reformace jihokorejských ozbrojených sil, který byl přijat v roce 2005 a je na něj vyčleněno 620 triliónů wonů (což je asi tak 570 miliard USD). Vojenské námořnictvo má podle tohoto plánu dostat 3 torpédoborce třídy KDX-III King Sejong v odhadované ceně 2,76 triliónu wonů (2,29 miliard USD). O prvním jsem již psal výše, u druhého a třetího je předpoklad, že budou začleněny do bojové pohotovosti v letech 2011 a 2012. Perspektivně je jihokorejské vojenské námořnicto připraveno navýšit počet torpédoborců až na šest.


  Torpédoborce budou osazeny systémem PVO Aegis v kompletu s radiolokační stanicí (RLS) AN/SPY-1D s fázovanou anténní mříží, schopnou sledovat do 1000 cílů do vzdálenosti 500 km a současně postřelovat 20 z nich do vzdálenosti 150 km. Výzbroj lodě bude tvořit 32-kontejnerové a 48-kontejnerové odpalovací zařízení Mk.41 pro vertikální start raket SM-2, Blok-3A/B Tactical Standard, schopných ničit cíle až do vzdálenosti 170 km.


  V prosinci minulého roku dostaly jihokorejské vzdušné síly první sadu 48 protiletadlových raket Patriot dodané z Německa. Dodávka byla realizována v rámci projektu SAM-X, na který byla vyčleněna částka okolo 2 triliónů wonů (cca 1,6 miliard USD) a jejím cílem je obměna zastaralých PLRK Nike Hercules. PLRK Nike Hercules zavedla jižní Korea do výzbroje před 40 lety a Soul plánuje přezbrojení na Patrioty uskutečnit do roku 2010.


  Ve spojitosti s PLRK Nike Hercules není bez zajímavosti ta skutečnost, že je Jižní Korea nelikviduje úplně, byly sice vyřazeny z použití jako protiletadlové, ale rakety předělávají na taktické rakety Hyunmoo I (dolet 180 km) a Hyunmoo II (dolet 300 km).


  Zdroje informace a obrázků:
  Pining for Control: South Korea Buying ABM Radars, AMD C2
  www.defenseindustrydaily.com
  Три претендента представили предложения на поставку РЛС для системы ПРО Южной Кореи
  www.arms-tass.su
  The KDX III Sejongdaewang-Ham Class
  www.defenseindustrydaily.com
  Raytheon Begins SAM-X/Patriot Missile Work in South Korea
  www.defenseindustrydaily.com
  $6.5M for AEGIS Related Services
  www.defenseindustrydaily.com
  AN/SPY-1 Radar
  www.globalsecurity.org
  (국방)현무 미사일
  kin.naver.com
  DDG 991 세종대왕함 이모저모
  panzercho.egloos.com

  Taktická raketa řady Hyunmo na odpalovacím zařízení připravena k odpálení.

  Raketa PLRK MIM-14 Nike Hercules a start taktické rakety řady Hyunmo.

  Radiolokátor EL/M-2080 “Green Pine”

  Schéma systému ISR

  Jihokorejský torpédoborec třídy KDX-III - DDG 991 Roks Sejong
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85308#315287Verze : 0
  Avatar
  Rozmístění jihokorejských protiletadlových raketových komplexů.


  Oranžové trojůhelníky - PLRK Hawk (15 kusů)
  Červené trojúhelníky - PLRK Patriot (7 kusů)

  Rozmístění PLRK na území Jižní Koreje
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85308#315288Verze : 0
  Avatar
  Pracoviště bojové směny v systému Aegis.
  Tady, bohužel, nevím na které lodi to je.

  Pracoviště BS v systému Aegis
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85308#315289Verze : 0
  Avatar
  V souvislosti s PRO Jižní Koreje, o kterých píšu výše, byla včera zveřejněna následující informace.


  Soul ztratil jediný komplex schopný sestřelit rakety z KLDR


  Jižní Korea odeslala na opravu jediný torpédoborec, který je osazen americkým systémem Aegis a je schopen vypátrat, sledovat a ničit severokorejské rakety, jak 4.6.2009 informovala agentura France-Presse. Bojová loď DDG 991 Roks Sejong the Great je na technické údržbě a bude tam do konce roku 2009, i když Pchjongjang v tomto období plánuje zkušební odpálení jaderné nálože.


  První a doposud jediný torpédoborec DDG 991 Roks Sejong the Great vojenského námořnictva Jižní Koreje je jedním z klíčových prvků obrany státu před severokorejskými raketami. Jak informuje agentura France-Presse, konkrétně tento torpédoborec 5.dubna 2009 zjistil vypuštění rakety dalekého dosahu z území sousedního státu.


  Od 23.května 2009 je torpédoborec na plánované údržbě, která nijak nesouvisí s nějakými technickými problémy nebo závadami.


  Podotýkám, že první loď třídy KDX-III byla přijata do výzbroje vojenského námořnictva Jižní Koreje v roce 2007 a další dva torpédoborce stejné třídy plánuje Soul nasadit k bojovému použití v letech 2010 a 2011. Jejich stavba je prováděna v docích společností Daewoo a Hyundai.


  Výtlak torpédoborců třídy KDX-III Sejong the Great je zhruba 7700 tun, mají délku 166 metrů a vyvinou rychlost až 30 uzlů. Systémy ASegis, které jsou na nich instalovány, jsou schopné sledovat cíle až do vzdálenosti 1000 km a ničit rakety do vzdálenosti 150 km.


  Zdroj informace:
  Сеул лишился единственного способного сбивать ракеты КНДР эсминца
  vpk.name
  Naval Surface Warfare Center
  www.nswc.navy.mil
  Korea’s KDX-III AEGIS Destroyers
  www.defenseindustrydaily.com


  Na ilustrační fotografii je odpálení taktické rakety Standard Missile-3 (SM-3) americkým námořnictvem z raketového křižníku USS Lake Erie (CG 70) při úspěšné střelbě na nefunkční družici National Reconnaissance Office přibližně 247 km nad Pacifickým oceánem. Její rychlost je asi 7500 m/s.


  Na druhé fotografii je jihokorejský torpédoborec DDG 991 ROKS King Sejong the Great

  Odpálení rakety Standard Missile-3 (SM-3) z raketového křižníku USS Lake Erie (CG 70)

  Jihokorejský torpédoborec DDG 991 ROKS King Sejong the Great
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85308#315294Verze : 0
  Avatar
  opet moc pekne a vycerpavajici info, diky !
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85308#315328Verze : 0
  MOD