09.07.2009 - Lockheed Martin pomůže modernizovat japonský systém Aegis

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 457 příspěvků vloženo, 1250 editováno a 2462 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

09.07.2009 - Lockheed Martin pomůže modernizovat japonský systém Aegis

Lockheed Martin поможет в модернизации...

  Avatar
  Lockheed Martin pomůže modernizovat japonský systém Aegis


  Americká korporace Lockheed Martin obdržela kontrakt ve výši 7 miliónů USD v rámci programu zahraničních dodávek vojenské správy USA (The Foreign Military Sales) na modernizaci PLRS/PRRS (protiletadlový raketový systém / protiraketový raketový systém) Aegis na japonských torpédoborcích třídy Kongo a Atago. Jak informuje "Defence News", bude amešrický dodavatel napomáhat v trvalém zdokonalování systému na takové úrovni, aby byl neustále schpen působit proti nejnovějším prostředkům vzdušného napadení po celou dobu používání.


  Nový kontrakt mezi vojenskými představiteli Japonska a společností Lockheed Martin přináší změny ve srovnání s předcházejícím v tom smyslu, že firma Lockheed Martin provede modernizaci systému Aegis v plném rozsahu sama. Tyto modernizace je nutné uskutečnit do roku 2010. Jak podtrhuje "Defence News", smlouva byla uzavřena kvůli zabezpečení PRO (protiraketová obrana) před hrozbami od KLDR námořními PLRS/PRRS, viz nestále se opakující zkoušky severokorejských raket nejrůznějšího dosahu (07.07.2009 - KLDR v sobotu provedla odpálení sedmi raket., 03.07.2009 - Severní Korea odpálila další rakety a mnoho dalších zpráv v aktualitách, vybral jsem dvě poslední).


  Připomínám, že v současnosti má Japonsko ve své flotile 4 torpédoborce starší třídy Kongo a dva torpédoborce nové třídy Atago.


  Torpédoborce třídy Kongo byly vyrobeny v roce 1990 podle projektu společnosti Mitsubishi Heavy Industries.


  Torpédoborce třídy Atago jsou japonskou variantou torpédoborců třídy Arleigh Burke, které používá vojenské námořnictvo USA.


  Torpédoborce obou tříd jsou vybaveny americkým PLRS/PRRS Aegis, který jehož komponenty jsou vyroveny v USA, kompletovány a montovány na lodě jsou ale v Japonsku.  Zdroje informace a fotografií:
  Novosti VPK vpk.name
  Wikipedia Kongō class destroyer en.wikipedia.org
  Wikipedia Atago class destroyer http://en.wikipedia.org/wiki/Atago_class_destroyer


  Japonský torpédoborec vyzbrojený PLRS/PRRS Aegis DDG-173 třídy Kongo

  Japonský torpédoborec vyzbrojený PLRS/PRRS Aegis DDG-177 třídy Atago
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86072#318440Verze : 0