19.06.2009 - Byl zaregistrován pohyb "raketového" vlaku KLDR

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 468 příspěvků vloženo, 1948 editováno a 460 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

19.06.2009 - Byl zaregistrován pohyb "raketového" vlaku KLDR

Запад зафиксировал передвижения "ракетно

  Avatar
  Byl zaregistrován pohyb "raketového" vlaku KLDR  Novosti VPK 18.6.2009


  Rozvědky Jižní Koreje a USA zaujal pohyb severokorejského vlaku. kterým jsou, podle předpokladů, transportovány balistické rakety. Informuje o tom Agence France-Presse s odkazem na jihokorejské hromadné sdělovací prostředky.


  Podle informace soulských novin Chosun Ilbo byl zaregistrován pohyb vlaku, který v květnu letošního roku dopravil jednu severokorejskou raketu na zkušební polygon. Tento pohyb byl zjištěn na východě KLDR, kde kterém se nachází jaderný polygon. Jižní Korea i USA předpokládají, že v brzké době je KLDR schopna provést současné odpálení dvou balistických raket.


  Současně ale jihokorejská i americká špionážní služby říkají, že se může jednat pouze o klamný manévr. Oficiální vyjádření státních představitelů Jižní Koreje ani USA ale doposud nebylo vydáno.


  Připomínám, že již dříve Jižní Korea podezřívala KLDR z vybudování nových jaderných polygonů. Jihokorejská výzvědná služba předpokládá, že dvě nebo tři zkušební šachty by mohly by být připraveny na severovýchodě KLDR v okolí města Kilchu (Loc.: 40°57′34"N 129°19′28"E, www.wikimapia.org) a to přibližně v těch místech, kde byly jaderné zkouška provedeny v říjnu 2006 a v květnu letošního roku.


  Situace okolo jaderného programu Pchjongjangu se vyostřila poté, co 25.května 2009 provedla KLDR sérii různých zkoušek, včetně jaderných. Na to reagovala Rada bezpečnosti OSN přijetím rezoluce, kde jsou vyhlášeny jisté sankce vůči Pchjongjangu.  Zdroj informace:
  vpk.name  Pozn. FCH: tato informace je již dva dny stará, včera a předevčírem jsem ale neměl čas to sem vložit, přesto ji považuji za natolik důležitou, aby se tady i s tímto zpožděním objevila.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85653#316761Verze : 0