02.06.2009 - Al-Kajdá se bojí tajemného pathrai - čipu CIA navádějícího bezpilotní letouny na cíl

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 731 příspěvků vloženo, 2948 editováno a 2201 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

02.06.2009 - Al-Kajdá se bojí tajemného pathrai - čipu CIA navádějícího bezpilotní letouny na cíl

  Avatar
  V pákistánských kmenových oblastech se šeptandou šíří strach. Americká CIA podplácí místní vesničany, kteří pak poblíž usedlostí, kde žijí vůdci muslimské teroristické organizace al-Kajdá, pohodí tajemný čip, který sem navede robotické letouny s raketami. Se směsí strachu i fascinace říkají místní lidé podle listu Guardian naváděcímu zařízení "pathrai".


  www.novinky.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315302Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Na www32.24h.com.vn jsem našel níže připojený obrázek.


  Je-li to opravdu "pathrai" bohužel neumím říci, protože jediná slova, kterým v článku rozumím, jsou CIA, Pakistan, Afghanistan, Al Quaeda a Taliban.


  Je to velmi zajímavý námět, moc se o tom asi neví.


  Jinak ten článek na Novinkách je překladem článku z Guardianu, úterý 2.6.2009, str. 7

  Pathrai?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315317Verze : 0
  Avatar
  Možná by to chtělo nějakého vietnamského známého, mohl by to být třeba i zajímavý článek.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315332Verze : 0
  Avatar
  Ve slangu CIA je slovo "čip" (chip) synonymem pro radiomaják (obecně marker, značkovač), který se používá k označení a sledování pohybu osoby nebo vozidla.
  Principiálně vzato se používá několik typů těchto zařízení, rozlišovaných z hlediska "aktivity" majáčku/značkovače (od "aktivován na signál", přes "aktivní periodicky" až po "aktivní stále"), doby pohotovosti/činnosti zařízení, typu signálu a jeho dosahu/detekovatelnosti.


  Každopádně v okamžiku, kdy se v "cílové skupině" (pojem z marketingu) podporovatelů, stoupenců či aktivních členů zmíněných hnutí o něčem podobném mluví, znamená to v podstatě její "rozvrat" vzhledem k tomu, že žádný "safe house" už nebude nikdy opravdu bezpečný, ani stejná víra už nebude zárukou přátelství a kdokoli v nejbližším okolí může být "insiderem", který může "čip" položit přímo na "subjekt" (cílovou osobu, objekt)...
  Stejně je to ale o tom ochotného člověka najít, přesvědčit, "zkultivovat" a vybavit jej zařízením. A to zase nedokáže nikdo jiný, než člověk...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315341Verze : 0
  Avatar
  Ono bohatě stačí, aby to byla smyšlenka - už teď prý se před šéfy Al Kajdy dveře zavírají a lidi od nich na ulici odstupují, kdyby to náhodou zrovna schytali, čili psychologický účinek pouhé fámy je možná stejný, jako skutečných útoků...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315352Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Obávám se že pouhá fáma, dlouho nevystačí, pokud není podepřena důkazem v podobě pár mrtvol šéfů, brzy se obrátí proti šiřitelům a stane se naopak důkazem jak aláh chrání své věrné.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315355Verze : 0
  Avatar
  Tak na to stačí občasný "odstřel" na základě informací od rozvědky atd., a legenda se oživí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315356Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ano to sice stačí, ale pokud má i negramotný paštun někde v horách věřit že je naváděn letoun nestačí že předáka někdo píchne do ledvin, nebo střelí do hlavy. Ona znalost písma tam není velká, ale znalost zbraňových systémů je naopak značně nadprůměrná. takže alespoň občas musí přiletět raketa.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315358Verze : 0
  Avatar
  Samozřejmě jsem myslel odstřelit raketou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315359Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To už vyjde zase snáz ten bezpilotní letoun a třeba nasvícení cíle místním rezidentem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315361Verze : 0
  Avatar
  Rezident je osoba zpravodajské službě "vlastní" - v tomto případě tedy Američan, oni sami přiznávají, že něco takového je jako "standardní zpravodajská operace" v daných podmínkách prakticky neproveditelné. Proto musí vždy najít (nějakého) člověka uvnitř struktury, poznat ho a přesvědčit ho, aby pro ně pracoval, vycvičit ho ("zkultivovat") a vybavit jej konkrétním technickým zařízením pro určitý úkol proti konkrétnímu "subjektu".
  V těch podmínkách je pro takového člověka uvnitř struktury jednodušší, když někde odhodí "krabičku od cigaret", než kdyby měl složitě ukrývat, udržovat a v dané chvíli použít výše zmíněný laserový značkovač... Navíc by musel nějak udržovat spojení... To už je další technický prostředek, který "neunese".
  Prostě dostane za úkol "položit" předmět na místo, kde se "subjekt" vyskytuje a dále se o něj nestará. "Něco" ten přístroj pak najde a navede se na něj.
  Jak jsem řekl, detekování "čipu" a odpálení rakety či odhoz "chytré pumy" je předposlední/technický krok - vše před tím je věcí lidí...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315364Verze : 0
  Avatar
  No, já mám upřímně řečeno obavy že tento způsob nebude asi nejlepší (pokud je reálně používán).Mohu se jen domýšlet jakou morálku a úroveň uvědomělosti mají pokladatelé markerů ale zorganizovat něco podobného u nás tak z deseti mrtvých bude minimálně 9 ne teroristických vůdců ale sousedů s nimiž se značkař nepohodl...z cárů masa se potom identita většinou nepozná (nepředpokládám že vůdci teroristů byli tak laskavi aby USA poskytli své vzorky DNA).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315373Verze : 0
  Avatar
  No to je pořád deset procent účinosti, což je slušné, a navíc to působí na psychyku místních že bydlet s teroristy je špatný nápad (a hádat se se ssousedem ještě horší Smile )
  Myslím že rezident je osoba, která na daném místě řídí operace několika skupin, pokud vím zdalek ne pokaždé je to třeba američan, brit nebo třeba rus, obecně to může být třeba němec který v Japonsku pracuje pro rusy. Pokud si vzpomínám tak pro japonce v PH pracoval v tomhle postavení němec. Mimoto ba se asi našli i amíci ze středního východu Smile co by zapadli.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315378Verze : 0
  Avatar
  Tak ti nevím jak by na mou psychiku zapůsobilo kdyby mě soused takhle označkoval třeba po hádce kvůli podhrabávajícím se slepicím.Uznávám že pocit ve chvíli útoku to musí být velmi povznášející ale i tak bych asi příliš nadšený nebyl.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315382Verze : 0
  Avatar
  Heslo účel svätí prostriedky stále platí... A zvyšok toho čo som chcel napísať radšej nepíšem. Ono o vzťahu amerických tajných služieb a armády a miestnych civilistov svedčí aj Pakistanom (a aj Afganistanom) udávaný počet obetí z radov civilného obyvateľstva pri amerických operáciách v oboch štátoch.


  Mimochodom asi správny vzťah - z pohľadu bežných amerických občanov (nemyslím tým niekoľko % intelektuálov ktorí sa objavujú v médiách a na demonštráciách proti vojne) je asi lepší výsledok radšej niekoľko 100 mŕtvych nevinných civilov niekde ďaleko, ako obete ich vojakov, ktorí im tam prinášajú "civilizáciu" a tzv. demokraciu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315385Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Myslím že to bereš špatně, tedy z pohledu mizerného západního psa a nikoli skvělého a čistého muslima vyvoleného nejvyšším jehož jméno se nevyslovuje. Z pohledu muslima je smrt v boji s nepřítelem víry zárukou že přejde rovnou a bez zdržování do nebe, vyzvedne si poukázku na daný počet panen (počty se sice liší od 40 do 72, ale to je drobnost) a pak už jen souloží do bezvědomí. Takže když ho označíš, uděláš mu vlastně dobrou službu, neb by se jinak ten kozomrd možná do nebe nedostal, nebo jen do některého z nižších, a na poukázku na panny by mohl tak leda zapomenout Smile . Povznášející je to tedy i pro toho co ho označí, neb mu za podhrabávající se slepice (no tam asi spíš něco s kozama) uděla službu nanejvýš přátelskou a poslal ho rovnou do toho nejlepšího co ho mohlo potkat, což je proti chajdě z bláta a velbloudího trusu jistě pokrok a zlepšení zcela nebývalé.
  To že to místní komunitu znejistí je bonus pro hnusné křižáky co mu zaplatili a dali tu prima krabičku co tak fajn funguje a co ji příště strčí do postele tchyni (té štěkně) no a tu žádný ráj nečeká (mrchu) neb ženy jak je známo jsou tvorové kteří do ráje nepřijdou (kde se tam berou ty panny se nějak neřeší). Myslím že povznášející pocit mohou mít krom tchýně všichni Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85310#315387Verze : 0