10.07.2009 - Rusko opäť hrozí rozmiestnením rakiet v Kaliningrade

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 456 příspěvků vloženo, 1248 editováno a 2461 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

10.07.2009 - Rusko opäť hrozí rozmiestnením rakiet v Kaliningrade

  Avatar
  Ruský prezident Medvedev opäť pohrozil, že ak bude Washington pokračovať v pláne na vybudovanie protiraketového štítu v strednej Európe, Rusko rozmiestni rakety Iskander v ruskej enkláve Kaliningrad.


  www.sme.sk
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86097#318661Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Rusové hrozí? Američané nikdy, ti mají pouze obranné a defenzivní úmysly.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86097#318692Verze : 0
  Avatar
  I love "Sme".Very Happy Zlí, zlí, zlí Rusi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86097#318710Verze : 0
  Avatar
  no, kdy naposledy hrozili americane rozmistnenim utocneho systemu v evrope, huh ? Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86097#318712Verze : 0
  MOD
  Avatar
  A prečo by mali Amici hroziť? Veď tí už tu útočné zbrane dávno majú a na rozdiel od Ruska ich z Európy od konca WW2 nikdy nestiahli. A na rozdiel od USA Rusko chce rakety rozmiestniť na svojom a nie cudzom území.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86097#318720Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Pokud vím, buko, tak rusové (nebo SSSR) NIKDY své útočné zbraně z Evropy nestáhlo, nebo ty víš o době kdy byly za Uralem? Nepřijde ti to cos napsal jako nesmysl, vzhledem k tomu že Rusko (a před ním SSSR) leží i v Evropě? A pokud jde o stažení z území JINÝCH států, neudělali to milí hodní mužici proto že by chtěli, ale proto že jejich ekonomika padla na hubu a tím se změnilo i politické rozložení sil. Takže sovětské útočné systémy musely být odvezeny protože státy jako NDR, ČSSR nebo PLR se stali státy nikoli vazalskými. To jestli si na svém území postaví rakety kam chtějí, je samozřejmě jejich věc, stejně jako je zase věcí třeba Polska, že se s američany dohodne na umístění OBRANÉHO systému. On je přeci jen rozdíl mezi raketou která nenese hlavici a raketou která jich nese několik.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86097#318722Verze : 0
  Avatar
  To že Rusko geograficky leží v Európe mi je jasné a čakal som či sa nájde niekdo kdo na túto nezrovnalosť upozorní.... Ale pre časť novinárov a politikov končí európa na východných hraniciach EÚ, prípadne na západných hraniciach Ruska (politická Európa), preto som to napísal takto...


  O obranných raketách systému PRO sme sa myslím už porozprávali dosť v iných témaych a nemá cenu tu rozvíjať ďalšiu zbytočnú diskusiu.


  Inak radšej nech majú Rusi svoje rakety v Kalinigrade, ktorý je vzhľadom k svojej polohe ľahko zraniteľný a pozorovateľný zo všetkých strán, ako by ich mali rozmiestniť v Bielorusku, odkiaľ majú podstatne viac možností ich použitia - vzhľadom k pokračujúcej vojenskej spolupr=áci je docela možný aj tento variant a myslím že to už napadlo aj určité politické kruhy EÚ, pretože v pooslednom čase akosi prestali Lukašenka odmietať a tým automaticky tlačiť bližšie k Rusku.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86097#318726Verze : 0
  MOD
  Avatar
  V tom máš samozřejmě pravdu, z mnoha míst jsou Iskandery méně pozorovatelné než z Kaliningradu. Tady jde o typický model kdy symbol nahrazuje realitu. Kaliningrad je na hranicích EU (vlastně uvnitř) takže se samozřejmě zdá nebezpečnější, reálně není rozdíl jestli jsou Iskandery tam nebo třeba na běloruském území.
  Osobně beru za vyhrožování to že se jejich "nepřenesení" bere jako podmínka, to že je tam chtějí dát je opravdu jejich věc, pokud ale hrozí tím že je to odpověď na radar, pak je to výhrůžka. Je to asi jako když mně se nelíbí že si kupujete kočku, tak když si ji nekoupíte já nepřivážu svého rotweilera ke klice od dveří. A rusko si prostě opět začíná hrát na velmoc a používat způsoby z dob studené války.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86097#318728Verze : 0