30.06.2009 - Boeing slavil 93. narozeniny

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 438 příspěvků vloženo, 1141 editováno a 2467 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

30.06.2009 - Boeing slavil 93. narozeniny

  Avatar
  Boeing slavil 93. narozeniny


  Svátek Boeingu 29.6.1916 / 29.6.2009


  29.6. před devadesáti třemi lety se vzneslo první letadlo této gigantické letecké společnosti. V její téměř stoleté historii se dítě William E. Boeinga změnilo ve světového výrobce letecké, kosmické a vojenské techniky s ročním obratem 70 miliard US$.


  Za 93 let existence Boeingu se stalo jejími zákazníky 145 zemí.


  Pokud by nebyla univerzita v Yale, která se letectvím zabývala a učila je, nemusela tato gigantická společnost existovat.


  William E. Boeing chtěl původně podnikat v oblasti lesního průmyslu, let bratří Wrightů však změnil jeho život.


  Učil se teorii, naučil se řídit letadla a vyrobil hydroplán na dvou plovácích, který stavěl v přístavní kůlně. Při prvním letu seděl za kniplem William E. Boeing osobně.


  Už za dva týdny zaregistroval společnost, kterou nazval "Boeing Airplane Company".


  V roce 1918 už měl zakázku na 50 hydroplánů od amerického vojenského námořnictva. Potom přišly stíhačky, poštovní a civilní letadla.


  V současnosti má Boeing jediného konkurenta - Airbus. V současnosti vyrábí Boeing 85 % všech civilních dopravních letadel. Civilní letectví je ale jenom jeden ze směrů, kterým Boeing působí. Velmi zásadní vliv má také na vojenskou oblast a současné dodávky do obou těchto sektorů ulehčuje společnosti překonat současné krizové období, které se v současnosti ve světě vyskytuje.


  Společnost Boeing zaměstnává 162 000 lidí, její roční obrat činí 70 miliard UD$. Ani současná krize nemůže mít vliv na výrazné krácení plánů koncernu, soudí ekonomičtí analytici. Boeing podle nich má značný finanční "polštář", tedy mnohamiliardové rezervy na účtech společnosti, což jí umožňuje úspěšně překlenout toto na světových trzích finančně složité období. Boeing je navíc připraven použít část těchto rezerv k financování dodávek, v podstatě poskytne zákazníkům úvěr, což pro něj bude mít bezpochyby značné výhody ve srovnání s konkurencí.


  Mezitím Boeing už půldruhého roku oddaluje zahájení výroby Boeng 787 Dreamliner, přestože o tento letoun projevilo zájem 56 leteckých společností, které chtějí koupit cca 900 letadel. Stále ještě nejsou úspěšně vyřešeny všechny technické problémy, tento týden bylo zahájení výroby popáté odloženo na neurčito. Konstruktéři momentálně řeší zesílení zóny styku křídla a trupu.
  Takováto situace ale zákazníkům nevyhovuje a situaci považují za značně negativní.  Zdroj informace:
  Prime TASS www.prime-tass.ru
  Fotografie je z Wikipedie


  Boeing 787-8 Dreamliner
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85930#317848Verze : 0