BB - Fusó (1914)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 398 příspěvků vloženo, 1569 editováno a 273 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

BB - Fusó (1914)

扶桑 / ふそう

    Avatar
    Fusó
    Druh: bitevní loď
    Třída: Fusó
    Stát : Japonsko
    Spuštěna na vodu : 28. března 1914
    Zařazena do služby: 18. listopadu 1915
    Vyřazena potopena: 25.-26. října 1944


    Celková délka: 212,75 m
    Šířka: 31,75 m
    Ponor : 10,91 m
    Výtlak standardní / maximální : 34 700 t / 38 676 t
    Výzbroj :
    12 x 356 mm (14"/45)
    16 x 152 mm (6"/50)
    8 x 127 mm (5"/40) DP
    až 104 x 25 mm/60 AA
    Pancéřování :
    boční pás 305 mm
    paluba 50,8 mm - 90,5 mm
    věže 305 mm
    velitelská věž 349 mm


    Max. rychlost 25 uzlů
    Pohon: 6 naftových kotlů Kampon, 4 turbíny Brown-Curtis
    Výkon: 78 000 HP
    Lodní šrouby: 4
    Zásoba paliva: 4 500 t
    Akční rádius: 11 000 nám. mil při 16. uzlech
    Letouny: 3


    Posádka: 1 463 mužů
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8890#26430Verze : 0
    Avatar
    Potopená 25.10.1944 prieliv Surigao v bitke s US TaskForce 77
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8890#56263Verze : 0
    Avatar
    Zloženie Task Force 77 ( USS Pennsylvania ( BB-38 ), USS Mississippi (BB-41), USS Tennessee (BB-43), USS California (BB-44), USS Maryland (BB-46), and USS West Virginia ( BB-48 ) ) pod velením Admirála Jesseho Oldendorfa.


    Zväzku bitevných lodí Yamashiro a Fuso velil viceadmirál Shoji Nishimura.


    Toto uskupenie malo označenie "Force C" alebo "Južné sily".
    Okrem vyššie spomenutých bitevných lodí sem patril ešte ťažký krížnik Mogami - potopený v tej istej akcii a 4 torpédoborce Michisio - potopený, Yamagumo - potopený, Asagumo - potopený a Shigure.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8890#56273Verze : 0
    Avatar
    Velitelé lodi


    26.02.1915 - 13.12.1915 námořní kapitán Sato Kozo
    13.12.1915 - 01.12.1916 námořní kapitán Mukai Yaichi
    01.12.1916 - 01.12.1917 námořní kapitán Yamaoka Toyokazu
    01.12.1917 - 01.12.1918 námořní kapitán Takeuchi Shigetoshi
    01.12.1918 - 01.04.1919 ?
    01.04.1919 - ? 01.12.1919 námořní kapitán Shimanouchi Kanta
    ? 20.11.1919 - 20.11.1920 námořní kapitán Otani Koshiro
    20.11.1920 - 01.12.1921 námořní kapitán Oishi Shokichi
    01.12.1921 - 01.12.1922 námořní kapitán Kanna Norikazu
    01.12.1922 - 01.12.1923 námořní kapitán Kagara Otohiko
    01.12.1923 - 18.07.1924 námořní kapitán Shiraishi Nobunari
    18.07.1924 - 10.11.1924 námořní kapitán Yonai Mitsumasa
    10.11.1924 - 01.12.1925 ?
    01.12.1925 - 01.11.1926 námořní kapitán Hamano Eijiro
    01.11.1926 - 20.08.1927 námořní kapitán Sugiura Masao
    20.08.1927 - 10.12.1928 námořní kapitán Ichimura Hisao
    10.12.1928 - 30.10.1929 ?
    30.10.1929 - 01.12.1930 námořní kapitán Kurata Tadashi
    01.12.1930 - 01.12.1931 námořní kapitán Sugisaka Teijiro
    01.12.1931 - 01.12.1932 námořní kapitán Machida Shinichiro
    01.12.1932 - 15.11.1934 námořní kapitán Araki Sadaaki
    15.11.1934 - 15.11.1935 námořní kapitán Iwamura Seiichi
    15.11.1935 - 01.12.1936 námořní kapitán Kusaka Jinichi
    01.12.1936 - 26.01.1937 námořní kapitán Yoshida Tsunemitsu
    26.01.1937 - 01.12.1937 námořní kapitán Takasaki Takeo
    01.12.1937 - 01.04.1938 námořní kapitán Abe Hiroaki
    01.04.1938 - 25.04.1938 námořní kapitán Aoyagi Muneshige (navíc "Hiei")
    25.04.1938 - 05.11.1938 námořní kapitán Fujita Ruitaro
    05.11.1938 - 01.11.1939 námořní kapitán Kishi Fukuji
    01.11.1939 - 15.11.1939 námořní kapitán Yamaguchi Gisaburo (navíc "Ise")
    15.11.1939 - 15.10.1940 námořní kapitán Sato Tsutomu
    15.10.1940 - 15.09.1941 námořní kapitán Kawano Chimaki
    15.09.1941 - 05.12.1942 námořní kapitán Kinoshita Mitsuo
    05.12.1942 - 01.06.1943 námořní kapitán Komura Keizo
    17.05.1943 - 23.02.1944 námořní kapitán, od 01.11.1943 kontradmirál Tsuruoka Nobukichi
    23.02.1944 - 25.10.1944 (padl) námořní kapitán, od 15.10.1944 kontradmirál Ban Masami (posmrtně viceadmirál)


    Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8890#191251Verze : 0