Maj Karl Vieck, 1.5.39 - 19.4.40 Hptm Jürgen Roth, 20.4.40 - 28.5.40 Hptm Hennig Strumpel, 29.5.40 - 1.9.40 Hptm Joachim Seegert, 2.9.40 - 7.9.40 Hptm Helmut Wick, 7.9.40 - 20.10.40 Hptm Karl-Heinz Krahl, 20.10.40 - 4.8.41 Hptm Georg Simon , 5.8.41 - 1.12.41 Hptm Ignaz Prestele, 2.12.41 - 4.5.42 Hptm Erich Leie, 4.5.42 - 12.42 Hptm Helmut-Felix Bolz, 12.42 - 18.8.43 Hptm Erich Hohagen, 19.8.43 - 24.9.44 Maj Walter Matoni, 24.9.44 - 12.44 Hptm Franz Hrdlicka, 18.12.44 - 25.3.45 Olt Christian Eickhoff, 26.3.45 - 8.5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 2
Hptm Wolfgang Schnellmann, 1.11.39 - 2.9.40 Hptm Karl-Heinz Greisert, 3.9.40 - 8.5.42 Hptm Helmut-Felix Bolz, 9.5.42 - 12.42 Hptm Erich Rudorffer , 12.42 - 1.43 Hptm Adolf Dickfeld, 1.43 - 31.3.43 ? Hptm Kurt Buhligen, 15.6.43 - 1.5.44 Hptm Georg Schroder, 4.5.44 - 1.1.45 Maj Walter Matoni, 1.45 - 28.2.45 Hptm Fritz Karch, 28.2.45 - 8.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 2
Hptm Dr. Erich Mix, 15.3.40 - 26.9.40 Hptm Otto Bertram, 26.9.40 - 10.40 Hptm Hans Hahn, 10.40 - 11.42 Hptm Egon Mayer, 11.42 - 1.7.43 Hptm Bruno Stolle, 1.7.43 - 2.44 Hptm Herbert Huppertz, 2.44 - 8.6.44 Hptm Josef Wurmheller, 8.6.44 - 22.6.44 Hptm Siegfried Lemke, 23.6.44 - 8.5.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 2
Hptm Blumensaat, 10.39 - 22.6.40
Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 2
?
I. Gruppe / Jagdgeschwader 3
Maj Otto Heinrich von Houwald, 1.5.39 - 31.10.39 Hptm Günther Lützow, 3.11.39 - 21.8.40 Olt Lothar Keller , 24.8.40 - 27.8.40 Hptm Hans von Hahn, 27.8.40 - 15.1.42 Hptm Georg Michalek, 1.3.42 - 31.8.42 Maj Klaus Quaet-Faslem, 31.8.42 - 30.1.44 Hptm Joachim von Wehren, 1.2.44 - 7.2.44 Hptm Josef Haiböck, 8.2.44 - 25.2.44 Maj Dr. Langer , 25.2.44 - 11.4.44 Hptm Helmut Mertens, 14.4.44 - 30.6.44 Hptm Ernst Laube, 1.7.44 - 30.10.44 Hptm Horst Haase, 30.10.44 - 26.11.44 Hptm Albert Wirges, 27.11.44 - 2.12.44 Olt Alfred Siedl, 12.44 - 31.3.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 3
Hptm Erich von Selle, 1.2.40 - 30.9.40 Hptm Erich Woitke , 1.10.40 - 23.11.40 Hptm Lothar Keller, 24.11.40 - 26.6.41 Hptm Gordon Gollob, 27.6.41 - 20.11.41 Hptm Karl-Heinz Krahl, 21.11.41 - 14.4.42 Maj Kurt Brändle, 15.4.42 - 3.11.43 Hptm Heinrich Sannemann , 3.11.43 - 11.43 Hptm Wilhelm Lemke, 11.43 - 4.12.43 Hptm Heinrich Sannemann , 4.12.43 - 1.44 Hptm Detlev Rohwer, 2.44 - 30.3.44 Hptm Heinrich Sannemann , 30.3.44 - 22.4.44 Hptm Hermann Freiherr Kap-herr, 22.4.44 - 24.4.44 Lt Leopold Münster , 24.4.44 - 1.5.44 Hptm Gustav Frielinghaus, 1.5.44 - 25.6.44 Hptm Hans-Ekkehard Bob, 25.6.44 - 7.44 Hptm Herbert Kutscha, 7.44 - 25.11.44 Hptm Gerhard Baeker, 25.11.44 - 8.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 3
Hptm Walter Kienitz, 1.3.40 - 31.8.40 Hptm Wilhelm Balthasar, 1.9.40 - 10.11.40 Hptm Walter Oesau, 11.11.40 - 28.7.41 Hptm Werner Andres, 1.8.41 - 12.5.42 Olt Herbert Kijewski , 1.9.41 - 23.11.41 Maj Karl-Heinz Greisert, 18.5.42 - 22.7.42 Maj Wolfgang Ewald, 23.7.42 - 14.7.43 Maj Walther Dahl, 20.7.43 - 20.5.44 Maj Karl-Heinz Langer, 21.5.44 - 8.5.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 3
Maj Franz Beyer, 1.6.43 - 11.2.44 Hptm Heinz Lang , 11.2.44 - 26.2.44 Maj Friedrich-Karl Müller, 26.2.44 - 11.4.44 Hptm Heinz Lang , 11.4.44 - 18.4.44 Maj Wilhelm Moritz, 18.4.44 - 5.12.44 Hptm Hubert-York Weydenhammer, 5.12.44 - 25.12.44 Maj Erwin Bacsila, 5.1.45 - 17.2.45 Olt Oskar Romm, 17.2.45 - 25.4.45 Hptm Gerhard Koall, 25.4.45 - 27.4.45 Hptm Günther Schack, 1.5.45 - 8.5.45
Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 3
Maj Alfred Müller, 4.41 - 1.42
I. Gruppe / Jagdgeschwader 4
Hptm Franz Hahn, 10.1.43 - 22.1.44 Hptm Wilhelm Steinmann, 23.1.44 - 14.2.44 Hptm Walter Hoeckner, 15.2.44 - 25.8.44 Hptm Wilhelm Steinmann, 26.8.44 - 3.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 4
Olt Hans-Günther von Kornatzki, 12.7.44 - 12.9.44 Maj Rudolf Schröder, 13.9.44 - 3.45 Maj Wilhelm Moritz, 3.45 - 8.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 4
Hptm Friedrich Eberle, 12.7.44 - 8.1.45 Hptm Gerhard Strasen, 9.1.45 - 8.5.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 4
Hptm Franz Wienhusen, 20.10.44 - 3.12.44 Hptm Ernst Laube, 19.12.44 - 3.4.45
I. Gruppe / Jagdgeschwader 5
Maj Joachim Seegert, 1.42 - 4.42 Hptm Gerhard von Wehren, 4.42 - 2.43 Hptm Gerhard Wengel, 2.43 - 10.1.44 Olt Robert Müller , 10.1.44 - 25.1.44 Maj Erich Gerlitz, 25.1.44 - 16.3.44 Maj Horst Carganico, 26.3.44 - 27.5.44 Hptm Theo Weissenberger, 4.6.44 - 14.10.44
II. Gruppe / Jagdgeschwader 5
Maj Hennig Strümpell, 1.42 - 4.42 Hptm Horst Carganico, 4.42 - 26.3.44 Hptm Theo Weissenberger, 26.3.44 - 3.6.44 Olt Hans Tetzner, 4.6.44 - 19.7.44 ObLt Franz Wienhusen, 1.9.44 - 10.44 Hptm Herbert Treppe, 2.45 - 5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 5
Hptm Günther Scholz, 3.42 - 6.43 Maj Heinrich Ehrler, 6.43 - 5.44 Hptm Franz Dörr, 5.44 - 5.45 Olt Rudolf Glöckner , 1944/45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 5
Hptm Hans Kriegel, ? - 4.44 Olt Rudolf Lüder , 3.10.43 - ? Hptm Fritz Stendel, 15.5.44 - 5.45
I. Gruppe / Jagdgeschwader 6
? Hptm Willi Elstermann, 1.9.44 - 2.2.45 Maj Otto Bertram, 2.45 - 5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 6
Hptm Willi Elstermann, 7.44 - 31.8.44 Maj Johannes Naumann, 1.9.44 - 30.3.45 ?
III. Gruppe / Jagdgeschwader 6
Hptm Theo Weissenberger, 14.10.44 - 24.11.44 Maj Kühle, 11.44 - 1.45 Hptm Kurt Müller, 21.1.45 - 4.4.45
I. Gruppe / Jagdgeschwader 7
Hptm Gerhard Baeker, 8.44 - 25.11.44 Maj Theo Weissenberger, 25.11.44 - 14.1.45 Maj Erich Rudorffer, 14.1.45 - 4.4.45 Olt Fritz Stehle , 4.45 - 10.4.45 Maj Wolfgang Späte, 4.45 - 8.5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 7
? Maj Hermann Staiger, 12.1.45 - 2.45 Hptm Burkhard, 2.45 - 4.45 Maj Hans Klemm, 15.4.45 - 8.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 7
Maj Erich Hohagen, 19.11.44 - 26.12.44 Maj Rudolf Sinner, 1.1.45 - 4.4.45 Hptm Johannes Naumann, 5.4.45 - 8.5.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 7
ObLt Heinz Bär, 3.5.45 - 8.5.45
Jagdgruppe 10
ObLt Georg Christl, 7.44 - 5.45
I. Gruppe / Jagdgeschwader 11
Maj Walter Spies, 1.4.43 - 6.43 Hptm Erwin Clausen, 20.6.43 - 4.10.43 Hptm Erich Woitke , 4.10.43 - 15.10.43 Hptm Rolf Hermichen, 16.10.43 - 5.44 Olt Hans-Heinrich Koenig, 5.44 - 24.5.44 Olt Fritz Engau , 24.5.44 - 1.6.44 Hptm Siegfried Simsch, 1.6.44 - 8.6.44 Olt Fritz Engau , 8.6.44 - 24.6.44 Hptm Werner Langemann, 24.6.44 - 14.7.44 Olt Hans Schrangl(?) , 15.7.44 - 14.8.44 Hptm Walter Matoni, 15.8.44 - 30.9.44 Hptm Bruno Stolle, 10.44 - 25.11.44 Hptm Rüdiger Kirchmayr, 25.11.44 - 4.45 Hptm Karl Leonhard, 4.45 - 5.5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 11
Hptm Günther Beise, 1.4.43 - 15.4.43 Maj Adolf Dickfeld, 17.4.43 - 5.43 Hptm Günther Specht, 5.43 - 15.4.44 Maj Günther Rall, 19.4.44 - 12.5.44 Hptm Walter Krupinski, 5.44 - 12.8.44 Hptm Karl Leonhard, 13.8.44 - 5.4.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 11
Hptm Ernst-Günther Heinze, 4.43 - 9.43 Maj Anton Hackl, 1.10.43 - 5.44 Hptm Horst-Günther von Fassong, 5.44 - 1.1.45 Olt Paul-Heinrich Dähne, 2.1.45 - 2.45 Hprm Herbert Kutscha, 23.2.45 - 5.5.45
I. Gruppe / Jagdgeschwader 20
Maj Siegfried Lehmann, 7.39 - 18.9.39 Hptm Hannes Trautloft, 19.9.39 - 4.7.40
I. Gruppe / Jagdgeschwader 21
Hptm Martin Mettig, 7.39 - 1.2.40 Hptm Fritz Ultsch, 1.2.40 - 6.6.40
I. Gruppe / Jagdgeschwader 26
Maj Gotthardt Handrick, 1.5.39 - 23.6.40 Hptm Kurt Fischer, 24.6.40 - 21.8.40 Hptm Rolf Pingel, 22.8.40 - 10.7.41 Maj Johannes Seifert, 11.7.41 - 31.5.43 Hptm Fritz Losigkeit, 1.6.43 - 22.6.43 Hptm Karl Borris, 23.6.43 - 14.5.44 Hptm Hermann Staiger, 15.5.44 - 31.7.44 Maj Karl Borris, 1.8.44 - 7.5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 26
Hptm. Werner Palm, 1.5.39 - 27.6.39 Hptm Herwig Knüppel, 28.6.39 - 19.5.40 Hptm Karl Ebbighausen, 20.5.40 - 31.5.40 Hptm. Erich Noack, 1.6.40 - 24.7.40 Hptm Karl Ebbighausen, 25.7.40 - 16.8.40 Hptm Erich Bode, 17.8.40 - 3.10.40 Hptm Walter Adolph, 4.10.40 - 18.9.41 Hptm Jochen Müncheberg, 19.9.41 - 21.7.42 Hptm Conny Meyer, 22.7.42 - 2.1.43 Maj Wilhelm-Ferdinand Galland, 3.1.43 - 17.8.43 Hptm Hans Naumann, 18.8.43 - 8.9.43 ObLt Johannes Seifert, 9.9.43 - 25.11.43 Maj Wilhelm Gäth, 26.11.43 - 1.3.44 Hptm Hans Naumann, 2.3.44 - 28.6.44 Hptm Emil Lang, 29.6.44 - 3.9.44 Hptm Georg Peter Eder, 4.9.44 - 8.10.44 Maj Anton Hackl, 9.10.44 - 29.1.45 ObLt Waldemar Radener, 30.1.45 - 22.2.45 Hptm Paul Schauder, 23.2.45 - 1.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 26
Hptm Walter Kienitz, 23.9.39 - 31.10.39 Maj Ernst Freiherr von Berg, 1.11.39 - 5.6.40 Maj Adolf Galland, 6.6.40 - 20.8.40 Maj Gerhard Schöpfel, 21.8.40 - 5.12.41 Hptm Josef Priller, 6.12.41 - 10.1.43 Hptm Fritz Geisshardt, 11.1.43 - 6.4.43 Hptm Kurt Ruppert, 7.4.43 - 13.6.43 Hptm Rolf Hermichen, 15.6.43 - 4.7.43 Maj Klaus Mietusch, 5.7.43 - 17.9.44 Hptm Paul Schauder, 18.9.44 - 26.9.44 Hptm Walter Krupinski, 27.9.44 - 25.3.45
Hptm Helmut Riegel, 1.10.39 - 20.7.40 Maj Eduard Neumann, 7.40 - 10.6.42 Hptm Gerhard Homuth, 10.6.42 - 11.42 Hptm Heinrich Setz, 12.11.42 - 13.3.43 Hptm Hans-Joachim Heinecke , 17.3.43 - 7.4.43 Hptm Erich Hohagen, 7.4.43 - 1.6.43 Hptm Hans Remmer , 1.6.43 - 15.7.43 Hptm Ludwig Franzisket, 15.7.43 - 12.5.44 Hptm Hans Remmer , 3.44 - 2.4.44 Hptm Walter Blume , 3.4.44 - 4.44 Hptm Ernst Boerngen, 13.5.44 - 19.5.44 Maj Karl-Wolfgang Redlich, 19.5.44 - 29.5.44 Hptm Walter Blume, 29.5.44 - 11.6.44 Hptm Rudolf Sinner, 12.6.44 - 30.7.44 Hptm Siegfried Luckenbach , 30.7.44 - 15.8.44 Hptm Diethelm von Eichel-Streiber, 25.8.44 - 30.11.44 Hptm Johannes Neumayer, 1.12.44 - 11.12.44 Hptm Schüller , 11.12.44 - 22.12.44 Hptm Eberhard Schade, 22.12.44 - 1.3.45 Lt Buchholz , 1.3.45 - 3.4.45 Hptm Emil Clade, 3.4.45 - 8.5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 27
Hptm Erich von Selle, 1.1.40 - 31.1.40 Hptm Walter Andres, 1.2.40 - 30.9.40 Hptm Ernst Düllberg , 8.8.40 - 4.9.40 Hptm Wolfgang Lippert, 4.9.40 - 23.11.41 Olt Gustav Rödel , 23.11.41 - 25.12.41 Hptm Erich Gerlitz, 25.12.41 - 20.5.42 Hptm Gustav Rödel, 20.5.42 - 20.4.43 Hptm Werner Schroer, 20.4.43 - 13.3.44 Hptm Fritz Keller, 14.3.44 - 17.12.44 Hptm Herbert Kutscha, 12.44 - 20.1.45 Olt Anton Wöffen , 3.1.45 - 20.1.45 Hptm Gerhard Hoyer, 21.1.45 - 21.1.45 Hptm Fritz Keller, 1.45 - 8.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 27
Hptm Joachim Schlichting, 9.7.40 - 6.9.40 Hptm Max Dobislav, 7.9.40 - 30.9.41 Hptm Erhard Braune, 1.10.41 - 11.10.42 Hptm Ernst Düllberg, 11.10.42 - 30.9.44 Olt Franz Stigler , 1.10.44 - 7.10.44 Hptm Dr. Peter Werfft, 10.44 - 7.5.45 Olt Emil Clade , 2.45 - 3.4.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 27
Hptm Rudolf Sinner, 6.43 - 13.9.43 Olt Dietrich Boesler , 9.43 - 10.10.43 Olt Alfred Burk , 10.43 - 18.10.43 Hptm Joachim Kirschner, 19.10.43 - 17.12.43 Hptm Otto Meyer, 12.43 - 12.7.44 Hptm Hanns-Heinz Dudeck, 7.44 - 1.1.45 Hptm Ernst-Wilhelm Reinert, 2.1.45 - 23.3.45
Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 27
Hptm Erich Gerlitz, 13.10.40 - 12.6.41 Hptm Herbert Nebenführ, 12.6.41 - 2.2.42
I. Gruppe / Jagdgeschwader 28
Maj Gotthard Handrick, 11.40 - 12.40
I. Gruppe / Jagdgeschwader 51
Maj Ernst Freiherr von Berg, 1.5.39 - 22.9.39 Hptm Hans-Heinrich Brustellin, 23.9.39 - 17.10.40 Hptm Hermann-Friedrich Joppien, 18.10.40 - 25.8.41 Hptm Wilhelm Hachfeld, 26.8.41 - 2.5.42 Hptm Josef Fözö, 3.5.42 - 31.5.42 Hptm Heinrich Krafft, 1.6.42 - 14.12.42 Hptm Rudolf Busch, 15.12.42 - 17.1.43 Maj Erich Leie, 18.1.43 - 28.12.44 Hptm Günther Schack, 29.12.44 - 23.4.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 51
Maj Kramer, 10.39 - 25.10.39 Maj Ernst Günther Burgaller, 26.10.39 - 2.2.40 Hptm Günther Matthes, 3.2.40 - 20.2.41 Hptm Josef Fözö, 21.2.41 - 11.7.41 Hptm Hartmann Grasser, 9.41 - 6.6.43 Maj Karl Rammelt, 6.6.43 - 23.12.44 Olt Otto Schultz, 24.12.44 - 12.4.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 51
Hptm Hannes Trautloft, 4.7.40 - 24.8.40 Hptm Walter Oesau, 25.8.40 - 10.11.40 Hptm Richard Leppla, 11.11.40 - 7.8.42 Hptm Karl Heinz Schnell, 8.8.42 - 22.6.43 Hptm Fritz Losigkeit, 26.6.43 - 30.4.44 Hptm Diethelm von Eichel-Streiber, 1.5.44 - 24.8.44 Hptm Joachim Brendel, 1.9.44 - 8.5.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 51
Hptm Johannes Janke, 21.11.40 - 18.2.41 Maj Friedrich Beckh, 1.3.41 - 19.7.41 Hptm Karl-Gottfried Nordmann, 20.7.41 - 9.4.42 Hptm Hans Knauth, 10.4.42 - 28.2.43 Maj Rudolf Resch, 1.3.43 - 11.7.43 Maj Hans Ekkehard Bob, 1.8.43 - 8.5.44 Maj Heinz Lange, 9.5.44 - 11.4.45 Olt Günther Josten, 12.4.45 - 28.4.45 Maj Heinz Lange, 29.4.45 - 8.5.45
Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 51
? Hptm Albrecht B. Ochs, 3.41 - 1.42
I. Gruppe / Jagdgeschwader 52
Hptm Dietrich Graf von Pfeil, 1.5.39 - 21.11.39 Hptm Siegfried von Eschwege, 1.12.39 - 26.8.40 Hptm Wolfgang Ewald, 27.8.40 - 24.5.41 Olt Karl-Heinz Leesmann, 25.5.41 - 13.6.42 Hptm Helmut Bennemann, 14.6.42 - 12.11.43 Hptm Johannes Wiese, 13.11.43 - 10.6.44 Hptm Adolf Borchers, 11.6.44 - 31.1.45 Hptm Erich Hartmann, 1.2.45 - 8.5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 52
Hptm Hans-Günther von Kornatzki, 10.39 - 26.8.40 Hptm Wilhelm Ensslen, 27.8.40 - 2.11.40 Hptm Erich Woitke, 3.11.40 - 28.2.42 Maj Johannes Steinhoff, 1.3.42 - 24.3.43 Hptm Helmut Kühle, 25.3.43 - 31.8.43 Hptm Gerhard Barkhorn, 1.9.43 - 15.1.45 Hptm Wilhelm Batz, 1.2.45 - 8.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 52
Hptm Wolf-Heinrich von Houwald, 1.3.40 - 24.7.40 Maj Alexander von Winterfeldt, 1.8.40 - 6.10.40 Maj Gotthard Handrick, 7.10.40 - 22.6.41 Maj Albert Blumensaat, 23.6.41 - 30.9.41 Maj Hubertus von Bonin, 1.10.41 - 5.7.43 Hptm Günther Rall, 6.7.43 - 18.4.44 Maj Wilhelm Batz, 19.4.44 - 31.1.45 Hptm Adolf Borchers, 1.2.45 - 8.5.45
Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 52
?
I. Gruppe / Jagdgeschwader 53
Hptm Lothar von Janson, 1.5.39 - 30.6.40 Hptm Albert Blumensaat, 1.7.40 - 25.8.40 Hptm Hans-Karl Mayer, 1.9.40 - 17.10.40 Hptm Hans-Heinrich Brustellin, 10.40 - 31.5.41 Olt Wilfried Balfanz, 1.6.41 - 24.6.41 Hptm Franz von Werra, 7.41 - 25.10.41 Hptm Ignaz Prestele , 8.41 - 9.41 Maj Herbert Kaminski, 1.11.41 - 24.7.42 Hptm Walter Spies, 8.42 - 10.42 Hptm Friedrich-Karl Müller, 11.42 - 14.2.44 Maj Jürgen Harder, 15.2.44 - 1.45 Hptm Wolfgang Ernst , 1.45 - 2.45 Hptm Erich Hartmann , 2.45 - 14.2.45 Hptm Helmut Lipfert, 15.2.45 - 17.4.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 53
Maj Hubert Merhart von Bernegg, 1.5.39 - 18.8.39 Maj Freiherr von Maltzahn, 19.8.39 - 8.10.40 Hptm Heinz Bretnütz, 9.10.40 - 27.6.41 Hptm Walter Spies, 6.41 - 7.42 Hptm Gerhard Michalski, 7.42 - 23.4.44 Hptm Hans-Jürgen Westphal , 19.6.43 - 7.43 Maj Karl-Heinz Schnell , 7.43 - 28.9.43 Maj Julius Meimberg, 24.4.44 - 30.4.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 53
Hptm Werner Mölders, 1.11.39 - 5.6.40 Hptm Rolf Pingel , 6.40 - 20.6.40 Hptm Harro Harder, 7.40 - 12.8.40 Hptm Wolf-Dietrich Wilcke, 13.8.40 - 18.5.42 Maj Erich Gerlitz, 5.42 - 10.42 Hptm Franz Götz, 10.42 - 17.1.45 Hptm Siegfried Luckenbach, 18.1.45 - 2.5.45 Hptm Wolfgang Ernst , 4.45 - 2.5.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 53
Hptm Hans Morr, 25.10.44 - 29.10.44 Hptm Friedrich Müer, 10.44 - 2.1.45 Hptm Alfred Hammer, 9.1.45 - 30.4.45
Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 53
Hptm Hubert Kroeck, 11.40 - 1.42
I. Gruppe / Jagdgeschwader 54
Maj Hans-Jürgen von Cramon-Traubadel, 15.9.39 - 27.12.39 Hptm Hubertus von Bonin, 28.12.39 - 1.7.41 Hptm Erich von Selle, 2.7.41 - 20.12.41 Hptm Franz Eckerle, 20.12.41 - 14.2.42 Hptm Hans Philipp, 17.2.42 - 1.4.43 Maj Reinhard Seiler, 15.4.43 - 6.7.43 Maj Gerard Homuth, 1.8.43 - 3.8.43 Hptm Walter Nowotny, 10.8.43 - 4.2.44 Hptm Horst Adameit, 4.2.44 - 8.8.44 Hptm Franz Eisenach, 9.8.44 - 8.5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 54
Maj Kraut, 4.7.40 - 10.7.40 Hptm Winterer, 11.7.40 - 14.8.40 Hptm Dietrich Hrabak, 26.8.40 - 27.10.42 Maj Hans von Hahn, 19.11.42 - 21.2.43 Hptm Heinrich Jung, 21.2.43 - 30.7.43 Hptm Erich Rudorffer, 1.8.43 - 2.45 Hptm Herbert Findeisen, 2.45 - 5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 54
Hptm Fritz Ultsch, 6.6.40 - 5.9.40 Olt Günther Scholz , 6.9.40 - 4.11.40 Hptm Arnold Lignitz, 4.11.40 - 30.9.41 Hptm Reinhard Seiler, 1.10.41 - 15.4.43 Hptm Siegfried Schnell, 5.43 - 1.2.44 Olt Rudolf Patzak , 2.44 Hptm Rudolf Klemm , 2.44 - 3.44 Hptm Rudolf Sinner, 3.44 - 10.3.44 Maj Reinhard Schroer, 14.3.44 - 20.7.44 Hptm Robert Weiss, 21.7.44 - 29.12.44 Olt Hans Dortenmann , 1.45 Olt Wilhelm Heilmann , 1.45 Maj Rudolf Klemm, 2.45 - 17.4.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 54
Hptm Erich Rudorffer, 7.43 - 30.7.43 Hptm Rudolf Sinner, 30.7.43 - 2.44 Hptm Siegfried Schnell, 11.2.44 - 25.2.44 Hptm Gerhard Koall , 3.44 - 5.44 Maj Wolfgang Späte, 5.44 - 30.9.44 Hptm Rudolf Klemm, 1.10.44 - 2.45 Hptm Fritz-Karl Schloßstein, 3.45 - 4.45
Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 54
Olt Zilken, 10.40 - 3.41 Olt Eggers, 3.41 - 1.42
I. Gruppe / Jagdgeschwader 70
Maj Kithil, 15.7.39 - 15.9.39
I. Gruppe / Jagdgeschwader 71
Maj Kramer, 7.39 - 10.39
I. Gruppe / Jagdgeschwader 76
Hptm Wilfried Müller-Rienzburg, 1.5.39 - 1.40 Maj Richard Kraut, 2.40 - 4.7.40 Hptm Heinrich Offterdinger, 7.44 - 10.44
III. Gruppe / Jagdgeschwader 76
Hptm Egon Albrecht, 7.44 - 25.8.44 Hptm Hans Morr, 8.44 - 25.10.44
I. Gruppe / Jagdgeschwader 77
Hptm Johannes Janke, 1.5.39 - 21.11.40 Hptm Walter Grommes, 2.41 - 6.41 Maj Joachim Seegert, 6.41 - 1.42 Hptm Herbert Ihlefeld, 6.1.42 - 11.5.42 Maj Heinz Bär, 11.5.42 - 6.8.43 ObLt Armin Köhler , 31.7.43 - 19.8.43 Hptm Lutz-Wilhelm Burkhardt, 19.8.43 - 30.11.43 Hptm Theo Lindemann, 30.11.43 - 28.8.44 Hptm Armin Köhler , 5.44 - 13.6.44 Hptm Lothar Baumann, 1.8.44 - 24.12.44 Maj Münnichow, 24.12.44 - 10.1.45 Hptm Joachim Deicke, 10.1.45 - 17.4.45 Hptm Heinz Grosser, 17.4.45 - 8.5.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 77
ObLt Carl Schumacher, 1.5.39 - 30.11.39 Maj Harry von Bülow-Bothkamp, 30.11.39 - 31.3.40 Hptm Karl Hentschel, 31.3.40 - 9.9.40 Hptm Franz-Heinz Lange, 9.9.40 - 23.4.41 Hptm Helmut Henz, 23.4.41 - 25.5.41 Maj Anton Mader, 26.5.41 - 7.3.43 Olt Heinz Dudeck , 7.3.43 - 13.3.43 Maj Siegfried Freytag, 13.3.43 - 3.4.45 Hptm Emil Omert , 29.1.44 - 31.3.44 Maj Armin Köhler, 4.4.45 - 8.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 77
Maj Heinrich Seeliger, 5.7.40 - 14.10.40 Maj Alexander von Winterfeldt, 10.40 - 2.8.41 ? 2.8.41 - 4.9.41 Maj Kurt Ubben, 5.9.41 - 10.3.44 Hptm Karl Bresoschek , 10.3.44 - 3.4.44 Hptm Emil Omert, 3.4.44 - 24.4.44 Hptm Karl Bresoschek, 24.4.44 - 31.7.44 Olt Erhard Niese , 6.6.44 - 7.44 Maj Armin Köhler, 8.44 - 4.45
IV. Gruppe / Jagdgeschwader 77
Hptm Alfred von Lojewski, 6.41 - 9.41 Maj Hennig Strümpell, 9.41 - 1.42
Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 77
Olt Schultz, 3.41 - 6.41 Mal Albert Blumensaat, 5.41 - 22.6.41 Maj Kurt Fischer, 1.7.41 - 1.2.42
Jagdgruppe 200
Maj Herbert Kroeck, 5.44 - 9.44
I. Gruppe / Jagdgeschwader 300
ObLt Ewald Janssen, 1.7.43 - 29.10.43 Hptm Gerhard Stamp, 1.11.43 - 11.44 Maj Baier, 11.44 - 3.45
II. Gruppe / Jagdgeschwader 300
? Hptm Kurd Peters, 11.43 - 29.6.44 Maj Alfred Lindenberger, 6.44 - 28.9.44 ? Hptm Waldemar Radener, 23.2.45 - 16.4.45 Hptm Karl-Heinz Dietsche, 16.4.45 - 8.5.45
III. Gruppe / Jagdgeschwader 300
? Maj Iro Ilk, 31.1.44 - 25.9.44 Hptm Herbert Nölter, 26.9.44 - 6.12.44 Maj Hans-Karl Kamp, 7.12.44 - 31.12.44 Hptm Peter Jenne, 1.1.45 - 2.3.45
URL : https://www.valka.cz/Velitele-skupin-Jagdgruppe-t8678#25611
Verze : 0
Reklama
Přidejte se k nám
Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady.
Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.