Prvorepubliková armáda

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 414 příspěvků vloženo, 1804 editováno a 494 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Prvorepubliková armáda

  Avatar
  Docela zarážející,že chybí základní pevné údaje /na kladení dotazů nezávislé a kdykoliv přístupné/ kde je možné vyhledat čísla pluků,jejich velitele v období 1918-1938,obecně dle Lexikonu branné moci,nebo vyhledat strukturu a velitele odbojových skupin z doby okupace ve vyhledavači-pouze informační ticho.To si u příznivců Wehrmachtu vezměte příklad,ti to mají zpracované excelentně,čímž nemám na mysli jen tento server.Nebo špatně hledám?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330052Verze : 0
  Avatar
  Branná moc Republiky Československé (1918-1938) má v databáze valka.cz 1442 hesiel a v nich celkom 2098 príspevkov(aspoň to tvrdí databáza). To že o tomto nie je toľko informácií ako o Wehrmachtu je jednoduché - o Wehrmachte vychádzajú ročne stovky publikácií v niekoľko desiatkach jazykov, o našich ozbrojených silách ich možno spočítať na prstoch dvoch rúk.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330053Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Nechci se pouštět do neplodných debat,vycházejí o Wehrmachtu různé knihy v řádech desítek ročně ale troufám si tvrdit že 80% jsou z pera tvůrců tzv.literatury faktu či autorů bez vzdělání historika,což znamená vždy neseriozní bláboly a mystifikaci okruhu čtenářů,kteří tzv."sežerou vše"podbízivou formou prezentace těchto rádoby odborníků.Debatu se snažím rozhýbat především ve věci naší prvorepublikové armády,kde základní údaje měly by být pevně na Internetu dostupné každému zájemci ,což nejsou.Abych byl zavislý na dotazech nejmenovaných fór s tím,že jsem někdy odkazován"odborníky"na vyhledání v knihovně je pod úroveň dnešní doby,avšak v Čechách příznačné přízemnosti zainteresovaných.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330058Verze : 0
  Avatar
  Že byste se odhodlal sám tuto trestuhodnou chybu napravit a tuto databázi vybudoval?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330060Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No jenže tohle je otázka na představitele státních organizací, které jsou za toto placené rozhodně to není otázka pro členy tohoto fora o kterém si naopak troufnu tvrdit že co se týká informací o naší armádě má asi největší internetovou databázi u nás.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330061Verze : 0
  Avatar
  Odpověď v Čechách příznačná,není co dodat.Děkuji!!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330064Verze : 0
  Avatar
  Možná kdyby to nevypadalo, že jste si jen přišel postěžovat, co jsme neudělali, dočkal byste se jiné. Na tomto serveru najdete o armádě ČSR pravděpodobně více než kdekoli jinde na internetu. Že toho není ještě více není naše chyba, prostě nejsou podklady. Přeci jenom jen někteří z nás jsou profesionálové, a ti jsou vytíženi jinou prací, ostatní jsou amatéři, kteří mají tyto stránky jako koníček a úkolovat je dost dobře nejde. Kvalitních publikací, ze kterých by bylo možno čerpat, jak už bylo řečeno, moc není, a jestli se dobrovolný přispěvatel vydá bádat do archivu dost dobře nemůžeme ovlivnit. Tady bohužel selhávají hlavně státní organizace, jak píše Dav.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330066Verze : 0
  MOD
  Avatar
  jak uz tu padlo, RCS 1918-1938 se tu venuje cela jedna sekce, stejne tak dalsim obdobim nasi armady, jak ceskoslovenske, tak ceske a slovenske zvlast ... dal tu asi nema cenu vest nejakou debatu, cim vice casu tu stravi moderatori a uzivatele debatovanim o tom, co by melo byt, tim mene casu budou mit na to to skutecne udelat. A jak uz tu padlo, snad s vyjimkou vojenstvi.cz se na ceskem internetu nikdo jiny seriozne ceskoslovenskou armadou nezabyva, takze cas skutecne plytvat nemuzeme Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330069Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Je mi líto,že jsem pouze kritizér.neschopný podobné stránky zřídit,státní organizace v tomto směru nejsou selhávajícím elementem,zde pouze jednotlivci,kteří mají možnost přispívat a stánky o předválečné armádě tvořit.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330074Verze : 0
  Avatar
  Pane Pantato, tyto stranky muzete tvorit take Vy, staci za pomoci odborne literatury a nebo stranek internetu doplnovat informace o kterych se domnivate ze zde chybi. Jak tuto cinnost vykonavat zjistite jednoduse v kazde jednotlive sekci.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330080Verze : 0
  Avatar
  Nikdo vás nenutí stránky zřizovat, můžete některé již existující (třeba u nás) "jen plnit". Moc nechápu co myslíte tím "státní organizace v tomto směru nejsou selhávajícím elementem,zde pouze jednotlivci,kteří mají možnost přispívat a stánky o předválečné armádě tvořit" smysl tohoto mi dost uniká. Státní organizace selhávající jednoznačně jsou, existující VHÚ pro tuto věc dělá jen málo, více dělají soukromí historici (třeba J. Fidler)a soukromá nakladatelství, než právě VHÚ. pokud stát zřídí a platí organizaci která se výzkumem a dokumentací má zabývat, pak to že tak činí jen minimálně je selhání.
  Pokud máte chuť, možnosti a schopnost něco pro danou oblast udělat, budeme jen rádi když nám přispějete svou činností v téhle oblasti.
  Jak už psal Aubi, ne každého musí zajímat armáda RČS natolik aby se jí zabýval a psal o ní, naše stránky tvoří dobrovolníci, kteří jsou často velmi dobří v oblasti svého zájmu, tím ale nemusí a mnohdy není naše armáda. Těžko pak můžeme někoho úkolovat třeba "napiš něco o ČS dělostřelectvu proti útočné vozbě", dotyčný by celkem jasně odpověděl že to není jeho oblast zájmu a že to dělat nebude. To že vás dané téma zajímá je jistě hezké, zkuste tedy udělat další krok, začněte v tom něco dělat, pravděpodobně se další lidé přidají (obvykle to tak bývá).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88691#330082Verze : 0