03.07.2009 - USA budou vyhledávat a sledovat křídlaté rakety pomocí upoutaných balónů

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 567 příspěvků vloženo, 2557 editováno a 666 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

03.07.2009 - USA budou vyhledávat a sledovat křídlaté rakety pomocí upoutaných balónů

Американцы будут следить за...

  Avatar
  USA budou vyhledávat a sledovat křídlaté rakety pomocí upoutaných balónů


  V srpnu 2009 plánuje armáda USA zahájení letových zkoušek balónu, který je plánován jako nosič aparatury pro vyhledání, sledování a řízení palby na křídlaté rakety (řízené střely s plochou dráhou letu - ŘSsPDL), o čemž informovala tisková agentura Fox News. Říkají o něm, že je největším balónem, který kdy používala americká armáda k bojovým operacím.


  Nový obranný systém je vyvíjen v rámci programu JLENS (Joint Land Attack Cruise Missile Defense Elevated Netted Sensor System) společností Raytheon. V prosinci 2004 obdržel Raytheon zakázku armády USA na tento program, jejíž hodnota je 1,4 miliardy USD.


  V nejbližším období plánuje Raytheon představit dva systémy JLENS, které sestávají z 74 m dlouhých upoutaných balónů, radiolokačního vybavení, mobilních stanovišť a komunikačních prostředků. Podle slov představitele Raytheonu na ně budou v prosinci 2009 a květnu 2010 namontovány radiolokační prostředky.


  Upoutaný balón bude pracovat na výšce kolem 3000 m, což umožní celokruhové vyhledání a sledování křídlatých raket na přízemních výškách do dálky 200 km. Balón může být ve vzduchu nepřetržitě 30 dnů, po uplynutí této doby musí být stažen na zem k provedení potřebné osmihodinové technické údržby.


  V současnosti používá armáda USA k vyhledávání a sledování ŘSsPDL běžná letadla vybavená radiolokační technikou a pozemní radiolokační systémy. Pozemní radiolokační systémy nemohou zjistit odpálení ŘSsPDL za horizontem nebo za pohořím a použití letadel pro tento účel stojí hodně peněz a vyžaduje nemalé úsilí.  Zdroje informace a obrázků:
  Novosti VPK vpk.name
  Domovské stránky společnosti Raytheon http://www.raytheon.com/


  Sestava systému JLENS
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/85976#318041Verze : 0