17.06.2009 - Akce Íránské opozice

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 495 příspěvků vloženo, 2028 editováno a 495 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

17.06.2009 - Akce Íránské opozice

  Avatar
  Íránská opozice nemíní přestat v protestech, přestože rada dohližitelů potvrdila, že se hlasy ze sporných prezidentských voleb přepočítají. Na středu je naplánován další protest. Jednou z možností je pochod městem mlčky.


  www.novinky.cz


  "Revoluční gardy plánují masivní represivní akce. Prosím, rozšiřujte dál." Takový a podobné vzkazy z Íránu se objevují na internetových stránkách Twitteru - tedy serveru, který funguje podobně jako v Česku známější Facebook.
  Pro Íránce ale i zbytek světa se stal Twitter v uplynulých dnech klíčovým informačním kanálem. Právě jeho prostřednictvím se domlouvají protestní akce v Teheránu a svět si díky krátkým příspěvkům - tzv. "tweetům" - může udělat obrázek o tom, co se v zemi děje. Po nepokojích, které vyvolaly páteční prezidentské volby, v nichž zvítězil Mahmúd Ahmadínežád, totiž íránské úřady z Teheránu vykázaly zahraniční média.


  www.lidovky.cz


  Írán dál sužuje napětí. Desetitisíce stoupenců opozičního prezidentského kandidáta Músávího se sešly v ulicích Teheránu, zahraniční novináři ven naopak nesmějí. Músáví vyzval své stoupence k poklidným demonstracím a k uctění nejméně sedmi lidí, kteří při nepokojích zemřeli.


  zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85589#316588Verze : 0
  MOD