2. tanková armáda [1941-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 397 příspěvků vloženo, 1567 editováno a 273 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

2. tanková armáda [1941-1945]

2nd Tank Army / 2. Panzerarmee

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. tanková armáda 2nd Tank Army
    Originální název:
    Original Name:
    2. Panzerarmee
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    05.10.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Tanková skupina 2 2nd Tank Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    05.10.1941-26.08.1943 Skupina armád Střed
    26.08.1943-05.01.1945 Skupina armád F
    05.01.1945-02.05.1945 Skupina armád Jih
    02.05.1945-08.05.1945 Skupina armád E
    05.10.1941-26.08.1943 Army Group Centre
    26.08.1943-05.01.1945 Army Group F
    05.01.1945-02.05.1945 Army Group South
    02.05.1945-08.05.1945 Army Group E
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    05.10.1941-26.12.1941 Guderian, Heinz (Generaloberst)
    26.12.1941-11.04.1943 Schmidt, Rudolf (Generaloberst)
    11.04.1943-15.07.1943 Clößner, Erich Heinrich Philipp (General der Infanterie)
    15.07.1943-15.08.1943 Model, Walter (Generalfeldmarschall)
    15.08.1943-24.06.1944 Rendulic, Lothar (Generaloberst)
    24.06.1944-18.07.1944 Böhme, Franz (General der Infanterie)
    18.07.1944-08.05.1945 Angelis, Maximilian de (General der Artilerie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    05.10.1941-25.05.1942 Liebenstein, Kurt von (Oberstleutnant)
    25.05.1942-11.04.1943 Kurowski, Eberhard von (Generalmajor)
    11.04.1943-01.08.1943 Winter, August (Oberst)
    01.08.1943-20.07.1944 Grolmann, Helmuth von (Generalmajor)
    28.07.1944-10.08.1944 Laegeler, Hellmuth (Oberst)
    10.08.1944-07.12.1944 Bürcker, Ulrich (Oberst)
    07.12.1944-08.05.1945 Nostitz, Eberhard von (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.05.1941-DD.07.1941 17. tanková divize
    28.09.1941-25.10.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
    29.09.1941-25.10.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    05.10.1941-DD.05.1942 Velitelství letectva 2. tankové armády
    05.10.1941-DD.05.1942 XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
    05.10.1941-21.06.1942 XXXXVII. armádní sbor (motorizovaný)
    06.10.1941-15.10.1941 25. pěší divize (motorizovaná)
    19.10.1941-DD.09.1943 LIII. armádní sbor
    19.10.1941-20.10.1941 XXXXIII. armádní sbor
    26.10.1941-19.12.1941 XXXXIII. armádní sbor
    DD.11.1941-DD.01.1942 56. pěší divize
    11.12.1941-DD.01.1942 29. pěší divize (motorizovaná)
    01.01.1942-08.05.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 305
    15.01.1942-20.01.1942 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
    20.01.1942-DD.09.1943 XXXV. armádní sbor
    26.02.1942-01.04.1942 Velitelství armádní týlové oblasti 2. tankové armády
    DD.05.1942-DD.03.1943 707. pěší divize
    21.06.1942-DD.07.1943 XXXXVII. tankový sbor
    20.07.1942-09.08.1942 20. tanková divize
    DD.07.1942-DD.11.1942 XXXXVI. tankový sbor
    DD.08.1942-DD.09.1942 17. tanková divize
    DD.08.1942-DD.11.1942 XXXXI. tankový sbor
    01.10.1942-03.10.1942 Oddíl útočných děl 197
    03.10.1942-15.10.1942 20. tanková divize
    DD.11.1942-DD.12.1942 19. tanková divize
    04.02.1943-13.08.1943 LV. armádní sbor
    08.02.1943-28.03.1943 Scheeleho sbor
    16.02.1943-19.02.1943 12. tanková divize
    DD.02.1943-24.08.1944 Divize ke zvláštnímu použití 442
    14.03.1943-21.03.1943 7. pěší divize
    DD.03.1943-DD.04.1943 45. pěší divize
    DD.03.1943-DD.04.1943 72. pěší divize
    DD.03.1943-DD.07.1943 XXXXVI. tankový sbor
    DD.04.1943-DD.07.1943 XX. armádní sbor
    DD.04.1943-DD.07.1943 XXXXI. tankový sbor
    10.05.1943-07.06.1943 7. pěší divize
    11.05.1943-10.06.1943 6. pěší divize
    DD.05.1943-DD.06.1943 20. tanková divize
    DD.05.1943-DD.07.1943 5. tanková divize
    DD.05.1943-DD.06.1943 78. útočná divize
    DD.05.1943-DD.07.1943 9. tanková divize
    DD.05.1943-DD.07.1943 XXIII. armádní sbor
    21.06.1943-11.07.1943 112. pěší divize
    DD.06.1943-DD.07.1943 2. tanková divize
    DD.06.1943-DD.08.1943 707. pěší divize
    09.07.1943-13.07.1943 12. tanková divize
    10.08.1943-13.08.1943 112. pěší divize
    DD.08.1943-DD.09.1943 20. tanková divize
    DD.08.1943-08.05.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 582
    DD.08.1943-DD.09.1943 XXIII. armádní sbor
    DD.08.1943-DD.09.1943 XXXXI. tankový sbor
    25.09.1943-05.10.1943 1. kozácká divize
    DD.09.1943-DD.09.1943 Harpeho skupina
    DD.09.1943-DD.12.1943 III. tankový sbor SS (germánský)
    DD.09.1943-20.01.1944 LXIX. záložní sbor
    DD.09.1943-DD.01.1945 XV. horský armádní sbor
    DD.09.1943-DD.09.1944 XXI. horský armádní sbor
    DD.09.1943-03.11.1943 XXXXI. tankový sbor
    02.10.1943-01.01.1944 LV. armádní sbor
    08.10.1943-02.11.1943 113. pěší divize
    DD.10.1943-DD.06.1944 LIII. armádní sbor
    DD.10.1943-DD.03.1944 V. horský sbor SS
    20.01.1944-DD.01.1945 LXIX. armádní sbor
    DD.01.1944-DD.05.1944 1. kozácká divize
    DD.03.1944-DD.12.1944 V. dobrovolnický horský sbor SS
    DD.10.1944-DD.12.1944 IX. horský sbor Waffen-SS
    DD.11.1944-08.05.1945 LXVIII. armádní sbor
    DD.11.1944-08.05.1945 XXII. horský armádní sbor
    DD.04.1945-08.05.1945 I. jezdecký sbor

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.05.1941-DD.07.1941 17th Tank Division
    28.09.1941-25.10.1941 XXXV Special Purpose Higher Command
    29.09.1941-25.10.1941 XXXIV Special Purpose Higher Command
    05.10.1941-DD.05.1942 Air Force Command of the 2nd Tank Army
    05.10.1941-DD.05.1942 XXIV Army Corps (motorized)
    05.10.1941-21.06.1942 XXXXVII Army Corps (motorized)
    06.10.1941-15.10.1941 25th Infantry Division (motorized)
    19.10.1941-DD.09.1943 LIII Army Corps
    19.10.1941-20.10.1941 XXXXIII Army Corps
    26.10.1941-19.12.1941 XXXXIII Army Corps
    DD.11.1941-DD.01.1942 56th Infantry Division
    11.12.1941-DD.01.1942 29th Infantry Division (motorized)
    01.01.1942-08.05.1945 305th Higher Artillery Command
    15.01.1942-20.01.1942 XXXV Special Purpose Higher Command
    20.01.1942-DD.09.1943 XXXV Army Corps
    26.02.1942-01.04.1942 Army Rear Area Command of the 2nd Tank Army
    DD.05.1942-DD.03.1943 707th Infantry Division
    21.06.1942-DD.07.1943 XXXXVII Tank Corps
    20.07.1942-09.08.1942 20th Tank Division
    DD.07.1942-DD.11.1942 XXXXVI Tank Corps
    DD.08.1942-DD.09.1942 17th Tank Division
    DD.08.1942-DD.11.1942 XXXXI Tank Corps
    01.10.1942-03.10.1942 197th Assault Gun Battalion
    03.10.1942-15.10.1942 20th Tank Division
    DD.11.1942-DD.12.1942 19th Tank Division
    04.02.1943-13.08.1943 LV Army Corps
    08.02.1943-28.03.1943 Corps von Scheele
    16.02.1943-19.02.1943 12th Tank Division
    DD.02.1943-24.08.1944 442nd Special Purpose Division
    14.03.1943-21.03.1943 7th Infantry Division
    DD.03.1943-DD.04.1943 45th Infantry Division
    DD.03.1943-DD.04.1943 72nd Infantry Division
    DD.03.1943-DD.07.1943 XXXXVI Tank Corps
    DD.04.1943-DD.07.1943 XX Army Corps
    DD.04.1943-DD.07.1943 XXXXI Tank Corps
    10.05.1943-07.06.1943 7th Infantry Division
    11.05.1943-10.06.1943 6th Infantry Division
    DD.05.1943-DD.06.1943 20th Tank Division
    DD.05.1943-DD.07.1943 5th Tank Division
    DD.05.1943-DD.06.1943 78th Assault Division
    DD.05.1943-DD.07.1943 9th Tank Division
    DD.05.1943-DD.07.1943 XXIII Army Corps
    21.06.1943-11.07.1943 112th Infantry Division
    DD.06.1943-DD.07.1943 2nd Tank Division
    DD.06.1943-DD.08.1943 707th Infantry Division
    09.07.1943-13.07.1943 12th Tank Division
    10.08.1943-13.08.1943 112th Infantry Division
    DD.08.1943-DD.09.1943 20th Tank Division
    DD.08.1943-08.05.1945 582nd Army Rear Area Command
    DD.08.1943-DD.09.1943 XXIII Army Corps
    DD.08.1943-DD.09.1943 XXXXI Tank Corps
    25.09.1943-05.10.1943 1st Cossack Division
    DD.09.1943-DD.09.1943 Group Harpe
    DD.09.1943-DD.12.1943 III SS Tank Corps (Germanic)
    DD.09.1943-20.01.1944 LXIX Reserve Corps
    DD.09.1943-DD.01.1945 XV Mountain Army Corps
    DD.09.1943-DD.09.1944 XXI Mountain Army Corps
    DD.09.1943-03.11.1943 XXXXI Tank Corps
    02.10.1943-01.01.1944 LV Army Corps
    08.10.1943-02.11.1943 113th Infantry Division
    DD.10.1943-DD.06.1944 LIII Army Corps
    DD.10.1943-DD.03.1944 V SS Mountain Corps
    20.01.1944-DD.01.1945 LXIX Army Corps
    DD.01.1944-DD.05.1944 1st Cossack Division
    DD.03.1944-DD.12.1944 V SS Volunteers Mountain Corps
    DD.10.1944-DD.12.1944 IX Waffen-SS Mountain Corps
    DD.11.1944-08.05.1945 LXVIII Army Corps
    DD.11.1944-08.05.1945 XXII Mountain Army Corps
    DD.04.1945-08.05.1945 I Cavalry Corps

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Panzer-Armeeoberkommando 2 Panzer-Armeeoberkommando 2
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8725#288173Verze : 0
    MOD