Moskva

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 365 příspěvků vloženo, 1970 editováno a 254 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Moskva

Moscow / Москва

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Moskva Moscow
    Originální název:
    Original Name:
    Москва
    Další názvy:
    Other Names:
    -
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Centrální federální okruh Centrální federální okruh
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    55°45'06.00"N 37°37'04.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    1 Zelenogradský Administrativní Okrug
    2 Severní Administrativní Okrug
    3 severovýchodní Administrativní Okrug
    4 Severozápadní Administrativní Okrug
    5 Střední Administrativní Okrug
    6 Východní Administrativní Okrug
    7 Jižní Administrativní Okrug
    8 Jihovýchodní Administrativní Okrug
    9 Jihozápadní Administrativní Okrug
    10 Západní Administrativní Okrug
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    -
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    chrámy
    starý Arbat
    Muzea:
    Museums:
    Puškinovo umělecké muzeum
    Státní historické muzeum
    Polytechnické muzeum
    Pushkin Museum of Fine Arts
    State Historical Museum
    Polytechnical Museum
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    30.12.1371   -, Vasilij I Dmitrievič
      27.02.1425 -, Vasilij I Dmitrievič
    22.01.1440   -, Ivan III Vasilievič
      27.10.1505 -, Ivan III Vasilievič
    25.08.1530   -, Ivan IV Vasilievič
      18.03.1584 -, Ivan IV Vasilievič
      14.11.1816 Dochturov, Dmitrij Sergejevič
    14.10.1862   Gučkov, Alexandr Ivanovič
    02.07.1868   Paris, Marie-Constantin-Robert
    27.07.1868   Šokorov, Vladimir
    08.03.1870   Bonč-Brujevič, Michail Dmitrijevič
    11.10.1871   Schoultz, Gustav Toivo Johannes von
    20.06.1876   Köstring, Ernst-August
    10.04.1883   Kämpfe, Rudolf
    28.08.1896   Anisimov, Nikolaj Pavlovič
    22.03.1897   Volskij, Vasilij Timofejevič
    07.11.1898   Šavrov, Vadim Borisovič
    15.10.1899   Smirnov, Konstantin Nikolajevič
    28.10.1901   Dagajev, Nikolaj Pavlovič
    19.11.1901   Lebeděv, Viktor Grigorjevič
    DD.MM.1903   Zykanov, Ivan Alexejevič
    DD.MM.1904   - Fadejev, Nikolaj Grigorievič
    23.12.1905   Cybin, Pavel Vladimírovič
    09.07.1906   Kazarinova, Tamara Alexandrovna
    DD.MM.1906   Gruzdov, Sergej Ivanovič
    13.04.1907   Dušin, Alexej Zacharovič
    11.04.1908   Abakumov, Viktor Semjonovič
    DD.MM.1908   Bulkin, Sergej Georgijevič
    05.01.1909   Achapkin, Michail Ivanovič
    DD.MM.1909   - Gorečkin, Alexej Vasilievič
    DD.MM.1909   - Tatarinov, Viktor Leonidovič
    17.05.1911   Ostrjakov, Nikolaj Alexejevič
    10.02.1912   Burkin, Michail Ivanovič
    28.03.1912   Raskova, Marina Michajlovna
    DD.MM.1913   Stojanov, Andrej Zinovievič
    DD.MM.1916   - Vasilenko, Jan Ivanovič
    17.04.1917   Dolgov, Anatolij Kuzmič
      16.03.1919 Sverdlov, Jakov Michajlovič
    25.09.1920   Makarova, Taťána Petrovna
    01.11.1920   Tanzer, Kurt
    20.12.1920   - Jariv, Aharon
      19.07.1921 Klembovskij, Vladislav Napoleonovič (Vladimír Nikolajevič)
    18.08.1921   Litvjak, Lidia Vladimirovna
      03.02.1922 Burman, Georgij Vladimirovič
      17.03.1926 Brusilov, Alexej Alexejevič st.
      25.08.1936 Kameněv, Sergej Sergejevič
      31.05.1937 Gamarnik, Jan Borisovič
      11.06.1937 Jakir, Jona Emmanuilovič
      12.06.1937 Uborevič, Jeronim Petrovič
      21.08.1937 Artuzov, Artur Christianovič
      17.02.1938 Sluckij, Abram Aronovič
      01.04.1938 Agranov, Jakov Saulovič
      28.07.1938 Kochanskij, Vladislav Stanislavovič
      29.07.1938 Bělov, Ivan Panfilovič
      29.07.1938 Chripin, Vasilij Vladimírovič
      29.07.1938 Svěčin, Alexandr Andrejevič
      09.11.1938 Bljucher, Vasilij Konstantinovič
      15.12.1938 Čkalov, Valerij Pavlovič
      22.02.1939 Smirnov, Pjotr Alexandrovič
      23.02.1939 Jegorov, Alexandr Iljič
      26.02.1939 Feďko, Ivan Fjodorovič
      28.07.1939 Choľzunov, Viktor Stepanovič
      04.02.1940 Frinovskij, Michail Petrovič
      22.07.1941 - Klimovskich, Vladimir Jefimovič
      22.07.1941 Korobkov, Alexandr Andrejevič
      22.07.1941 Pavlov, Dmitrij Grigorjevič
      26.01.1942 Bašmakov, Pjotr Dmitrievič
      31.03.1942 - Fischer, Karl
      28.05.1943 Charitonov, Fjodor Michailovič
      12.06.1943 Nikašin, Alexej Ivanovič
      09.02.1944 Heitz, Walter
      08.12.1944 Abramov, Vladimír Nikitovič
      26.03.1945 Šapošnikov, Boris Michajlovič
      29.07.1945 Gorbunov, Vladimír Petrovič
      DD.10.1945 - Mijake, Micuharu
      06.12.1945 Saalwächter, Alfred
      DD.MM.1945 Rathke, Anton
      22.02.1946 Volskij, Vasilij Timofejevič
      07.03.1946 - Ivanov, Pjotr Alexejevič
      02.08.1946 Vlasov, Andrej Andrejevič
      11.08.1946 Gempp, Friedrich
      17.08.1946 Frimmersdorf, Hermann
      16.01.1947 von Pannwitz, Helmuth
      09.06.1947 Ivanov, Georgij Alexandrovič
      21.09.1947 Glagolev, Vasilij Vasilijevič
    08.08.1948   Savickaja, Svetlana Evgenijevna
      28.08.1948 Rybalko, Pavel Semjonovič
      15.11.1948 Taran, Grigorij Alexejevič
      24.12.1948 Hilpert, Carl
      10.03.1949 Romaněnko, Prokofij Logvinovič
      23.04.1949 Krutikov, Alexej Nikolajevič
      17.10.1949 Tolbuchin, Fedor Ivanovič
      14.03.1950 Čančibadze, Porfirij Grigorjevič
      06.04.1950 Rejtěr, Max Andrejevič
      11.08.1950 Cvětajev, Vjačeslav Dmitrijevič
      24.08.1950 Kulik, Grigorij Ivanovič
      16.12.1950 Ryžov, Alexandr Ivanovič
      22.01.1951 Anaškin, Michail Borisovič
      20.06.1951 Grišin, Ivan Tichonovič
      24.07.1951 Korčagin, Ivan Petrovič
      06.09.1951 Ščadenko, Jefim Afanasjevič
      18.02.1952 Charlamov, Grigorij Ivanovič
      18.07.1952 - Zlobin, Věnjamin Michajlovič
      01.10.1952 Janagida, Genzó
      04.01.1953 Korotějev, Konstantin Apollonovič
      13.02.1953 Mechlis, Lev Zacharovič
      05.03.1953 Stalin, Josif Vissarionovič
      02.05.1953 Bujanskij, Nikolaj Nikolajevič
      17.08.1953 - Subbotin, Alexej Ivanovič
      08.10.1953 Markov, Alexandr Markovič
      16.10.1953 Trofimenko, Sergej Georgijevič
      08.11.1953 Smorodinov, Ivan Vasiljevič
      23.12.1953 Berija, Lavrentij Pavlovič
      16.04.1954 Maslennikov, Ivan Ivanovič
      19.03.1955 Govorov, Leonid Alexandrovič
      25.10.1955 Mičugin, Fjodor Georgievič
      03.08.1956 Bonč-Brujevič, Michail Dmitrijevič
      04.08.1956 Kazarinova, Tamara Alexandrovna
      30.10.1956 Kondraťjuk, Daniil Fjodorovič
      26.01.1957 Zacharov, Georgij Fjodorovič
      25.08.1957 Gusev, Dmitrij Nikolajevič
      DD.MM.1957 - Večnyj, Pjotr Pantělejmonovič
      10.02.1958 Sobolev, Afanasij Petrovič
      28.03.1958 Puchov, Nikolaj Pavlovič
      12.11.1958 Galanin, Ivan Vasiljevič
      19.02.1959 Zaporožec, Alexandr Ivanovič
      21.01.1960 Malinin, Michail Sergejevič
      14.08.1960 Soběnnikov, Pjotr Pětrovič
      DD.MM.1960 Frenkel, Naftalij Aronovič
      08.01.1961 Rubanov, Stepan Uljanovič
      22.03.1961 Kuzněcov, Fjodor Isidorovič
      07.10.1961 - Pigarevič, Boris Alexejevič
      11.10.1961 Perchorovič, Franc Josifovič
      27.10.1961 Malandin, German Kapitonovič
      16.11.1961 Tupikov, Georgij Nikolajevič
      16.05.1962 Gusev, Nikolaj Ivanovič
      16.06.1962 Antonov, Alexej Innokenťjevič
      09.07.1962 Chruljov, Andrej Vasiljevič
      06.09.1962 Suchov, Ivan Prokofjevič
      03.12.1962 Bělov, Pavel Alexejevič
      DD.MM.1962 Šarapov, Ivan Vasilievič
      27.01.1963 Govoruněnko, Pjotr Dmitrijevič
      15.02.1963 Zachvatajev, Nikanor Dmitrijevič
      09.04.1963 - Rožděstvěnskij, Serafim Jevgeňjevič
      29.07.1963 Carevskij, Michail Michailovič
      18.10.1963 Kravčenko, Andrej Grigorjevič
      29.10.1963 Preobraženskij, Jevgenij Nikolajevič
      12.02.1964 Firsov, Pavel Andrejevič
      20.06.1964 Kuzněcov, Vasilij Ivanovič
      05.06.1965 Kanarjov, Viktor Pavlovič
    20.10.1965   Danilin, Jurij Nikolajevič
      23.10.1965 Novikov, Vasilij Vasiljevič
      25.12.1965 Čuvakov, Nikita Jemeljanovič
      31.05.1966 Izotov, Vladimír Ivanovič
      31.03.1967 Malinovskij, Rodion Jakovlevič
      02.07.1967 Popov, Vasilij Stěpanovič
      31.08.1967 Kovaljov, Michail Prokofjevič
      05.09.1967 Romanovskij, Vladimir Zacharovič
      11.10.1967 Isakov, Ivan Stěpanovič
      05.04.1968 Mamsurov, Hadži-Umar Džiorovič
      08.04.1968 Vuss, Vasilij Nikiforovič
      10.05.1968 Sokolovskij, Vasilij Danilovič
      25.05.1968 Kazakov, Vasilij Ivanovič
      06.07.1968 Ivanov, Ivan Ivanovič
      03.08.1968 Rokossovskij, Konstantin Konstantinovič
      30.12.1968 Mereckov, Kirill Afanasjevič
      22.04.1969 Popov, Markjan Michajlovič
      20.05.1969 Gagen, Nikolaj Alexandrovič
      29.10.1969 Mironov, Pavel Vasiľjevič
      29.11.1969 Krejzer, Jakov Grigorjevič
      02.12.1969 Vorošilov, Kliměnt Jefremovič
      14.02.1970 Kurďumov, Vladimir Nikolajevič
      31.03.1970 Timošenko, Semjon Konstantinovič
      10.06.1970 - Vaškevič, Vladimir Romanovič
      02.09.1970 Zotov, Matvej Ivanovič
      08.11.1970 Bělov, Ivan Vasilievič
      19.11.1970 Jerjomenko, Andrej Ivanovič
      08.12.1970 Muzyčenko, Ivan Nikolajevič
      11.02.1971 Tichonov, Michail Fjodorovič
      20.05.1971 Aladinskij, Vladimir Ivanovič
      01.06.1971 - Varennikov, Ivan Semjonovič
      27.10.1971 Vasiljev, Nikolaj Alexejevič
      18.11.1971 Ozerov, Fjodor Petrovič
      06.12.1971 Alexandrov, Sergej Sergejevič
      31.01.1972 Zacharov, Matvej Vasiljevič
      09.02.1972 Krylov, Nikolaj Ivanovič
    29.02.1972   Abramov, Sergej Borisovič
      08.03.1972 Šemenkov, Afanasij Dmitrijevič
      07.04.1972 - Korženěvič, Feodosij Konstantinovič
      27.08.1972 - Zotin, Georgij Stepanovič
      04.11.1972 Šafranov, Pjotr Grigorjevič
      20.04.1973 - Sokolov, Grigorij Grigorjevič
      21.05.1973 Koněv, Ivan Stěpanovič
      25.10.1973 Parusinov, Filipp Alexejevič
      26.10.1973 Buďonnyj, Semjon Michajlovič
      29.11.1973 Kurasov, Vladimir Vasiljevič
      07.12.1973 Gorbatov, Alexander Vasiľjevič
      20.12.1973 Nikišov, Dmitrij Nikitič
      DD.MM.1973 Larjuškin, Iľja Pavlovič
      DD.MM.1973 - Čučev, Grigorij Alexejevič
      07.01.1974 Kalinuškin, Michail Nikolajevič
      08.01.1974 Gorochov, Sergej Fjodorovič
      DD.02.1974 Beljajev, Sergej Sergejevič
      02.04.1974 Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič
      04.06.1974 Borzov, Ivan Ivanovič
      18.06.1974 Žukov, Georgij Konstantinovič
      11.07.1974 Alexejev, Dmitrij Fjodorovič
      16.07.1974 Čelnokov, Nikolaj Vasilievič
      19.09.1974 Šarochin, Michail Nikolajevič
      06.12.1974 Bartini, Robert Ludvigovič
      06.12.1974 Kuzněcov, Nikolaj Gerasimovič
      22.02.1975 Bulganin, Nikolaj Alexandrovič
      08.03.1975 Dolgov, Anatolij Kuzmič
      10.05.1975 Malyšev, Nikolaj Iosifovič
      03.09.1975 Chetagurov, Georgij Ivanovič
      27.09.1975 Chaljuzin, Grigorij Aleksejevič
      26.11.1975 Obuchov, Viktor Timofejevič
      14.04.1976 Denisov, Alexej Alexandrovič
      22.04.1976 Ljudnikov, Ivan Iljič
      26.04.1976 - Grečko, Andrej Antonovič
      26.04.1976 Grečko, Andrej Antonovič
      08.06.1976 Katukov, Michail Jefimovič
      09.07.1976 Korovnikov, Ivan Těrenťjevič
      24.08.1976 Dušin, Alexej Zacharovič
      30.08.1976 Koševoj, Pjotr Kirillovič
      06.09.1976 Tichonov, Vasilij Gavrilovič
      21.10.1976 Petruševskij, Alexandr Vasiljevič
      30.11.1976 Jakubovskij, Ivan Ignaťjevič
      03.12.1976 Novikov, Alexander Alexandrovič
      23.12.1976 Šavrov, Vadim Borisovič
      24.03.1977 Maxim Zacharovič, Saburov
      03.04.1977 Salikov, Nikolaj Dmitrievič
      09.10.1977 Sčjotčikov, Georgij Simjonovič
      17.10.1977 Feďuninskij, Ivan Ivanovič
      01.11.1977 Babadžanjan, Amazasp Chačaturovič
      10.11.1977 Žadov, Alexej Semjonovič
      05.12.1977 Vasilevskij, Alexandr Michajlovič
      DD.MM.1977 Anisimov, Nikolaj Petrovič
      29.01.1978 Golubov, Anatolij Jemeľjanovič
      18.03.1978 Čech, Grigorij Andronovič
      01.05.1978 Vladimirov, Boris Alexandrovič
      20.07.1978 Zelencov, Viktor Vladimirovič
      15.08.1978 Ťuleněv, Ivan Vladimirovič
      26.08.1978 Oľchovskij, Nikolaj Ivanovič
      29.10.1978 Klimov, Ivan Dmitrievič
      05.12.1978 Pomerancev, Zinovij Maximovič
      10.01.1979 Lebeděv, Viktor Grigorjevič
      06.02.1979 Plijev, Issa Alexandrovič
      27.02.1979 Chozin, Michail Semjonovič
      19.03.1979 Artěmjev, Pavel Artěmevič
      22.06.1979 Avdějev, Michail Vasilievič
      30.08.1979 Radzijevskij, Alexej Ivanovič
      10.09.1979 Neto, António Agostinho
      25.12.1979 - Kazakov, Michail Iljič
      29.06.1980 Agaľcov, Filipp Alexandrovič
      29.07.1980 Golikov, Filipp Ivanovič
      15.09.1980 Kotľjar, Feodosij Porfirievič
      15.10.1980 Roslyj, Ivan Pavlovič
      29.11.1980 Dobyš, Fjodor Ivanovič
      05.02.1981 Anisimov, Nikolaj Pavlovič
      09.03.1981 Antropov, Konstantin Alexandrovič
      06.05.1981 Suděc, Vladimír Alexandrovič
      24.06.1981 Butkov, Vasilij Vasiljevič
      24.09.1981 Smirnov, Konstantin Nikolajevič
      27.01.1982 Akulenko, Prokopij Semjonovič
      18.03.1982 Čujkov, Vasilij Ivanovič
      16.09.1982 Bočarova (Beršanskaja), Jevdokija Davidovna
      21.09.1982 Bagramjan, Ivan Christoforovič
      29.12.1982 Molokov, Vasilij Sergejevič
      19.03.1983 Gudkov, Michail Ivanovič
      06.04.1983 Turkeľ, Ivan Lukič
      21.04.1983 Krasovskij, Stěpan Akimovič
      11.05.1983 - Žuravljov, Jevgenij Pětrovič
      12.08.1983 Poznjak, Viktor Genrichovič
      02.02.1984 Krivjakov, Nikolaj Kuzmič
      09.02.1984 Andropov, Jurij Vladimirovič
      17.02.1984 Batickij, Pavel Fjodorovič
      07.06.1984 Běleckij, Jevgenij Michajlovič
      17.09.1984 Polubojarov, Pavel Pavlovič
      14.10.1984 Lomako, Viera Fjodorovna
      20.12.1984 Ustinov, Dmitrij Fjodorovič
      22.01.1985 Gromov, Michail Michajlovič
      29.03.1985 Ruban, Savelij Michajlovič
      19.04.1985 Batov, Pavel Ivanovič
      13.06.1985 Archipov, Vasilij Sergejevič
      17.06.1985 Moskalenko, Kiril Semjonovič
      30.08.1985 Geťman, Semjon Grigorievič
      25.10.1985 Makejev, Viktor Petrovič
      13.11.1985 Pokryškin, Alexandr Ivanovič
      08.04.1987 Getman, Andrej Lavrenťjevič
      21.04.1987 Dobrovolskij, Jerofej Vladimirovič
      23.06.1987 Čupikov, Pavel Fjodorovič
      01.07.1987 Naumov, Pjotr Izotovič
      20.07.1987 Leljušenko, Dmitrij Danilovič
      23.10.1987 Sandalov, Leonid Michajlovič
      15.01.1988 - Kovaljov, Sergej Pavlovič
      13.05.1988 Gorškov, Sergej Georgijevič
      20.05.1988 Jumašev, Andrej Borisovič
      21.06.1988 Dagajev, Nikolaj Pavlovič
      03.07.1988 Serebrjakov, Nikolaj Gavrilovič
      18.08.1988 Cucajev, Vladimir Alexandrovič
      20.11.1988 Denisov, Konstantin Dmitrievič
      25.04.1989 Šumov-Jeretičenko, Josif Ivanovič
      15.07.1989 Altunin, Alexandr Těrenťjevič
      25.08.1989 Kazakov, Konstantin Petrovič
      28.12.1989 Kuročkin, Pavel Alexejevič
      05.04.1990 Skvirskij, Lev Solomonovič
      06.04.1990 Savickij, Jevgenij Jakovlevič
      11.05.1990 Malygin, Konstantin Alexejevič
      01.07.1990 Serov, Ivan Alexandrovič
      01.09.1990 Běloborodov, Afanasij Pavlentjevič
      16.09.1990 Kurkotkin, Semjon Konstantinovič
      26.10.1990 Puntus, Ivan Grigorievič
      29.10.1990 Aleljuchin, Alexej Vasiljevič
      25.12.1990 Lučinskij, Alexandr Alexandrovič
      10.02.1991 Siněnko, Maxim Děnisovič
      08.08.1991 Kožedub, Ivan Nikitovič
      24.08.1991 Achromejev, Sergej Fjodorovič
      04.02.1992 Cybin, Pavel Vladimírovič
      01.08.1992 Rjazanov, Alexej Konstantinovič
      12.10.1992 Dragunskij, David Abramovič
      30.12.1992 Katkov, Fjodor Grigorjevič
      19.03.1993 Borisov, Vladimir Alexandrovič
      26.09.1993 Ivanov, Semjon Pavlovič
      22.12.1993 Kirillov, Josif Konstantinovič
      23.01.1994 Ogarkov, Nikolaj Vasiljevič
      26.02.1994 Blinov, Boris Vladimirovič
      16.02.1995 Šatilov, Vasilij Mitrofanovič
      06.01.1996 Zacharov, Georgij Nefjodovič
      01.02.1996 Aganov, Sergej Christoforovič
      23.03.1996 Doľnikov, Grigorij Ustinovič
      DD.MM.1996 - Ševčenko, Vladimi Vasiljevič
      29.10.1998 Meľnikov, Pavel Vasiljevič
      DD.MM.1998 - Lecher, Viktor Isaakovič
      DD.MM.1998 Poljakov, Pavel Vasilievič
      17.07.1999 Mironenko, Alexandr Alexejevič
      05.04.2000 Sebrova, Irina Fodorovna
      10.10.2000 Ljaščenko, Nikolaj Grigorjevič
      16.11.2000 Semenkov, Alexej Ivanovič
      14.12.2000 Plotnikov, Pavel Artemjevič
      25.02.2003 Čuprov, Iľja Michajlovič
      16.04.2003 Nikišin, Dmitrij Tichonovič
      03.06.2004 Vasilenko, Gavriil Tarasovič
      25.08.2006 Morgis, Nikolaj Sergejevič
      29.06.2009 Kalugin, Igor Michajlovič
      31.08.2012 Sokolov, Sergej Leonidovič
      29.12.2012 Akimova, Alexandra Fjodorovna
      28.05.2013 Kulikov, Viktor Georgijevič
      15.01.2014 Tabakov, Nikolaj Ivanovič
      01.02.2014 Petrov, Vasilij Ivanovič
      03.08.2014 Lakatoš, Vladimír Pavlovič
      21.02.2015 Gubarev, Aleksej Aleksandrovič
      26.06.2015 Primakov, Jevgenij Maximovič
      17.05.2017 Gorbatko, Viktor Vasiljevič
    Alexander Pushkin
    Fyodor Dostoyevsky
    Elizabeth of Russia
    Mikhail Gasparov
    Alexander II of Russia
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1814 DD.07.1914 3. granátnická divize
    3rd Grenadier Division
    DD.MM.1833 DD.07.1914 1. jezdecká divize
    1st Cavalry Division
    26.04.1849 02.06.1917 Rota palácových granátníků
    Palace Grenadier Company
    DD.11.1863 DD.01.1918 Alexandrovské vojenské učiliště
    Alexander Military School
    18.08.1864 DD.MM.1918 Moskevský vojenský okruh
    Moscow Military District
    DD.MM.1864 DD.MM.1897 Alexejevské vojenské učiliště
    Alexey Military School
    DD.MM.1877 DD.07.1914 2. granátnická divize
    2nd Grenadier Division
    DD.MM.1877 DD.07.1914 Granátnický sbor
    Grenadiers Corps
    03.08.1882 DD.MM.1918 1. moskevský kadetský sbor
    1st Moscow Cadet Corps
    03.08.1882 DD.MM.1918 2. moskevský kadetský sbor
    2nd Moscow Cadet Corps
    DD.MM.1883 DD.07.1914 17. armádní sbor
    17. Army Corps
    DD.MM.1897 DD.11.1917 Moskevské vojenské učiliště
    Moscow Military School
    10.07.1909 ??.07.1914 1. donský kozácký pluk
    1st Don Cossack Regiment
    DD.MM.1910 DD.07.1914 Granátnický moždířový dělostřelecký oddíl
    Grenadier Mortal Artillery Batallion
    02.06.1917 17.02.1921 Rota granátníků Sv. Jiří
    St. George´s Grenadiers Company
    DD.MM.1918 DD.MM.1946 Rada lidových komisařů RSFSR
    Council of People\'s Commissars of the RSFSR
    30.12.1922 21.08.1924 14. střelecká divize
    14th Rifle Division
    31.12.1922 21.06.1941 Moskevský vojenský okruh
    Moscow Military District
    08.03.1923 DD.MM.1936 2. střelecký sbor
    2nd Rifle Corps
    06.07.1923 15.03.1946 Lidový komisariát dopravy SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Transport
    06.07.1923 15.03.1946 Lidový komisariát dopravy SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Transport
    06.07.1923 15.03.1946 Lidový komisariát financí SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Finance
    06.07.1923 15.03.1946 Lidový komisariát financí SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Finance
    06.07.1923 DD.MM.1924 Lidový komisariát potravin SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Food
    06.07.1923 DD.MM.1924 Lidový komisariát potravin SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Food
    06.07.1923 17.01.1932 Lidový komisariát pošt a telegrafů SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Posts and Telegraphs
    06.07.1923 17.01.1932 Lidový komisariát pošt a telegrafů SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Posts and Telegraphs
    06.07.1923 23.07.1933 Lidový komisariát práce SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Labour
    06.07.1923 23.07.1933 Lidový komisariát práce SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Labour
    06.07.1923 20.07.1934 Lidový komisariát vojenských a námořních věcí
    People\'s Commissariat for Military and Naval Affairs
    06.07.1923 15.03.1946 Lidový komisariát zahraničních věcí SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Foreign Affairs
    06.07.1923 15.03.1946 Lidový komisariát zahraničních věcí SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Foreign Affairs
    06.07.1923 18.11.1925 Lidový komisariát zahraničního obchodu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Foreign Trade
    06.07.1923 18.11.1925 Lidový komisariát zahraničního obchodu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Foreign Trade
    06.07.1923 05.01.1932 Nejvyšší rada národního hospodářství SSSR
    USSR Supreme Soviet of the National Economy
    DD.MM.1924 18.11.1925 Lidový komisariát vnitřního obchodu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Internal Trade
    DD.MM.1924 18.11.1925 Lidový komisariát vnitřního obchodu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Internal Trade
    DD.01.1925 22.11.1934 Správa vojenského letectva Dělnicko-rolnické rudé armády
    Air Force Directorate
    18.11.1925 22.11.1930 Lidový komisariát zahraničního a vnitřního obchodu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Foreign and Internal Trade
    18.11.1925 22.11.1930 Lidový komisariát zahraničního a vnitřního obchodu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Foreign and Internal Trade
    15.11.1926 21.06.1941 Letectvo Moskevského vojenského okruhu
    Air Force of the Moscow Military District
    01.02.1927 22.04.1938 Moskevská proletářská střelecká divize
    Moscow Proletarian Rifle Division
    07.12.1929 15.03.1946 Lidový komisariát zemědělství SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Agriculture
    07.12.1929 15.03.1946 Lidový komisariát zemědělství SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Agriculture
    22.11.1930 15.03.1946 Lidový komisariát zahraničního obchodu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Foreign Trade
    22.11.1930 15.03.1946 Lidový komisariát zahraničního obchodu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Foreign Trade
    22.11.1930 29.07.1934 Lidový komisariát zásobování SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Supply
    22.11.1930 29.07.1934 Lidový komisariát zásobování SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Supply
    30.01.1931 09.04.1939 Lidový komisariát vodní dopravy SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Water Transportation
    30.01.1931 09.04.1939 Lidový komisariát vodní dopravy SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Water Transportation
    05.01.1932 15.03.1946 Lidový komisariát lesního hospodářství SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Forestry
    05.01.1932 15.03.1946 Lidový komisariát lesního hospodářství SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Forestry
    05.01.1932 24.01.1939 Lidový komisariát těžkého průmyslu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Heavy Industry
    05.01.1932 24.01.1939 Lidový komisariát těžkého průmyslu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Heavy Industry
    05.03.1932 15.03.1946 Lidový komisariát lehkého průmyslu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Light Industry
    05.03.1932 15.03.1946 Lidový komisariát lehkého průmyslu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Light Industry
    01.10.1932 15.03.1946 Lidový komisariát obilných a chovatelských sovchozů SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Grain and Livestock State Farms
    01.10.1932 15.03.1946 Lidový komisariát obilných a chovatelských sovchozů SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Grain and Livestock State Farms
    10.07.1934 28.03.1938 Hlavní správa státní bezpečnosti
    Main Directorate of State Security
    10.07.1934 28.03.1938 Hlavní správa státní bezpečnosti
    Main Directorate of State Security
    20.07.1934 25.02.1946 Lidový komisariát obrany
    People\'s Commissariat for Defence
    22.11.1934 17.11.1939 Letecká správa Dělnicko-rolnické rudé armády
    Air Directorate
    22.09.1935 26.07.1940 Generální štáb Dělnicko-rolnické rudé armády
    General Staff of the Red Workers\' and Peasants\' Army
    20.07.1936 15.03.1946 Lidový komisariát spravedlnosti SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Justice
    20.07.1936 15.03.1946 Lidový komisariát spravedlnosti SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Justice
    30.12.1937 25.02.1946 Lidový komisariát vojenského námořnictva
    People\'s Commissariat for Navy
    22.04.1938 19.08.1939 1. střelecká divize
    1st Rifle Division
    23.09.1938 03.02.1941 Hlavní správa státní bezpečnosti
    Main Directorate of State Security
    23.09.1938 03.02.1941 Hlavní správa státní bezpečnosti
    Main Directorate of State Security
    02.01.1939 15.03.1946 Lidový komisariát textilního průmyslu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Textile Industry
    02.01.1939 15.03.1946 Lidový komisariát textilního průmyslu SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Textile Industry
    09.04.1939 15.03.1946 Lidový komisariát námořního loďstva SSSR
    USSR People’s Commissariat of the Sea Fleet
    09.04.1939 15.03.1946 Lidový komisariát námořního loďstva SSSR
    USSR People’s Commissariat of the Sea Fleet
    09.04.1939 15.03.1946 Lidový komisariát říčního loďstva SSSR
    USSR People’s Commissariat of the River Fleet
    09.04.1939 15.03.1946 Lidový komisariát říčního loďstva SSSR
    USSR People’s Commissariat of the River Fleet
    19.08.1939 15.09.1939 21. střelecký sbor
    21st Rifle Corps
    19.08.1939 DD.06.1940 57. střelecký sbor
    57th Rifle Corps
    DD.09.1939 DD.MM.RRRR 11. stíhací letecký pluk
    11th Fighter Aviation Regiment
    09.12.1939 05.01.1940 Hlavní stan hlavního velení
    Main Command of the Armed Forces
    05.01.1940 30.03.1940 Hlavní stan Hlavní vojenské rady
    Main Command of the Main Military Council
    27.04.1940 15.03.1946 Lidový komisariát průmyslu papíru a celulózy SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Cellulose and Paper Industry
    27.04.1940 15.03.1946 Lidový komisariát průmyslu papíru a celulózy SSSR
    USSR People\'s Commissariat of Cellulose and Paper Industry
    30.06.1940 25.06.1941 7. mechanizovaný sbor
    7th Mechanised Corps
    26.07.1940 03.06.1946 Generální štáb Rudé armády
    General Staff of the Red Army
    29.09.1940 23.06.1941 1. motorizovaná divize
    1st Motorised Division
    03.02.1941 20.07.1941 Lidový komisariát státní bezpečnosti SSSR
    USSR People\'s Commissariat of State Security
    03.02.1941 20.07.1941 Lidový komisariát státní bezpečnosti SSSR
    USSR People\'s Commissariat of State Security
    14.03.1941 15.06.1941 21. mechanizovaný sbor
    21st Mechanised Corps
    21.06.1941 09.07.1945 Moskevský vojenský okruh
    Moscow Military District
    23.06.1941 10.07.1941 Hlavní stan hlavního velení
    Main Command of the Armed Forces
    10.07.1941 08.08.1941 Hlavní stan vrchního velení
    Supreme Command of the Armed Forces
    DD.07.1941 30.07.1941 12. stíhací letecký pluk
    12th Fighter Aviation Regiment
    08.08.1941 03.08.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
    Supreme Main Command of the Armed Forces
    31.03.1942 06.04.1942 1. tankový sbor
    1st Tank Corps
    23.06.1942 11.07.1942 25. tankový sbor
    25th Tank Corps
    15.12.1942 30.01.1943 2. gardová výsadková divize
    2nd Guards Airborne Division
    14.04.1943 15.03.1946 Lidový komisariát státní bezpečnosti SSSR
    USSR People\'s Commissariat of State Security
    14.04.1943 15.03.1946 Lidový komisariát státní bezpečnosti SSSR
    USSR People\'s Commissariat of State Security
    28.04.1943 DD.05.1943 18. gardový střelecký sbor
    18th Guards Rifle Corps
    09.06.1943 10.06.1945 1. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
    1st Fighter Aviation Army of the Air Defence
    28.06.1943 20.07.1943 6. gardový mechanizovaný sbor
    6th Guards Mechanized Corps
    DD.06.1945 09.07.1945 2. gardová armáda
    2nd Guards Army
    09.07.1945 31.12.1991 Moskevský vojenský okruh
    Moscow Military District
    DD.07.1945 29.12.1953 2. gardová střelecká divize
    2nd Guards Rifle Division
    DD.MM.1945 05.04.1946 18. letecká armáda
    18th Air Army
    DD.MM.1945 10.06.1945 9. gardová armáda
    9th Guards Army
    25.02.1946 25.02.1950 Hlavní velitelství vojenského námořnictva
    Supreme Command of the Navy
    03.06.1946 DD.06.1950 Generální štáb ozbrojených sil
    General Staff of the Armed Forces
    10.06.1946 31.12.1948 Velitelství výsadkového vojska
    Airborne Troops Command
    DD.07.1946 DD.MM.RRRR 13. gardový střelecký sbor
    13th Guards Rifle Corps
    DD.02.1947 DD.MM.RRRR 2. dopravný letecký pluk
    2nd Transport Aviation Regiment
    31.12.1948 18.04.1953 Samostatná gardová výsadková armáda
    Separate Guards Airborne Army
    DD.01.1949 DD.MM.1992 Hlavní zpravodajská správa generálního štábu ozbrojených sil SSSR
    Main Intelligence Directorate of the General Staff of USSR Armed Forces
    02.02.1949 DD.MM.1959 708. letecký dopravný pluk osobitného určenia
    708th Special Purpose Transport Aviation Regiment
    25.02.1950 15.03.1953 Ministerstvo vojenského námořnictva
    Ministry of the Navy
    25.02.1950 15.03.1953 Ministerstvo vojenství
    Ministry of Military Affairs
    DD.06.1950 DD.02.1955 Generální štáb Sovětské armády
    General Staff of the Soviet Army
    15.03.1953 31.12.1991 Hlavní velitelství vojenského námořnictva
    Supreme Command of the Navy
    15.03.1953 31.12.1991 Ministerstvo obrany
    Ministry of Defence
    18.04.1953 26.12.1991 Velitelství výsadkového vojska
    Airborne Troops Command
    29.12.1953 05.06.1957 23. gardová mechanizovaná divize
    23rd Guards Mechanised Division
    17.12.1959 12.11.1991 Hlavní velitelství raketového vojska strategického určení
    Hight Command of the Strategic Rocket Forces
    DD.MM.1959 13.06.1960 708. letecký dopravný pluk osobitného určenia
    708th Special Purpose Transport Aviation Regiment
    17.11.1964 DD.MM.1972 2. gardová motostřelecká divize
    2nd Guards Motor Rifle Division
    16.03.1992 DD.MM.RRRR Ministerstvo obrany Ruskej federácie
    Ministry of Defense of Russian Federation
    05.04.2016 DD.MM.RRRR Federální služba vojska Národní gardy
    Federal Service of National Guard Troops
    DD.MM.RRRR DD.07.1914 1. granátnická divize
    1st Grenadier Division
    DD.MM.RRRR DD.07.1914 25. armádní sbor
    25th Army Corps
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 52. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
    52nd Fighter Aviation Army of the Air Defence
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 64. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
    64th Fighter Aviation Army of the Air Defence
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 78. stíhací letecká armáda protivzdušné obrany
    78th Fighter Aviation Army of the Air Defence
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1869 DD.MM.1873 Dangauer
    DD.MM.1873 DD.MM.1918 Továrna na kotle, strojírenské a měděné zboží Dangauer & Kaiser
    DD.05.1893 DD.MM.1900 ?
    DD.MM.1900 DD.MM.1918 Akciová společnost Dux J. A. Meller
    19.10.1912 DD.MM.1915 Gnom a.s.
    DD.MM.1914 DD.12.1918 Letecký závod F. Mosca
    DD.MM.1915 DD.12.1918 1. rižský transmisní, strojírenský, slévárenský a mechanický závod Motor
    DD.MM.1915 DD.12.1918 Akciová společnost motorů Gnome & Rhone
    02.08.1916 30.04.1923 Automobilové moskevské družstvo
    DD.MM.1916 28.11.1921 Vojenský ústřední park-sklad
    DD.MM.1917 DD.12.1918 Závod Salmson
    DD.MM.1918 DD.MM.1923 Státní letecký závod č. 1
    DD.12.1918 DD.MM.1922 Státní letecký závod č. 2
    DD.12.1918 DD.MM.1925 Státní letecký závod č. 4 Motor
    DD.12.1918 DD.MM.1923 Státní letecký závod č. 5
    DD.12.1918 14.08.1923 Státní letecký závod č. 6 Amstro
    DD.MM.1918 DD.MM.1931 Závod Kotloapparat
    28.11.1921 DD.MM.1922 Letecký dělník
    DD.MM.1922 DD.MM.1927 Letecké opravny č. 1
    DD.MM.1922 DD.MM.1927 Státní letecký závod č. 2 Ikar
    30.04.1923 DD.MM.1925 Automobilové moskevské družstvo Ferrero
    DD.MM.1923 DD.MM.1925 Státní letecký závod č. 1 ODVF
    DD.MM.1923 DD.MM.1927 Státní letecký závod č. 5 Letadlo
    DD.MM.1924 DD.MM.1930 Ústřední dílny Dobroletu
    DD.MM.1925 01.10.1931 1. státní automobilový závod
    DD.MM.1925 DD.MM.1927 Státní letecký závod č. 1 Aviachimu
    DD.MM.1925 21.03.1927 Státní letecký závod č. 4 Motor M. V. Frunzeho
    DD.MM.1927 DD.12.1929 Letecké opravny č. 1 V. R. Menžinského
    DD.MM.1927 DD.10.1941 Moskevský letecký závod č. 1 Aviachimu
    DD.MM.1927 DD.09.1930 Moskevský letecký závod č. 25
    DD.MM.1927 DD.08.1941 Motorářský závod č. 24 M. V. Frunzeho
    DD.MM.1927 DD.08.1941 PAO Kuzněcov
    DD.MM.1927 DD.MM.1927 Spojený státní letecký závod č. 2 a č. 4 M. V. Frunzeho
    DD.12.1929 DD.10.1941 Moskevský letecký závod č. 39 V. R. Menžinského
    DD.MM.1930 07.05.1932 Letecký opravárenský závod č. 62
    DD.MM.1930 DD.MM.1932 Ústřední letecká opravárenská základna
    01.10.1931 03.06.1942 Moskevský automobilový závod V. I. Stalina
    DD.MM.1931 DD.MM.1990 Moskevský závod chladicí techniky Kompresor ?
    DD.01.1932 30.12.1936 Závod pokusných konstrukcí CAGI
    07.05.1932 DD.MM.1932 Závod č. 62 na ocelová letadla Molotova
    DD.MM.1932 DD.07.1941 Tušinský letecký závod č. 81 Molotova
    DD.MM.1932 DD.MM.1936 Závod pokusných konstrukcí NII GVF
    DD.MM.1933 DD.MM.1936 Výzkumný kombinát pro zkušební stavbu a provoz vzducholodí
    DD.MM.1934 30.04.1966 Moskevský letecký závod č. 115
    30.12.1936 DD.07.1941 Moskevský letecký závod č. 156
    DD.MM.1936 DD.MM.1938 Dolgoprudněnský závod č. 207 pro stavbu vzducholodí
    DD.MM.1936 DD.MM.1938 Letecký opravárenský závod č. 89 A. I. Golcmana
    DD.MM.1938 DD.10.1941 Moskevský letecký závod č. 89 Vodopjanova
    DD.MM.1940 DD.10.1941 Moskevský letecký závod č. 240
    DD.MM.1940 DD.10.1941 Moskevský letecký závod č. 51
    DD.07.1941 DD.MM.1942 ?
    DD.07.1941 15.02.1942 Frontové letecké opravárenské dílny č. 24
    DD.07.1941 DD.10.1941 PAO Dolgoprudněnský vědecko-výrobní podnik
    DD.07.1941 DD.10.1941 Sjednocený letecký závod č. 81-156
    DD.07.1941 DD.10.1941 Tušinský letecký závod č. 464
    18.12.1941 03.07.1961 Moskevský letecký závod č. 23
    DD.MM.1941 DD.MM.194R Dělostřelecký závod č. 8 M. I. Kalinina
    DD.12.1941 30.04.1966 Moskevský letecký závod č. 240
    DD.12.1941 DD.MM.1963 Moskevský letecký závod č. 30
    DD.MM.1941 DD.MM.194R PAO Strojírenský závod M. I. Kalinina
    15.02.1942 DD.MM.1963 Motorářský závod č. 45
    14.03.1942 DD.MM.1963 Tušinský letecký závod č. 82
    DD.03.1942 DD.MM.1966 Moskevský letecký závod č. 155
    DD.05.1942 DD.07.1943 PAO Dolgoprudněnský vědecko-výrobní podnik
    DD.05.1942 DD.07.1943 Tušinský letecký závod č. 464
    03.06.1942 28.10.1944 Moskevský Leninova řádu automobilový závod I. V. Stalina
    12.07.1942 18.11.1949 Moskevský letecký závod č. 134
    16.09.1942 DD.07.1943 Tušinský letecký závod č. 464
    DD.MM.1942 30.04.1966 Moskevský letecký závod č. 156
    DD.03.1943 DD.11.1949 Moskevský letecký závod č. 381
    DD.03.1943 DD.03.1943 Nižnětagilský letecký závod č. 381
    DD.07.1943 DD.12.1943 Dolgoprudněnský letecký závod č. 464
    DD.07.1943 DD.12.1943 PAO Dolgoprudněnský vědecko-výrobní podnik
    DD.07.1943 03.02.1945 Státní svazový závod č. 289
    DD.09.1943 DD.MM.1943 Novosibirský letecký závod č. 51 ?
    DD.MM.1943 DD.MM.1954 Moskevský letecký závod č. 51
    28.10.1944 19.11.1949 Moskevský řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. V. Stalina
    15.05.1946 06.03.1966 Vědecko-výzkumný institut č. 1
    08.09.1947 09.08.1950 Speciální kancelář č.1
    18.11.1949 DD.MM.1967 Závod pokusné výzbroje č. 134
    19.11.1949 26.06.1956 Moskevský dvojnásobný řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. V. Stalina
    09.08.1950 DD.MM.1966 Konstrukční kancelář č.1
    DD.MM.1954 30.04.1966 Státní svazový závod č. 51 pokusné stavby letadel
    26.06.1956 04.01.1971 Moskevský dvojnásobný řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. A. Lichačova
    03.07.1961 06.03.1966 Moskevský letecký závod M. V. Chruničeva
    DD.MM.1963 DD.MM.1965 Moskevský letecký závod č. 30 Prapor práce
    DD.MM.1963 16.11.1981 Moskevský strojírenský závod Saljut
    DD.MM.1963 DD.MM.1997 Tušinský strojírenský závod
    DD.MM.1965 30.01.1974 Moskevský strojírenský závod Prapor práce
    06.03.1966 DD.MM.1992 Moskevský institut tepelné techniky
    06.03.1966 07.06.1993 Moskevský strojírenský závod M. V. Chruničeva
    30.04.1966 15.09.1975 Moskevský strojírenský závod Kulon
    30.04.1966 30.08.1989 Moskevský strojírenský závod Pokus
    30.04.1966 DD.07.1990 Moskevský strojírenský závod Rychlost
    30.04.1966 18.04.1977 Moskevský strojírenský závod Střela
    DD.MM.1966 DD.MM.1971 Moskevská konstrukční kancelář Střela
    DD.MM.1966 DD.MM.1971 Moskevský strojírenský závod Zenit
    DD.MM.1967 DD.MM.1989 Moskevský strojírenský závod Vympel
    04.01.1971 13.07.1971 Moskevský trojnásobný řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. A. Lichačova
    13.07.1971 03.12.1971 Moskevský trojnásobný řádu Lenina a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. A. Lichačova, výrobní sdružení
    03.12.1971 23.09.1992 Moskevský trojnásobný řádu Lenina, řádu Říjnové revoluce a řádu Rudého praporu práce automobilový závod I. A. Lichačova, výrobní sdružení
    DD.MM.1971 DD.MM.1988 Centrální konstrukční kancelář Almaz
    DD.MM.1971 DD.MM.1978 Moskevský strojírenský závod Zenit A. I. Mikojana
    30.01.1974 DD.MM.1992 Moskevské letecké výrobní sdružení
    15.09.1975 DD.MM.1992 Moskevský strojírenský závod P. A. Suchoje
    18.04.1977 24.12.1992 Moskevský strojírenský závod S. V. Iljušina
    DD.MM.1978 DD.MM.1990 Moskevský strojírenský závod A. I. Mikojana
    16.11.1981 DD.12.1991 Moskevský strojírenský výrobní podnik Saljut
    DD.MM.1988 DD.MM.1995 Vědecko-výrobní sdružení Almaz
    30.08.1989 26.08.1997 Letecký vědecko-technický komplex A. N. Tupoleva
    DD.MM.1989 DD.MM.1992 Strojírenská konstrukční kancelář Vympel
    DD.07.1990 DD.MM.1993 Moskevský strojírenský závod Rychlost A. S. Jakovleva
    DD.MM.1990 DD.MM.1999 Letecký vědecko-výrobní komplex MiG A. I. Mikojana
    DD.12.1991 DD.MM.2002 Moskevský strojírenský výrobní podnik Saljut s.p.
    23.09.1992 DD.MM.RRRR Moskevské OAO Závod I. A. Lichačova
    24.12.1992 14.04.1994 Letecký komplex S. V. Iljušina
    DD.MM.1992 DD.MM.1994 Letecký vědecko-výrobní komplex OKB Suchoj
    DD.MM.1992 DD.MM.1995 Moskevské letecké výrobní sdružení P. V. Děmentěva
    DD.MM.1992 24.11.2010 Moskevský institut tepelné techniky s. p.
    DD.MM.1992 27.07.1999 Státní strojírenská konstrukční kancelář Vympel
    07.06.1993 DD.MM.RRRR Státní kosmické vědecko-výrobní středisko M. V. Chruničeva
    DD.MM.1993 DD.MM.RRRR OAO Zkušební konstrukční kancelář A. S. Jakovleva
    14.04.1994 DD.MM.RRRR OAO Letecký komplex S. V. Iljušina
    DD.MM.1994 DD.MM.2002 AOOT OKB P. O. Suchoje
    DD.MM.1995 DD.MM.1996 AOOT Almaz
    DD.MM.1995 DD.MM.1999 Moskevské letecké výrobní sdružení MiG
    27.05.1996 DD.MM.1999 Vojensko-průmyslový komplex Moskevské letecké výrobní sdružení
    DD.MM.1996 DD.MM.2001 OAO Centrální konstrukční kancelář Almaz
    26.08.1997 30.06.1999 OAO Letecký vědecko-technický komplex A. N. Tupoleva
    DD.MM.1997 DD.MM.RRRR OAO Tušinský strojírenský závod
    30.06.1999 DD.MM.RRRR PAO Tupolev
    27.07.1999 22.06.2005 Státní strojírenská konstrukční kancelář Vympel I. I. Toropova
    DD.MM.1999 DD.MM.2008 FGUP Ruská letecká korporace MiG
    DD.MM.1999 DD.MM.RRRR Inženýrské středisko OKB A. I. Mikojana
    DD.MM.1999 DD.MM.RRRR Průmyslový komplex č. 2 P. A. Voronina
    DD.MM.2001 DD.MM.2008 OAO Vědecko-výrobní sdružení Almaz
    23.04.2002 DD.02.2015 OAO Koncern protivzdušné obrany Almaz-Antej
    DD.MM.2002 02.03.2011 FGUP Vědecko-výrobní středisko výroby plynových turbín Saljut
    DD.MM.2002 31.12.2012 OAO OKB P. O. Suchoje
    22.06.2005 26.10.2015 OAO Státní strojírenská konstrukční kancelář Vympel I. I. Toropova
    DD.MM.2008 01.07.2015 OAO GSKB Koncernu PVO Almaz-Antej akademika A. A. Raspletina
    24.11.2010 DD.MM.RRRR OAO Korporace Moskevský institut tepelné techniky
    02.03.2011 07.04.2015 FGUP Vědecko-výrobní středisko výroby plynových turbín Saljut
    31.12.2012 DD.MM.RRRR PAO Společnost Suchoj
    DD.02.2015 DD.MM.RRRR Koncern vzdušně-kosmické obrany Almaz-Antej a.s.
    07.04.2015 DD.MM.RRRR Vědecko-výrobní středisko výroby plynových turbín Saljut a.s.
    01.07.2015 DD.MM.RRRR PAO Vědecko-výrobní sdružení Almaz akademika A. A. Raspletina
    26.10.2015 DD.MM.RRRR Státní strojírenská konstrukční kancelář Vympel I. I. Toropova a. s.
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    hlavní město
    populace 11 514 300 (2010)
    Capital
    population 11 514 300 (2010)
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Moscow
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88127#396000Verze : 1