17.06.2009 - Rusko a Francie podepsali v Le Bourget memorandum na výrobu družic

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 550 příspěvků vloženo, 2738 editováno a 1891 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

17.06.2009 - Rusko a Francie podepsali v Le Bourget memorandum na výrobu družic

Россия и Франция подпишут в Ле-Бурже ...

  Avatar
  Rusko a Francie podepsali v Le Bourget memorandum na výrobu družic  Informace z internetových novin "Novosti VPK" (Новости ВПК) 16.črvna 2009


  Společnosti "Informační družicové systémy akademika Rešetněva" (ISS - "Информационные спутниковые системы имени академика Решетнева" - ИСС - http://www.iss-reshetnev.ru/) a Thales Alenia Space (TAS - http://www.thalesonline.com/Markets/Space/Home/) podepíší na Aerokosmickém salónu v Le Bourget memorandum o spolupráci na projektu výroby kosmických družic "Express-AM5" a "Express-AM6" ("Экспресс-АМ5" и "Экспресс-АМ6") oznámil v pondělí před otevřením salónu první zástupce ředitele Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci (ФСВТС - Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству) Aleksandr Fomin, který je současně vedoucím ruské delegace.


  ISS a francouzsko-italská společnost TAS z dubnu minulého roku podepsali memorandum o spolupráci. Uzavřená smlouva se týká vývoje a dodávek telekomunikačních družicových zařízení, která umožňuje používat výrobky ruské výroby na palubě telekomunikačních družic realizovaných společností TAS.


  "Spolupráce ve vojensko-technických dodávkách se společností Thales se rozvíjí úspěšně. Příkladem je memorandum, které bude podepsáno společností Rešetneva na straně jedné a společností Thales na straně druhé v prvním dnu po otevření výstavy v Le Bourget", řekl Fomin. Připomenul také, že Rusko již zakoupilo od společnosti Thales infrahledy "Kartin-FS" ("Катрин-ФС") pro ruské tankové zaměřovače nové generace "ESSA" a "Plica" ("ЭССА", "Плиса", Pozn.FCH: jen tak mimochodem, slovo "Плиса" je přeloženo jako "kolesová lopatka". Kde ten název vzali ví sám bůh. Odpovídá to obsahu mého článku na našem serveru "Odkud se vzala jména ruských a sovětských zbraní" - https://www.valka.cz/clanek_13171.html) které se vyrábějí v VOMZ (Vologodskij opticko-mechanický závod - ВОМЗ - Вологодский оптико-механический завод) a celkový kontrakt byl za 140 miliónů Euro.


  Výroba a vypuštění družic "Express-AM-5" a "Express-AM6" je plánováno podle federálního kosmického programu na roky 2006 - 20015. Družice by měly umístěný na oběžné dráhy v roce 2012. Jsou určeny Jsou určeny pro plnění širokého spektra služeb pro spojovací a vysílací účely, včetně digitálního televizního a rádiového vysílání, přenos dat, přístup k Internetu, multimediální služby, telefonii a navigaci. Předpokládaná životnost každé družice je 15 let.


  Společnost "Informační družicové systémy akademika Rešetněva" na jaře zvítězila v konkurzu "FGUP" (Federální státní unitární podnik - ФГУП - Федеральное государственное унитарное предприятие) "Kosmičeskaja svjaz" ("Kosmické spojení" - "Космическая связь") na projekt, vývoj a výrobu spojovacích družic. ISS předložil nejlepší cenu, termíny výroby a optimální záruky na jejich kvalitu. Cena za výrobu dvou družic je 11,88 miliard rublů (v dnešním kurzu je to asi tak 274,6 miliónu Eur, 7,353 milird Kč).


  Družice budou vyrobeny v rámci mezinárodní kooperace ISS a TAS, při čemž bude zvláštní pozornost věnována vytvoření podmínek pro další předávání technologií ruské straně.  Informace z domovských webových stránek společnosti "Informační družicové systémy akademika Rešetněva"
  15.června 2009 byla v rámci 48. Pařížského aerokosmického salónu v Le Bourget podepsána dohoda o strategickém partnerství mezi vedoucími výrobci kosmických družic Ruska a Francie - OAO "Informační družicové systémy akademika Rešetněva" a "Thales Alenia Space".


  Dohoda o strategickém partnerství se týká výroby družic na základě platformy "Express-4000" a předpokládá vzájemné dodávky přístrojů a uzlů kosmických systémů a které jsou určeny pro ruské a zahraniční zákazníky. Navíc dokument předpokládá organizaci systému oboustranného zaškolení odborníků ruské i evropské společností.


  Společnosti ISS a TAS jsou partnery více než patnáct let. Výsledkem dosavadní úspěšné spolupráce je výroba družice SESAT a družic řady "Express-A" a "Express-AM". V současnosti pracují obě společnosti na výrobě retranslačních družic "Luč-5A" a "Luč-5B", dvou geofyzikálních družicích "GEO-IK-
  " a telekomunikačních družicích "AMOS" a "TELKOM 3".  Zdroje informací a obrázků:
  Россия и Франция подпишут в Ле-Бурже меморандум по созданию спутников vpk.name
  Подписание соглашения о стратегическом партнерстве между ОАО «ИСС» и Thales Alenia Space http://www.iss-reshetnev.ru/?cid=news&nid=744
  Telkom 3 Comm Tackled By Thales Alenia Space for ISS www.satnews.com


  Družice "Express-A"

  Družice "Express-AM"

  Družice "Luč"

  Družice "GEO-IK-2"

  Družice "TELKOM 3"
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85560#316434Verze : 0