Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 327 příspěvků vloženo, 1427 editováno a 313 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

BB - Hjúga (1917)

日向 / ひゅうが

    Avatar
    Hjúga
    Druh: bitevní loď
    Třída: Ise
    Stát : Japonsko
    Spuštěna na vodu : 27. ledna 1917
    Zařazena do služby: 1918
    Potopena: 28. července 1945


    Celková délka: 208 m
    Šířka: 28,65 m
    Ponor :8,7 m
    Výtlak standardní / maximální : 29 900 t / 38 676 t
    Výzbroj :
    12 x 356 mm (14"/45)
    16 x 140 mm (5,5"/50)
    8 x 127 mm/40 AA
    4 x 533 mm (21") torpédomety


    Pancéřování :
    boční pás 304 mm - 203 mm
    paluba 63 mm - 22 mm
    věže 304 mm (čela) 203 mm (boky)
    velitelská věž 304 mm - 152 mm


    Max. rychlost: 23 uzlů
    Pohon: 24 kotlů Kampon, 4 Parsonsovy parní turbíny
    Výkon: 45 000 ks
    Lodní šrouby: 4
    Zásoba paliva: 4 500 tun
    Akční rádius: 11 000 nám. mil při 16 uzlech
    Letouny: 3, po přestavbě na nosič 22


    Posádka: 1 360 mužů
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8894#26437Verze : 0
    Avatar
    V rokoch 1943-44 došlo k jej rozsiahlej prestavbe na tzv. "Lietadlovú bitevnú loď "


    Došlo k zmene výzbroje:
    8 x 356 mm (14"/45)
    16 x 127 mm/40 AA
    57 - 108 x 25 mm/60 AA
    22 lietadiel
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8894#56305Verze : 0
    Avatar
    Potopená 24.5.1945 v Kure lietadlami z US Task Force 38


    to dav: Ty si uviedol datum 28.5.45 nebola vsak vtedy potopená jej sesterská loď ISE?
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8894#56307Verze : 0
    Avatar

    Citace - Mikhail :

    Potopená 24.5.1945 v Kure lietadlami z US Task Force 38


    to dav: Ty si uviedol datum 28.5.45 nebola vsak vtedy potopená jej sesterská loď ISE?



    Ise byla potopena 28/7, Hijuga o pár dní dříve 24/7
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8894#56472Verze : 0
    Avatar
    Velitelé lodi


    01.11.1917 - 01.12.1917 námořní kapitán Shimodaira Eitaro
    01.12.1917 - 10.11.1918 námořní kapitán Nakagawa Shigeushi
    10.11.1918 - 20.11.1919 námořní kapitán Mimura Kinsaburo
    20.11.1919 - 20.11.1920 námořní kapitán Katsuki Genjiro
    20.11.1920 - 20.11.1921 námořní kapitán Ishikawa Hidesaburo
    20.11.1921 - 10.11.1922 námořní kapitán Ide Genji
    10.11.1922 - 01.12.1923 námořní kapitán Miyamura Rekizo
    01.12.1923 - 01.12.1924 námořní kapitán Shima Yukichi
    01.12.1924 - 20.10.1925 námořní kapitán Imamura Shinjiro
    20.10.1925 - 01.12.1926 námořní kapitán Takasaki Chikateru
    01.12.1926 - 01.12.1927 námořní kapitán Onomoto Satoru
    01.12.1927 - 10.12.1928 námořní kapitán Suzuki Giichi
    10.12.1928 - 30.11.1929 námořní kapitán Ono Hiroshi
    30.11.1929 - 01.12.1930 námořní kapitán Ban Jiro
    01.12.1930 - 01.12.1931 námořní kapitán Toyoda Soemu
    01.12.1931 - 01.12.1932 námořní kapitán Hibino Masaharu
    01.12.1932 - 15.11.1933 námořní kapitán Machida Shinichiro
    15.11.1933 - 15.11.1934 námořní kapitán Sawamoto Yorio
    15.11.1934 - 11.09.1935 námořní kapitán Takahashi Hideo
    11.09.1935 - 16.11.1936 námořní kapitán Sugiyama Rokuzo
    16.11.1936 - 01.12.1936 námořní kapitán Takasu Sanjiro (navíc "Ise")
    01.12.1936 - 01.12.1937 námořní kapitán Tayui Minoru
    01.12.1937 - 15.11.1938 námořní kapitán Ugaki Matome
    15.11.1938 - 15.12.1938 námořní kapitán Nishimura Shoji (navíc "Kumano")
    31.10.1937 - 18.05.1939 námořní kapitán Nishimura Shoji
    15.12.1938 - 10.02.1939 námořní kapitán Hiraoka Kumeichi (navíc k "Hiei")
    10.02.1939 - 15.11.1939 námořní kapitán Shiroya Kiyoshi
    15.11.1939 - 01.11.1940 námořní kapitán Harada Seiichi
    01.11.1940 - 01.09.1941 námořní kapitán Hashimoto Shintaro
    01.09.1941 - 20.02.1942 námořní kapitán Ishizaki Noboru
    20.02.1942 - 10.12.1942 námořní kapitán Matsuda Chiaki
    05.12.1942 - 01.07.1943 námořní kapitán, od 01.05.1943 kontradmirál Obayashi Sueo
    01.07.1943 - 01.09.1943 námořní kapitán Araki Tsuto (dodatečně)
    01.09.1943 - 05.12.1943 námořní kapitán, od 01.11.1943 kontradmirál Nakagawa Ko
    05.12.1943 - 01.03.1945 námořní kapitán, od 15.10.1944 kontradmirál Nomura Tomekichi
    01.03.1945 - 24.07.1945 (padl) kontradmirál Kusakawa Kiyoshi (posmrtně viceadmirál)


    Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8894#191270Verze : 0