Cádiz

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 373 příspěvků vloženo, 1240 editováno a 398 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Cádiz

Cádiz (ES-AN)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Cádiz Cádiz
    Originální název:
    Original Name:
    Cádiz
    Další názvy:
    Other Names:
    fenicky - Gades - opevnené miesto al. miesto za múrmi
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Provincia Cádiz Cádiz Province
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    36°33'13.66"N 6°18'29.61"W
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    8 - 9 stor pred Kristom
    Vojenské objekty:
    Military Objects:

    Pevnosť Baluarte de la Candelaria
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Veža prvého optického telegrafu
    Veža Puerta Tierra
    Veľké divadlo Falla
    Katedrála Santa Cruz de Cádiz
    Vykopávky Rímskeho divadla
    Veža Tavira
    Palác miestneho zastupiteľstva
    Palác colnice
    Kráľovské väzenie
    Kaštiele Santa Catalina a San Sebastián
    Pevnosť Baluarte de la Candelaria
    Kostoly San José, Santa Cruz, Conversión de San Pablo a Carmen
    Kráľovská kaplnka Nuestra Senora del Pópulo
    Muzea:
    Museums:
    Cádizské múzeum
    Múzeum Cádizských dvorov
    Cadiz Museum
    Cadiz Courts Museum
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    31.12.1815   Meade, George Gordon
      14.04.1816 de Abasolo, José Mariano
      08.11.1880 Duffié, Alfred Napoléon Alexander
    Juan José Lerena y Barry
    Pedro de Salazar Herrera
    Manuel Pavía
    George Gordon Meade
    Juan Ruiz de Apodaca
    Lucio Cornelio Balbo
    Juan Álvarez Mendizábal
    Francisco Javier Istúriz
    Emilio Castelar
    Luis González Bravo
    Segismundo Moret
    Fermín Salvochea
    Antonio Alcalá Galiano y Fernández de Villavicencio
    + José Mariano de Abasolo
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.06.1808 DD.07.1808 1. prapor 50. pěšího pluku
    1st Battalion of 50th Regiment of Foot
    05.02.1810 09.09.1810 1. prapor 94. pluku pěchoty
    1st Battalion of the 94th Regiment of Foot
    05.02.1810 09.09.1810 94. pluk pěchoty
    94th Regiment of Foot
    DD.10.1810 DD.10.1810 2. prapor 89. pěšího pluku
    2nd Battalion of the 89th Regiment of Foot
    DD.11.1810 DD.01.1811 2. prapor 95. pěšího pluku
    2nd Battalion of the 95th Regiment of Foot
    DD.11.1810 DD.01.1810 3. prapor 95. pěšího pluku
    3rd Battalion of the 95th Regiment of Foot
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1926 10.07.2000 Construcciones Aeronauticas SA
    10.07.2000 25.04.2009 EADS Construcciones Aeronauticas SA
    Construcciones Aeronauticas S.A.
    lodenice Navantia
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.cadiz.es
    www.cadizturismo.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88881#356247Verze : 0
    MOD