13.07.2009 - USA vysoce hodnotí ruskou RLS protiraketové obrany v Gabale

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 494 příspěvků vloženo, 2022 editováno a 495 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

13.07.2009 - USA vysoce hodnotí ruskou RLS protiraketové obrany v Gabale

США высоко оценивают российскую РЛС ...

  Avatar
  USA vysoce hodnotí ruskou RLS protiraketové obrany v Gabale


  "USA vysoce hodnotí perspektivy používání ruské radiolokační stanice v Gabale v rámci systému protiraketové obrany", (dále PRO). Toto řekl v rozhovoru pro americkou tiskovou agenturu Reuters generálporučík Patrick O′Reilly, ředitel "Missile Defense Agency" USA.


  Podle jeho slov "... Rusové tam mají vynikající možnosti ..." ke sledování libovolných startů raket z jihozápadní Asie. Dále hovořil o "... absolutně vynikající poloze ..." radiolokátoru a "... při spolupráci by to byl velmi efektivní systém...".


  Když generál O′Reilly hovořil o spolupráci s Ruskem v oblasti PRO jako o celku, zmínil nezbytnost "... nových přístupů ..." a " ... úplné spolupráce ...". Současně vyslovil názor, že dříve "... jsme měli soulad v důležitosti faktů, ale neshodli jsme se v jejich interpretaci ...". Nicméně " ... jak Írán a KLDR pokračují v demonstraci svých možností tyto rozpory v názorech pozbývají platnost ...".


  Dále O′Reilly vyjádřil názor, že souhlasné stanovisko v otázkách PRO obou stran na vyšších úrovních by se stalo klíčovým v řešení celé této oblasti. Poznamenal, že rozmístění prostředků PRO v České republice by mohlo být realizováno během cca 4,5 roku, v Polsku asi tak za 5 let.


  Bez toho, že by hovořil o detailech, zmínil se také o alternativních variantách, úvahy o nich však v současnosti považuje za předčasné.  Zdroj informace:
  Novosti VPK vpk.name


  Celkový pohled na RLS SVRN 5N79 Darjal v postavení Gabala, Ázerbajdžán. Vlevo vysílací anténa, vpravo přijímací anténa.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/86166#319047Verze : 0