22.06.2009 - Severokorejská balistická raketa bude sestřelena, pokud zamíří na území Ruska

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 439 příspěvků vloženo, 1162 editováno a 2471 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

22.06.2009 - Severokorejská balistická raketa bude sestřelena, pokud zamíří na území Ruska

Прилетит - собьем

  Avatar
  Severokorejská balistická raketa bude sestřelena, pokud zamíří na území Ruska

  "Pokud poletí severokorejská raketa na území Ruska, bude zničena prostředky PVO a PRO na Dálném východě.", uklidnil širokou veřejnost představitel generálního štábu armády RF generálporučík Aleksej Burutin. "Rusko vede nepřetržitý monitoring přípravy KLDR k odpálení balistické rakety a ví, že o ní ví všechno, kromě termínu odpálení. Vojenští představitelé jsou přesvědčeni, že směrem na Rusko raketa nepoletí, jestli však z jakýchkoli důvodů (chyba obsluhy, závada) směrem na Rusko poletí, bude tento nezvaný host zničen". Genrál ještě dodal, že "... naše prostředky PVO a PRO systémy mají všechny potřebné schopnosti".

  Dále generál uvedl, že všechny SVRN (systém varování před raketovým napadení) jsou ve stálé bojové pohotovosti na takovém stupní, aby byl schopen zahájit sledování severokorejské balistické rakety několik sekund po jejím startu.

  Bezpochyby nastala změna ve výzbroji dálněvýchodných sil prostředků PVO a PRO, protože ještě 2.června prohlásil bývalý vrchní velitel VVS armádní generál Anatolij Kornukov pro agenturu "Interfaks-AVN", že PLRK řady S-300 na Dálném východě nejsou schopny balistické cíle ničit.

  Mezitím tedy muselo dojít k modernizaci nebo přesunu PLRK řady S-300 tak, že jsou na Dálném východě použity PLRk nejnovější generace odpovídající exportní verzi S-300PMU2 (viz články Systém PVO S-300PMU2 Favorit: nové možnosti
  https://www.valka.cz/clanek_13084.html a Systém PVO S-300PMU2 Favorit: střelba v Podněbesnoj https://www.valka.cz/clanek_13109.html).

  Dále se předpokládá posílení PVO a PRO na Dálném východě použitím nejnovějších PLRS S-400 Triumf, tady ale záleží na schopnostech ruského průmyslu potřebné množství těchto PLRS vyrobit.

  Vojenští experti ale varují: zkušební odpálení severokorejské balistické rakety není pro Rusko bez nebezpečí. "Může dojít k jejímu dopadu na území nebo do výsostných vod Ruska", řekl bývalý náčelník Vrchního štábu RVSN (raketových vojsk strategického určení) generálplukovník Viktor Jesin. "Bohužel musíme důvěřovat severokorejským raketových technologiím, které jsou momentálně teprve ve vývoji. Proto si nemůžeme být stoprocentně jisti, že raketa, která bude vypuštěna např. někam přes japonské ostrovy, dodrží stanovenou trajektorii a neodkloní se někam na Kamčatku nebo do Promorie."

  Dále dodal, že je těžké stanovit stupeň nebezpečí od sevrokorejské balistické raket, protože KLDR na rozdíl od USA nebo Ruska veškeré bližší informace včetně termínu odpálení přísně tají.

  Kostra byla provedena podle článku Vladimíra Šišlina " Прилетит - собьем" http://vpk.name/news/29119_priletit__sobem.html
  Fotografie je z internetového magazínu VKO (Vozdušno kosmičeskaja oborona)


  PLRK S-300PMU2 Favorit - odpálení rakety při OBS na polygonu v Ašuluku
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85738#317056Verze : 0
  Avatar
  Franto, v Tebou uvádzanom článku o systéme S-300PMU-2, bola udávaná max rad. rýchlosť balist. cieľa, ktorý je možné postreľovať, do 2,8km/s. Predpokladám, že severokór. raketa bude mať rýchlosť vyššiu, výrazne. S-300 asi nebudú na zničenie tohto cieľa to pravé.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85738#317072Verze : 0
  Avatar
  To je pravda, u 48N6E2 se uvádí maximální rychlost 2800 m/s.


  Taky je pravda, že rakety 48N6E3 pro S-400 Triumf jsou schopny střílet na balistické cíle s maximální rychlostí 4800 m/s.


  Zatím jediný známý funkční PLRK od PLRS S-400 Triumf je poblíž města Elektrostal.


  Jsou čtyři možné varianty:


  1) Ruská generalita neříká pravdu když tvrdí, že jsou schopni severokorejskou balistickou raketu zničit.


  2) Přesunuli PLRK S-400 z Elektrostalu na dálný východ (??? - to se mně moc nezdá).


  3) Mezitím vyrobili další S-400 a dali ji na dálný východ - to není tak zcela vyloučeno.


  4) Provedli takové změnovky na stávajících PLRK S-300, že PLRK (tedy F1, F2 i F3 svými vlastnostmi odpovídají PLRK 98Ž6E od PLRS S-400 Triumf a doplnili je několika raketami 48N6E3 - tomu bych i docela věřil - vyměnit počítač, rozměry TPK jsou unifikované, atd. - v článku o tom píšu.


  Nebylo by to poprvé, co by pro vlastní použití používali prostředky s lepšímim parametry a vlastnostmi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85738#317079Verze : 0
  Avatar
  Pouze bod č 1) je správně. Teda za předpokladu že to opravdu říká.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85738#317081Verze : 0
  Avatar
  Zdravím Ťa Radku. Tiež mi to smeruje len k bodu 1. "Pravdepodobnosť , že nás niečo zasiahne je skoro nulová a preto môžeme povedať hocičo a ešte si na tom spravíme dobré PR."


  No ešte by tu bola možnosť nákladného presunutia prvkov z PRO Moskvy, alebo "oživiť" laserové delo "Almazovcov", alebo..... to sa už samozrejme ponáram hlbšie a hlbšie do roviny zázrakov.


  Nerozumiem jednému, prečo sú takí vystrašený z možného dopadu častí severokór. rakety na územie Ruska ? Veď nemá mať "špeciálnu" hlavicu. Ak ju zničia nad svojim územím, tak trosky by mohli spraviť viacej škody, ako keby to žuchlo v jednom - dvoch kusoch / no možno v počte viacej kusov, ale určite menej, ako keď to zasiahnu v lufte /.


  Najúčinnejšia obrana proti severkór. rakete, alebo proti akejkoľvek cudzej rakete, je "protiraketa" "Topol-M"
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85738#317088Verze : 0
  Avatar
  Tyto tvrzení mám rád. Připomíná mi to staré dobré české : Utlučeme je čepicemi!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85738#317090Verze : 0
  Avatar
  Nemyslím si, že by byli vystrašeni. Pravděpodobnost dopadu severokorejské rakety na ruské území je asi téměř nulová.


  Podle mého mínění je to jenom reakce na rozmisťování amerického protiraketového systému v Evropě.
  Přihřívají polívčičku tak, aby bylo jasné, kdo je v protiraketové oblasti pánem.
  Prostě takové politické harašení zbraněmi, které je vlastně o ničem.
  Jestli ty PLRK mají nebo nemají je opravdu ve hvězdách. Myslím, že s výjimkou bodu 2) (přesun S-400 od Elektrostalu), který považuji za nejméně pravděpodobný, jsou všechny další reálné, a to každý asi tak na 1/3.
  Vezměme, jak je to dávno, co byl přijat do výzbroje ten PLRK v Elektrostalu - 12. - 13.července 2007 provedli zápočtové školní střelby v Ašuluku a poté byli slavnostně zasazeni do BoPo a PoSy.
  To je od okamžiku předání PLRK armádě do dnešního dne určitě více než 2 roky a divil bych se, kdyby za tu dobu nevyrobili žádný další, tím spíše, že na S-400 chtějí PVO přezbrojit!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85738#317097Verze : 0
  Avatar
  USA zřejmě na Havaj přesouvají provoucí radar PRO SBX-1 a rozmistňují systém THAAD a protiraketové verze námořních Standardů...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85738#317191Verze : 0