19.06.2009 - OAO "RATEP" představí na MVMS-2009 dvě novinky

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 715 příspěvků vloženo, 2520 editováno a 1832 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

19.06.2009 - OAO "RATEP" představí na MVMS-2009 dvě novinky

ОАО "РАТЕП" представит две ...

  Avatar
  OAO "RATEP" představí na MVMS-2009 dvě novinky


  OAO "RATEP" (ОАО "РАТЕП" - akciová společnost - ОАО - открытое акционерное общество) představí na Mezinárodním vojenském námořním salónu 2009 (Международном военно-морском салоне МВМС) dvě novinky. Jsou to multifunkční radiolokační stanice (MRLS) sledování cílů a zaměřování protiletadlových raket s fázovanou anténní mřížkou (FAR - ФАР - фазированная антенная решетка) 1RS2-1Je, která je součástí protiletadlového raketového komplexu (PLRK) Pancir-S1, a věžové zařízení "Komar" pro přenosný protiletadlový raketový komplex (PPLRK) Igla. Informovala o tom tisková služba RATEPu.


  MRLS 1RS2-1Je vyrábí RATEP a vyvinula ji Konstrukční kancelář přesného strojírenství v roce 2008. Je určena k vyhledání cílů v sektoru dohledání podle CU (udání cílů - ЦУ - целеуказание), trasování a prioritní sledování cílů v sektoru elektronického skenování FAR, třídy cílů (velkorozměrný cíl, malorozměrný cíl, letadlo, vrtulník, protiradiolokační raketa, pozemní cíl) včetně skupinových cílů se stanovenou prioritou tak, aby byl sledován ten nejbližší. Dále slouží k zachycení a sledování vlastních protiletadlových raket jak při jednotlivé, tak i hromadné střelbě a k vysílání povelů řízení a příjmu odpovědí od všech protiletadlových raket.


  Vystavené věžové zařízení "Komar" (vývoj i výroba OAO "Ratep") pro PPLRK "Igla" bylo realizováno až poté, co bylo ministerstvem obrany RF certifikováno v exportní variantě. Věžové zařízení "Komar" je určeno k automatickým startům protiletadlových raket v zájmu obrany objektů ozbrojených sil i průmyslu před údery prostředků vzdušného napadení a taktéž k obraně hladinových plavidel před protilodními raketami, letadly a vrtulníky v podmínkách přirozeného (odrazy od pozemních předmětů) i umělého rušení. V současnosti je "Komar" nejlehčím věžovým zařízením, což má velký význam v tom, že je lze montovat na poměrně lehké mobilní platformy. Svými parametry pak plně uspokojuje prakticky všechny zákazníky.


  ОАО "РАТЕП" представит две новинки на МВМС-2009 vpk.name
  Radioelektronický průmysl Ruska www.rosrep.ru

  Multifunkíní radiolokátor 1RS2-1Je pro PLRK Pancir-S1

  Věžové zařízení "Komar" pro PPLRK "Igla"
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85657#316777Verze : 0