Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 406 příspěvků vloženo, 1749 editováno a 332 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

> Velitelé nočních stíhacích eskader

Commanders of the Night Fighter Wings / Kommandeure des Nachtjagdgeschwaders

    Avatar
    Velitelé Nočních stíhacích eskader
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8680#25613Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nachtjagdgeschwader 1 (NJG 1)


    26.06.1940-30.06.1943 - Falck, Wolfgang (Oberst)
    01.07.1943-DD.03.1944 - Streib, Werner (Oberst)
    DD.03.1944-08.05.1945 - Jabs, Hans Joachim (Oberstleutnant)



    Nachtjagdgeschwader 2 (NJG 2)


    01.11.1941-31.12.1943 - Hülshoff, Karl (Oberstleutnant)
    01.01.1944-21.01.1944 - Sayn-Wittgenstein, Heinrich Prince zu (Major)
    04.02.1944-11.11.1944 - Radusch, Günther (Oberst)
    12.11.1944-08.02.1945 - Semrau, Paul (Major)
    08.02.1945-05.05.1945 - Thimmig, Wolfgang (Oberstleutnant)



    Nachtjagdgeschwader 3 (NJG 3)


    29.09.1941-01.08.1943 - Schalk, Johann (Major)
    01.08.1943-07.10.1944 - Lent, Helmut (Oberst)
    12.11.1944-08.05.1945 - Radusch, Günther (Oberst)



    Nachtjagdgeschwader 4 (NJG 4)


    18.04.1941-20.10.1943 - Stoltenhoff, Rudolf (Major)
    20.10.1943-14.11.1944 - Thimmig, Wolfgang (Oberstleutnant)
    14.11.1944-08.05.1945 - Schnaufer, Heinz Wolfgang (Major)



    Nachtjagdgeschwader 5 (NJG 5)


    30.09.1942-01.08.1943 - Schaffer, Fritz (Major)
    02.08.1943-03.02.1944 - Radusch, Günther (Oberst)
    20.02.1944-12.03.1944 - Lippe-Weißenfeld, Egmont Prince zur (Major)
    15.03.1944-05.03.1945 - Borchers, Walter (Oberstleutnant)
    06.03.1945-08.05.1945 - Schoenert, Rudolf (Major)



    Nachtjagdgeschwader 6 (NJG 6)


    10.08.1943-08.02.1944 - Schaffer, Fritz (Major)
    09.02.1944-15.03.1944 - Wohlers, Heinrich )Major)
    16.03.1944-14.04.1944 - Reeken, ? von (Major)
    15.04.1944-12.09.1944 - Griese, Heinrich (Major)
    13.09.1944-08.05.1945 - Lütje, Herbert (Oberstleutnant)



    Nachtjagdgeschwader 101 (NJG 101)


    20.03.1943-06.02.1944 - Stoltenhoff, Rudolf (Oberst)
    06.02.1944-27.02.1945 - Sewing, Herbert (Major)



    Nachtjagdgeschwader 102 (NJG 102)


    15.12.1943-DD.02.1944 - Blumensaat, Albert (Major)
    DD.02.1944-01.06.1944 - Evers, Franz (Hauptmann)
    01.06.1944-25.03.1945 - Hülshoff, Karl (Oberstleutnant)



    Zdroj: vlastní archiv ...

    upravil: FiBe (10-JUL-2014)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8680#25616Verze : 0
    MOD