19.06.2009 - Ministerstvo obrany Ruska nehledá alternativu "nelétající" Bulavy

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 446 příspěvků vloženo, 1879 editováno a 495 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

19.06.2009 - Ministerstvo obrany Ruska nehledá alternativu "nelétající" Bulavy

  Avatar
  Ministerstvo obrany Ruska nehledá alternativu "nelétající" Bulavy


  Náčelník generálního štábu ozbrojených sil RF generál Nikolaj Jegorovič Makarov (en.wikipedia.org) informoval, že testy strategické námořní balistické rakety pro ponorky "Bulava", když z deseti zkušebních odpálení se pět nepovedlo (viz aktualita "03.06.2009 - Objevena příčina nepovedených startů balistické rakety Bulava" - https://forum.valka.cz/topic/view/85265/), budou pokračovat. Ujistil novináře, kteří přišli na jeho tiskovou konferenci na aerokosmickém sálonu v Le Bourget, že všechny problémy s "nelétáním" Bulavy jsou vyřešeny.
  "Není jednoduché se k těmto otázkám vyjadřovat, pevně ale vřím, že v nejbližší době budou všechny otázky ohledně Bulavy uzavřeny", řekl náčelník generálního štábu a dále upřesnil, že zkoušky rakety Bulava a jejího nosiče, atomové ponorky Jurij Dolgorukij, probíhají odděleně. "V konečném stádiu ale musí proběhnout společné testy obou prostředků a teprve podle jejich výsledku budou obě zbraně přijaty do výzbroje. Bulava bude přijata do výzbroje v nejkratším možném termínu", řekl Makarov.


  Námořním raketovým komplexem Bulava mají být vyzbrojeny nejnovější strategické ponorky projektu 955 Borej, které se staví nebo procházejí zkouškami - Jurij Dolgorukij, Aleksandr Něvskij a Vladimír Monomach (jen tak mimochodem, všichni tři byli slavnými ruskými knížaty). Bulava je vyvíjena v Moskevském institutu teplotechniky a další údaje o ní jsou ve výše uvedené aktualitě.  Zdroj informace:
  Минобороны не ищет альтернативы "нелетной" "Булаве" vpk.name
  РПКСН - Проект 955 "Борей" http://submarine.id.ru/sub.php?955
  Внешний вид Юрия Долгорукого http://pilot.strizhi.info/2007/05/04/3373 (fotografií je tady celkem 15, všechny ze suchého doku)


  Ruská strategická atomová ponorká projektu 955 "Borej" - Jurij Dolgorukij

  Ruská strategická atomová ponorká projektu 955 "Borej" - Jurij Dolgorukij
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85655#316766Verze : 0
  Avatar
  Nejbližší zkoušky RK "Bulava" proběhnou koncem července, do konce roku 2009 bude provedeno 4 až 5 odpálení rakety


  Archangelsk, 19.června 2009, ITAR-TASS


  Nejbližší zkoušky RK "Bulava" proběhnou koncem července, do konce roku 2009 bude provedeno 4 až 5 odpálení rakety", oznámil nejvyšší velitel Vojenského námořnictva RF admirál Vladimír Sergejevič Vysockij (en.wikipedia.org). "Následující odpálení očekáváme ve druhé polovině července, celkem bude do konce roku provedeny 4 až 5 odpálení", řekl.


  Podle slov vrchního velitele VMF je potřeba před dalšími zkouškami "... bezpodmínečně projít veškeré postupy, které byly vykonány při minulých zkouškách, aby mohly být zjištěny příčiny neúspěšných startů. Poslední neúspěšné odpálení bylo zapříčiněno technologickým nedostatkem", upřesnil Vysockij.
  Vysockij také vyjádřil přesvědčení, že raketa bude přijata do výzbroje. "Jedno z provedených odpálení považuje za bezchybné", dodal.  Zdroj informace:
  Ближайшие испытания БРПЛ "Булава" состоятся в конце июле, всего в 2009 году пройдет 4-5 пусков ракеты - главком ВМФ arms-tass.su
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85655#316772Verze : 0
  Avatar
  Vrchný predstaviteľ vojenského námorníctva RF potvrdil túto správu presvedčením: "Takže Bulava bude - v tomto roku bude. A ona poletí,poletí!"


  Povedal to počas rozhovoru pre novinárov kde informoval že riadne (plánované) skúšky "Bulavy" budú pokračovať v polovici júla, do konca roku má byť 4 - 5 skúšobných štartov ktoré majú preveriť odstránenie doterajších nedostatkov v konštrukcii (a technológii výroby, posledný neúspech pripadá práve na technológiu výroby motorových komponentov - pozn.) rakety.


  www.rian.ru
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85655#316770Verze : 0
  Avatar
  Nákres ponorky projektu 955 "Borej" který byl v úvodním slovu a pocházel odtud -
  РПКСН - Проект 955 "Борей" http://submarine.id.ru/sub.php?955 - jsem zrušil, protože byl nesprávný. Ponorka, která je zde vydávána za projekt 955, má nakreslených pouze 12 odpalovacích šachet, ve skutečnosti jich má ale 16!
  Vyměnil jsem je proto za jiné.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85655#316852Verze : 0