Vyplnovani informaci o mistech, mestech ...

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 490 příspěvků vloženo, 2018 editováno a 501 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vyplnovani informaci o mistech, mestech ...

  Avatar
  vazeni kolegove, v mnoha sablonach vyplnujeme udaje o miste vzniku, vyroby, dislokaci, mistu narozeni ci umrti a podobne. Toto prosim berte jako "metodicky pokyn", ktery se tyka uvadeni techto udaju :


  prosim vyplnujte vzdy data ve formatu


  misto/mesto, vyssi uzemni celek*, stat


  jde mi zejmena o ten stat. Kazdy asi vime, kde lezi Seattle nebo Praha, takze se vypisovani "USA" nebo "Česká republika" muze jevit jako zbytecne, ale jde o to, ze az se dostaneme k mistum a mestum nekde po Evrope nebo jinem svetadilu, nebudeme uz tusit ani my Smile


  a moc moc prosim, staty maji ceske nazvy, takze prosim, v CESKE kolonce uvadejte nazvy ceske (ne Cuba ale Kuba ...) a v ANGLICKE kolonce ty nazvy anglicke Very Happy


  *poznamka k tem vyssim uzemnim celkum, neni samozrejme treba psat to vsude, treba ze Mlada Boleslav je Stredocesky kraj, Ceska Republika, ale treba u americkych veci tam bude vzdy mesto, stat, USA. Tato polozka je tedy nepovinna, ale u mnoha zemi ma svuj smysl.


  Priklad vyplnene tabulky s lokalitou :


  forum.valka.cz
  forum.valka.cz  Druha prosba se tyka zakladani temat, ktera zde jeste neexistuji :


  pokud zakladate informaci o nejakem mistu, melo by se to rovnou na dane misto take prolinkovat. Jak na to se dozvite zde :


  https://forum.valka.cz/topic/view/14188/


  pokud ale dane mesto, kraj ci stat neexistuji, bylo by dobre jej rovnou zalozit, a prolinkovat. Neceka se od vas, ze budete vypisovat hned vsechny informace k mestu, staci kdyz date jen nazev, ICONKu tematu date oranzovou sipku, do textu pouzijete tlacitko ZBL, ale, PROSIM, vyplnte tam udaj, odkud (a co) vlastne linkujete. Priklad :  pri tabulkovani zivotopisu


  forum.valka.cz


  jsem potreboval prolinkovat misto narozeni na Cadiz ve Spanelsku. Mesto Cadiz ale zatim nebylo zalozeno, tak jsem jej zalozil


  https://forum.valka.cz/topic/view/88881/


  a uvedl informaci


  Citace :

  31.12.1815 se zde narodil George G. Meade  Vice neni treba, to zas doplni nekdo dalsi, kdo treba Cadiz zna nebo se zajima o Spanelsko - kazdy z nas umi neco a tim, ze to tema takto zalozim take dam najevo, ze je o nej "zajem" a chtelo by ho to doplnit (proto ta oranzova sipka Very Happy)


  Pokud mesto/misto zalozene je, staci tam jen takto strucne dopsat jaka zajimava udalost ze se v tom meste stala, a tim se vytvari sit informaci o tom, co se kde stalo, kdo ma jake vazby na jake mesto/misto atd. Viz treba tema Washington D.C.


  https://forum.valka.cz/topic/postview/330697/


  Predstavte si, kdyz kazdy z nas doplni jeden dva udaje z kazdeho tematu, ktere bude zakladat, jak krasne se nam to cele pospojuje Very Happy


  takze shrnuto :


  - u mist doplnujte i staty
  - pozor na ceske a anglicke nazvy
  - do temat mest dopisujte vyznacne udalosti
  - pokud tema neexistuje, zalozte jej Smile


  PS. temata zalozena se v linkatoru objevi az po PULNOCI stejneho dne, takze je dobre si treba jeden den pozakladat mesta a mista, ke kterym se vztahuji vase zivotopisy, tovarny a podobne, a dalsi den si to pak pohodlne nalinkujete. Tento proces se budu snazit zoptimalizovat, ale zatim je to takto nastaveno z duvodu velke zateze pri tvorbe indexu pro vyhledavani Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#331237Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Admine jen pro upřesnění doufám že platí že se bude psát název státu, kterému dané místo aktuálně patří. Tedy ne nějaké historické údaje.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#331574Verze : 0
  Avatar
  Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem bude řešeno hromadění informací?
  Zcela jistě nastane u některých měst situace, kdy tam bude vloženo několik (desítek) jednovětných příspěvků se jménem a datem narození či úmrtí nebo jiných informací. Takto se to celé stane nepřehledným.
  Bude tedy někdo určený tyto informace soustřeďovat do jednoho příspěvku (tabulky??), nebo to budou moci dělat moderátoři během linkování. Předpokládám, že po takovém "potřídění" se starý jednovětný příspěvek smázne.
  Nebo je to celé namyšleno jinak??
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#331820Verze : 0
  Avatar
  Můžete to dávat jak je libo já si to pročistím - tedy až budou šablony, ale samozřejmě mi pomůžete když to budete rvát do jednoho příspěvku nebo až bude tabulka tak přímo do tabulky.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#331825Verze : 0
  Avatar
  otazka, kedy budu šablony a čo dovtedy používať, lebo som videl u niektorých miest tabulky, tak či je možné ich využitie, alebo ešte počkať na nove šablony, dik
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#334278Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Zatím ještě vyčkat, už to nebude dlouho trvat.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#334279Verze : 0
  Avatar
  Tato diskuse je vydělená z tématu U-744 (1943) a měla by sloužit jako příklad toho jak uvádět státy v tématech techniky, jednotek, osobností atd.

  Dav

  Chtěl bych upozornit na drobnou nesrovnalost, v době založení kýlu byl už Gdaňsk 2,5 roku součást III. říše, vlaječka by tedy měla být asi ta hakenkrojcová.

  (pak mě Fise, prosím, odmaž. Děkuji.)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335591Verze : 0
  Avatar
  dle domluvy zde by to mělo být tak jak to je ... - tedy linkovat na současná města a státy (státy zaniklé / současné)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335599Verze : 0
  MOD
  Avatar
  já tomu rozumím, ale v inkriminované době už něco jako Svobodné město Gdańsk neexistovalo. V roce 1942 byl Gdańsk součástí třetí říše, tudíž by tam dle mého mělo být F. Schichau GmbH, Danzig, německá vlajka / polská vlajka.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335601Verze : 0
  Avatar
  Kwango má pravdu - Gdaňsk sa stal 2.9.1939 súčasťou 3. ríše , nezávislosť mal len v období 1920-1939. Dátum kedy sa ponorka začala stavať som si nevšimol - rovnaká chyba je aj u U-750 (začiatok stavby v roku 1942).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335603Verze : 0
  MOD
  Avatar
  právě proto jsem vznesl dotaz, ale protože jsem vynechal údaj o roku (neúmyslně), je výsledek zkreslený


  Přesto bych rád věděl, jestli je i toto správně (tedy vlajka DE / PL).
  Přiznám se, že tomu nerozumím - sama loděnice vznikla v Německé říši (1892 - to je v tomto případě asi nepodstatné), poté existovala v FSD, pak následoval anexe ze strany německa (na české wiki je - připojení k říši, které však nebylo v souladu s gdaňskou ústavou), resp. tehdejší 3. říše a po válce připadl Gdaňsk Polsku.
  Totiž jde mi o to, zda-li když se v průběhu války přelívali města jednomu nebo druhému státu, údavat předválečný stav, válečný nebo poválečný (myšleno obecně)?


  P.S.: použití vlajky nacistického Německa s linkem na současné německo by asi nebylo úplně košer, nebyla by vhodnější současná německá?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335814Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Malo by sa udávať umiestnenie poplatné aktuálnej dobe - lodenica ako taká je založená v súčasnom Poľsku (kam teraz patrí Gdaňsk), ale v roku 1942 patrila lodenica do 3. ríše, takže link musí ísť na 3. ríšu. Zaniknuté štáty majú samostatnú sekciu na každom svetadieli, myslím že dav testuje aj šablónu, takže tam stačí založiť príslušný štát a nalinkovať na neho (pre Nemecko už je myslím založené cisárstvo, mala by byť ešte povojnová republika, nacistická ríša a NDR - samozrejme všetky kniežatstvá a kráľovstvá, ktoré existovali v Nemecku do roku 1871...).


  Ten link na lodenicu tak ako je teraz by sa udával pri lodiach, ktoré lodenica vyrobila pre ZSSR, link so zástavou nemeckého cisárstva zas opri lodiach vyrobených do 1. sv. vojny a cez ňu.


  Predpokladám že po vojne lodenica ako taká zanikla (alebo bola socializovaná) a dnes je to už úplne iný podnik.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335817Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Asi tak: vlajka neexistujícího státu bude toho státu, který dané území ovládal v době výroby ponorky, lodě, letadla atd. nebo existence jednotky. Link s této vlajky půjde na tento stát (založí se v geosekci u příslušného světadílu ve složce zaniklé státy). Druhá vlajka bude toho státu, který dané území ovládá teď a v jeho složce průmysl bude založena i firma. Tady se vše váže na město.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335818Verze : 0
  Avatar
  dobře, založím (nebo založte) 3. říši a opravím témata, kterých se to týká


  jen poslední otázka, mám opravit i ta témata, která mají pouze Německo (SRN) - na 3. říše / SRN (resp. Německé císařství / SRN)?
  pro př. U-124 a U-78
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335833Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Zeptám se spíš abych tomu rozuměl, když bych psal o výrobě tanků v Charkově (ChPZ) v roce , kdy se tam dělaly tanky pro SS bude tam vlajka s hákošem, protože v té době to město pařilo němcům. Je to tak? druhá bude dnešní ruská, protože dnes patří město do Ruska.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335851Verze : 0
  Avatar
  To Fibe : ano opravit to tak jak píšeš, aby tam byla vlajka 3.říše / SRN


  To Bitaxe: je to sice trochu extrém, ale odpověď je v podstatě stejná 3.říše / Rusko
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335862Verze : 0
  Avatar
  Proč extrém Smile je to příklad, kdy město je v danou dobu ve správě nějaké země, právě to že je to méně obvyklé mne vedlo k tomuhle příkladu (je reálný) kdybych použil třeba Rigu asi by to nepřišlo tak "extrémní", ale bylo by to totéž Smile Takhle je to alespoň zřetelné a asi každému jasné. Myslím ale že tahle diskuze by patřila někam kde ji zachytí víc lidí, protože je to docela důležité upozornění na věci které mnozí třeba vnímáme různě.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335863Verze : 0
  Avatar
  Aby nedošlo k mílce - jsem rád že jsi se zeptal na tento příklad, protože to nejlépe dokumentuje jak by to mělo být správně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335864Verze : 0
  Avatar
  Dave, právě proto jsem se ptal takhle, aby to bylo hodně zřetelné, gdaňsk byl sice svobodné město, ale většina lidí ho má (celkem správně) zafixován jako město německé nebo polské, takže tady je to takové trochu míň znatelné Smile To mne vedlo k právě tomu extrému s Charkovem kde měl tanková sbor SS opravny kde se repasovaly tanky (myslím že nové asi nestavěly), protože je to extrém kdy to má každý zafixováno jako sovětské, ale pro danou chvíli to bylo prostě "vlastnictvím" říše. Jak to ale bude s protektorátem, třeba Škoda Plzeň ležela v Protektorátu, ten měl ale pokud vím normální ČS vlajku. Přitom ale Škoda byla pod německou správou (Göring) a dělala pro WH. Podobné to bude i s řadou dalších firem od Zbrojovky Brno až po třeba fabriku co v Budějovicích stavěla letadla (Gothy 242)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335866Verze : 0
  Avatar
  Protektorát neměl normální naší vlajku, myslím že to byla nějako přehozená trikolora. To je ale jedno tohle je celkem jasné jak to bude, mě spíše děsí rozdělení Francie, neznám přesné hranice mezi tím co si nechalo Německo a tím čemu se vládlo z Vichy. Ono i ty hranice Protentokrátu budou dělat někdy asi problém.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335867Verze : 0
  Avatar
  obojí hranice byly přesně dané, a stejně tak i to od kdy platily, nebo dokdy. To by v principu problém být neměl, němci okupovali zbytek Francie (Vichy) a tím tenhle stát skončil, fungoval od 22.6.1940 (nebo 10.7. kdy byl oficiálně vyhlášen parlamentem) zánik je myslím 20.8. 1944. Takže ani čas by asi nebyl problém, pokud ale vím tak od roku 1942 i na území vichy byly německé jednotky (jako u nás), takže i ta "samostatnost" je dost sporná Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88933#335870Verze : 0