New York

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 458 příspěvků vloženo, 932 editováno a 442 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

New York

New York

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    New York New York
    Originální název:
    Original Name:
    The City of New York
    Další názvy:
    Other Names:
    -
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    New York New York
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    40°43'08.96"N 73°59'34.50"W
    Místní části:
    Local Municipalities:
    The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1625
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.1783 DD.MM.1996 Governor’s Island
    Governor’s Island
    DD.MM.1794 DD.MM.1996 Jayova pevnost
    Fort Jay
    DD.MM.1813 DD.MM.1944 Woodova pevnost
    Fort Wood
    DD.MM.1825 DD.MM.RRRR Hamiltonova pevnost
    Fort Hamilton
    DD.MM.1856 DD.MM.1934 Schuylerova pevnost
    Fort Schuyler
    DD.MM.1865 DD.MM.1995 Wadsworthova pevnost
    Fort Wadsworth
    DD.MM.1898 DD.MM.RRRR Tottenova pevnost
    Fort Totten
    DD.04.1917 DD.MM.1978 Tildenova pevnost
    Fort Tilden
    DD.MM.1917 DD.MM.1918 Naloďovací přístav New York
    New York Port of Embarkation
    DD.MM.1918 DD.MM.RRRR Armádni základna Brooklyn
    Brooklyn Army Base
    DD.MM.1918 DD.MM.1923 Welshův tábor
    Camp Welsh
    DD.MM.1921 DD.MM.1969 Millerovo letiště
    Miller Field
    11.06.1931 01.06.1941 Letecká základna námořních záloh Letiště Floyda Bennetta
    Navy Reserve Air Base Floyd Bennett Field
    02.06.1941 30.06.1946 Letecká stanice námořnictva New York
    Naval Air Station New York
    01.07.1946 DD.MM.1971 Letecká základna námořních záloh Letiště Floyda Bennetta
    Navy Reserve Air Base Floyd Bennett Field
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Armádni terminál Brooklyn
    Brooklyn Army Terminal
    DD.MM.RRRR DD.MM.1981 Oceánský vojenský terminál
    U.S. Army Military Ocean Terminal
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Socha Svobody
    wall Street
    Empire State Building
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    25.09.1801   Brewerton, Henry
    18.06.1805   Stockton, Thomas Baylis Whitmarsh
    25.02.1808   Bowen, James
    25.02.1809   Cullum, George Washington
    26.01.1814   King, Rufus
      30.01.1814 - Rochefontaine, Stephen
    06.07.1814   McKinstry, Justus
    02.06.1815   Kearny, Philip
    21.06.1817   Ricketts, James Brewerton
    18.08.1818   Barry, William Farquhar
    03.11.1818   De Russy, Gustavus Adolphus
    20.10.1819   Sickles, Daniel Edgar
    10.12.1822   Devin, Thomas Casimer
    29.01.1823   Gardner, Franklin
    05.05.1823   Hardie, James Allen
    17.06.1823   Ward, John Henry Hobart
    21.06.1823   Potter, Edward Elmer
    03.06.1824   Graham, Charles Kinnaird
    01.05.1827   Ellis, Augustus van Horne
    15.08.1827   Willard, George Lamb
    01.01.1831   Love, George Maltby
      04.07.1831 James, Monroe
    15.10.1832   Phelps, Walter
    14.07.1833   Townsend, Edwin Franklin
    15.02.1835   Webb, Alexander Stewart
    03.09.1835   Woodford, Stewart Lyndon
    16.06.1836   Merritt, Wesley
    DD.MM.1836   Egan, Thomas Wilberforce
    09.11.1837   Mcnulta, John
    DD.MM.1837   Coster, Charles
    16.07.1838   Kitching, John Howard
    14.11.1840   Tremain, Henry Edwin
    DD.MM.1842   Hall, Norman Jonathan
    07.05.1854   Mills, Albert Leopold
      04.08.1854 Barrundia y Cepeda, José Francisco
    13.10.1855   Barry, Thomas Henry
    27.10.1858   Roosevelt, Theodore
    17.08.1859   - Blatchford, Richard Milford
    18.08.1861   Ridgway, Thomas
    26.07.1862   Babbitt, Edwin Burr
      02.07.1863 Willard, George Lamb
      30.07.1863 Strong, George Crockett
    15.10.1864   Traub, Peter Edward
    01.12.1864   Gracie, Archibald
      19.06.1865 Doblado Partida, Manuel
    21.09.1867   Stimson, Henry Lewis
    13.01.1868   - Cusack, Joseph E.
      09.10.1868 Cobb, Howell
      01.03.1870 von Gilsa, Leopold
      05.11.1871 McCleery, James
    13.11.1871   - Connell, William Murray
    22.11.1871   Cocheu, Frank Sherwood
    20.01.1872   Langdon, Russell Creamer
    10.04.1872   - Anderson, Alvord Van Patten
    17.12.1872   Debevoise, Charles I.
    14.01.1873   - Sturtevant, Girard
    21.01.1874   - Roach, Leon L.
    21.08.1874   O'Ryan, John Francis
    24.11.1874   - Boniface, John J.
    10.11.1875   Harvey, Charles Godfrey
    04.02.1876   - Hughes, John Hendricken
    27.04.1876   Borden, Howard Seymour
    19.11.1876   Heintzelman, Stuart
    15.02.1878   - Lanza, Conrad Hammond
    02.04.1878   - Major, Duncan Kennedy
      04.04.1878 Devin, Thomas Casimer
      21.04.1879 Dix, John Adams
    03.11.1879   - Joyce, Kenyon Ashe
    DD.MM.1879   - Howlett, James Redmond
    18.04.1880   DeLamater, Walter Allen
    09.07.1880   - Kingman, Ralph Willcox
      22.01.1882 Casey, Silas
      06.03.1882 Deas, Zachariah Cantey
    24.04.1882   - Robertson, Ralph Kenyon
    27.10.1882   - Crystal, Thomas Leslie
      08.11.1882 Arnold, Richard
      30.11.1882 Tyler, Daniel
    26.12.1882   Chittenden, Gerald
      14.02.1883 Morgan, Edwin Denison
    16.09.1883   Hoyle, Rene Edward DeRussy
      25.04.1884 Opdycke, Samuel Emerson
      01.06.1884 Lovell, Mansfield
      01.07.1884 Benham, Henry Washington
      29.11.1884 Mott, Gershom
    22.06.1885   - Teall, Edward H.
      18.11.1886 Arthur, Chester Alan
      30.12.1886 Loring, William Wing
      24.01.1887 Stone, Charles Pomeroy
      24.02.1887 Egan, Thomas Wilberforce
      26.03.1887 Ripley, Roswell Sabine
    13.10.1887   - Roosevelt, George Emlen
      14.12.1887 Smith, Thomas Kilby
      11.04.1888 Gillmore, Quincy Adams
      01.06.1888 Birge, Henry Warner
      23.12.1888 Coster, Charles
      21.04.1889 Lerdo de Tejada y Corral, Sebastian
      01.06.1889 Potter, Edward Elmer
    01.08.1889   Conroy, James Gardiner
    23.11.1889   - Anderson, Alexander Edward
      07.12.1889 Vogdes, Israel
      09.07.1890 Fisk, Clinton Bowen
      12.09.1890 Stockton, Thomas Baylis Whitmarsh
      27.09.1890 Duryée, Abram
      14.02.1891 Sherman, William Tecumseh
      21.03.1891 Johnston, Joseph Eggleston
      29.01.1892 Barnum, Henry Alanson
      28.02.1892 Cullum, George Washington
      10.04.1892 Sweeny, Thomas William
      29.04.1892 Wells, William
    29.11.1892   Bryant, Carleton
      16.12.1892 Brannan, John Milton
      15.01.1893 Ingalls, Rufus
    20.06.1893   Lauer, Walter Ernst
    05.09.1893   Vanderbilt, Cornelius
    10.08.1894   Draper, William Henry
    01.09.1894   Williamson, Raymond E. S.
      07.12.1894 Scammon, Eliakim Parker
    10.01.1895   - McMahon, William Claude
    02.02.1895   Keating, Frank Augustus
      01.05.1895 Newton, John
      01.05.1895 Newton, John
      27.11.1895 Jordan, Thomas
      11.01.1896 Barlow, Francis Channing
      21.01.1896 Ewing, Thomas
      24.06.1896 Smith, Gustavus Woodson
      06.07.1896 Young, Pierce Manning Butler
      16.03.1897 Warner, James Meech
      27.02.1898 Dockery, Thomas Pleasant
      14.09.1898 Busteed, Richard
      27.10.1899 Henry, Guy Vernor
      11.12.1899 Ferrero, Edward
      12.04.1901 Hatch, John Porter
      08.01.1902 Herron, Francis Jay
      01.04.1902 Whipple, William Denison
      21.08.1902 Sigel, Franz
      18.12.1902 Swayne, Wager
      18.03.1903 Hamilton, Schuyler
      02.02.1904 Whitney, William Collins
    22.04.1904   Oppenheimer, Julius Robert
    17.03.1905   Farrand, Edward Gilbert
    18.06.1905   Power, Thomas Sarsfield
    02.09.1905   Collins, James Francis
      25.01.1906 Wheeler, Joseph
      16.03.1906 Frazer, John Wesley
      21.04.1906 McMahon, Martin Thomas
    15.09.1906   O'Donnell, Emmett E.
      04.11.1906 Ketcham, John Henry
    15.12.1906   Anderson ml., George Whelan
    22.03.1907   Gavin, James Maurice
    22.05.1907   Carns, Edwin Hugh John
      20.07.1907 Mindil, George Washington
    15.11.1907   Raff, Edson Duncan
      13.12.1907 Lee, Albert Lindley
    24.07.1908   Gibb, Frederick William
    DD.MM.1908   Truesdell, Karl Jr
    22.06.1909   Zeman, Ján
    DD.MM.1909   - Berry, John A.
      04.11.1910 Dodge, Charles Cleveland
      12.02.1911 Webb, Alexander Stewart
    09.11.1911   Zuckert, Eugene Martin
      28.12.1911 Shaler, Alexander
      19.09.1912 Hayes, Joseph
    06.11.1912   Straight, Whitney Willard
      04.12.1912 Stahel, Julius
    21.03.1913   Nazzaro, Joseph James
      03.05.1914 Sickles, Daniel Edgar
      11.08.1914 Logan, Thomas Muldrup
      16.09.1916 Duke, Basil Wilson
    05.12.1917   Resor, Stanley Rogers
      30.12.1917 McCook, Anson George
    30.09.1918   Nixon III, Lewis
    23.11.1918   Zary, Henry Paul Michael
      08.01.1919 Bell, James Franklin
      19.02.1919 Morton, Paul
      14.03.1919 Pryor, Roger Atkinson
    05.07.1920   Booker, Fletcher C.
      25.10.1920 Hawkins, Rush Christopher
      29.05.1921 Porter, Horace
    11.07.1921   Keefer, George Clinton
    08.04.1922   McAuliffe, Dennis Philip
    30.09.1924   McDonough, Joseph C.
      19.01.1926 Greenway, John Campbell
    24.09.1926   Thompson, Richard Horner
    19.09.1927   Brown, Harold
    15.02.1929   Schlesinger, James Rodney
    03.06.1929   Rosenblum, Donald Edward
    30.12.1930   Rourke, Russell A.
    21.09.1933   Alexander, Clifford Leopold
      DD.09.1933 - Hildreth, Henry S.
    01.03.1934   Reed, Thomas Care
      28.09.1934 Donaldson, Thomas Quinton
      19.02.1936 Mitchell, William L.
      04.03.1936 Weigel, William
      12.08.1936 - Cronin, Marcus Daniel
      07.02.1937 Root, Elihu
    05.04.1937   Powell, Colin Luther
      09.09.1937 - Teall, Edward H.
      25.07.1938 - Connell, William Murray
      09.10.1939 - Howlett, James Redmond
    16.12.1939   Roche, James Gerard
      23.12.1939 Fokker, Anton Herman Gerard
      17.01.1940 Pierce, Palmer Eddy
      20.08.1941 Alexander, Robert
      11.09.1941 Bullard, Robert Lee
    02.10.1941   Tilelli, John Harold
    03.10.1942   Kross, Walter
      24.10.1942 Compton, Lewis
    01.02.1943   Keane, John M.
      07.08.1943 - Vermeule, Cornelius Clarkson
    08.09.1944   Danzig, Richard Jeffrey
    05.11.1945   Pace, Peter
    13.03.1946   Netanjahu, Jonatan
    14.03.1946   McDonough, James Richard
      19.05.1946 - Madden, John Fitz
    14.06.1946   Trump, Donald John
    29.12.1947   Grange, David L.
    15.06.1948   Winter, Donald Charles
      03.10.1951 Drum, Hugh Aloysius
      25.11.1952 Vidmer, George
    05.04.1955   Mayville, William C.
      30.04.1955 Towers, John Henry
    20.08.1955   Montelongo, Michael
      03.10.1955 Adler, Julius Ochs
    12.02.1959   MacFarland, Sean Barry
    21.03.1961   Tovo, Kenneth Ernest
      12.10.1961 Bullard, Eugene Jacques
      03.11.1963 Langdon, Russell Creamer
      20.10.1964 Hoover, Herbert Clark
      12.04.1966 Janouch, Svatopluk
    24.05.1969   Ryther, Dwight Warren
      17.07.1969 Studlar, Jan
      31.07.1969 Edison, Charles
      17.05.1971 Bednář, Josef
      21.02.1977 Herrick, Harold Allen
      24.04.1980 Finletter, Thomas Knight
      08.04.1981 Bradley, Omar Nelson
      01.07.1986 Holbrook, Willard Ames
      14.08.1989 Anderson, Robert Bernerd
      06.06.1992 - Šimáček, Rudolf
      17.08.1996 Urbanowicz, Witold
      15.12.1998 Bartoš, Antonín
      12.01.2002 Vance, Cyrus Roberts
      04.07.2008 Knorr, Miloš
    DD.MM.RRRR   Anderson, Joseph
    DD.MM.RRRR   Frank, Patrick D.
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    24.12.1754 DD.MM.1755 51. Cape Bretonský pěší pluk
    51st Cape Breton Regiment of Foot
    DD.MM.1756 DD.MM.1756 42. horalský pěší pluk
    42nd Highland Regiment of Foot
    DD.1M.1757 DD.05.1758 63. pěší pluk
    63rd Regiment of Foot
    14.04.1759 DD.05.1759 78. pěší pluk Fraserových horalů
    78th Frasers Highlanders Regiment of Foot
    DD.MM.1760 DD.MM.1761 77. pěší pluk Montgomeryho horalů
    77th Montgomery\'s Highlanders Regiment of Foot
    12.09.1762 DD.1M.1762 77. pěší pluk Montgomeryho horalů
    77th Montgomery\'s Highlanders Regiment of Foot
    DD.10.1762 DD.08.1762 77. pěší pluk Montgomeryho horalů
    77th Montgomery\'s Highlanders Regiment of Foot
    DD.MM.1767 DD.MM.1767 1. prapor 16. pěšího pluku
    1st Battalion of the 16th Regiment of Foot
    DD.MM.176R DD.MM.1763 1. prapor 27. Inniskillingského pěšího pluku
    1st Battalion of the 27th (Inniskilling) Regiment of Foot
    DD.07.1776 DD.MM.RRRR 1. prapor 50. pěšího pluku
    1st Battalion of 50th Regiment of Foot
    DD.09.1776 DD.MM.1776 16. Královnin lehký dragounský pluk
    16th The Queens Regiment of Light Dragoons
    DD.MM.1776 DD.MM.1778 50. pěší pluk
    50th Regiment of Foot
    DD.10.1778 DD.05.1779 Irští dobrovolníci
    Volunteers of Ireland
    DD.MM.1778 DD.MM.1778 35. osobní pěší pluk Prince Oranžského
    35th Regiment of Foot (The Prince of Orange\'s Own Regiment )
    02.05.1779 11.05.1779 2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
    2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
    DD.08.1779 DD.02.1781 76. peší pluk McDonnelových horalov
    76th McDonnell\'s Highlanders Regiment of Foot
    DD.08.1779 DD.02.1781 80. peší pluk Kráľovských Edinburghských dobrovolníkov
    80th Royal Edinburgh Voluntiers Regiment of Foot
    DD.MM.1779 DD.MM.1779 1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé)
    1st Battalion of the 74th Regiment of Foot (Argyleshire Highlanders)
    15.01.1780 16.01.1780 2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
    2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
    DD.MM.1780 DD.MM.1781 1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé)
    1st Battalion of the 74th Regiment of Foot (Argyleshire Highlanders)
    DD.10.1781 DD.MM.1781 2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
    2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
    DD.04.1782 DD.10.1783 82. peší pluk
    82nd Regiment of Foot
    25.12.1782 DD.MM.1782 105. pěší pluk
    105th Regiment of Foot
    DD.MM.1783 DD.MM.1783 83. peší pluk Kráľovských Glasgowských dobrovolníkov
    83rd Royal Glasgow Voluntiers Regiment of Foot
    DD.07.1812 DD.MM.RRRR Rota kpt. Ichaboda B. Craneho
    Capt. Ichabod B. Crane´s Company
    28.05.1917 DD.MM.RRRR Generální velitelství Amerických expedičních sil
    General Headquarters, American Expeditionary Forces
    08.06.1917 14.06.1917 1. expediční divize
    1st Expeditionary Division
    05.09.1919 DD.MM.RRRR 1. divize
    1st Division
    08.09.1919 13.09.1919 Generální velitelství Amerických expedičních sil
    General Headquarters, American Expeditionary Forces
    30.08.1921 23.03.1925 153. pěší brigáda
    153rd Infantry Brigade
    DD.11.1921 23.03.1925 154. pěší brigáda
    154th Infantry Brigade
    25.01.1922 08.02.1942 302. spojovací prapor
    302nd Signal Battalion
    DD.01.1922 DD.MM.1941 61. jezdecká divize
    61st Cavalry Division
    23.02.1922 01.10.1933 XII. sbor
    XII Corps
    06.06.1922 DD.11.1939 1. divize
    1st Division
    10.06.1922 01.11.1939 16. pěší pluk
    16th Infantry Regiment
    27.06.1922 23.09.1940 87. pěší brigáda
    87th Infantry Brigade
    DD.06.1922 20.05.1930 303. tankový prapor (lehký)
    303rd Tank Battalion (Light)
    DD.06.1922 20.05.1930 6. tanková skupina
    6th Tank Group
    DD.MM.1922 23.03.1925 1. pěší brigáda
    1st Infantry Brigade
    02.07.1923 15.08.1927 II. sbor
    II Corps
    28.08.1924 15.08.1927 1. armáda
    1st Army
    23.03.1925 DD.MM.1931 1. brigáda
    1st Brigade
    23.03.1925 24.08.1936 153. brigáda
    153rd Brigade
    23.03.1925 24.08.1936 154. brigáda
    154th Brigade
    26.01.1927 01.09.1940 93. pěší brigáda
    93rd Infantry Brigade
    10.01.1928 28.10.1939 18. pěší pluk
    18th Infantry Regiment
    20.05.1930 25.10.1932 306. tankový pluk (lehký)
    306th Tank Regiment (Light)
    DD.MM.1931 DD.MM.1933 1. brigáda
    1st Brigade
    DD.06.1932 24.08.1936 15. brigáda
    15th Brigade
    08.09.1932 19.10.1936 1. armáda
    1st Army
    01.10.1933 10.12.1940 II. sbor
    II Corps
    DD.MM.1934 DD.MM.1941 XII. sbor
    XII Corps
    DD.MM.1935 24.08.1936 1. brigáda
    1st Brigade
    24.08.1936 DD.MM.1938 1. pěší brigáda
    1st Infantry Brigade
    24.08.1936 DD.06.1939 15. pěší brigáda
    15th Infantry Brigade
    24.08.1936 DD.MM.RRRR 153. pěší brigáda
    153rd Infantry Brigade
    24.08.1936 DD.MM.RRRR 154. pěší brigáda
    154th Infantry Brigade
    27.10.1938 05.10.1943 1. armáda
    1st Army
    DD.MM.1938 11.10.1939 1. pěší brigáda
    1st Infantry Brigade
    DD.05.1940 20.02.1941 16. pěší pluk
    16th Infantry Regiment
    05.07.1940 27.02.1941 18. pěší pluk
    18th Infantry Regiment
    DD.08.1940 DD.02.1941 1. divize
    1st Division
    08.04.1941 01.06.1941 Hlídková peruť 51
    Patrol Squadron 51
    02.06.1941 01.07.1941 Hlídková peruť 51
    Patrol Squadron 51
    01.07.1941 17.12.1941 Hlídková peruť 71
    Patrol Squadron 71
    08.02.1942 22.02.1943 302. spojovací operační prapor
    302nd Signal Operation Battalion
    18.08.1942 18.08.1942 1. skupina stíhačů tanků
    1st Tank Destroyer Group
    17.05.1943 01.10.1944 Bombardovací peruť 128
    Bombing Squadron 128
    24.08.1943 19.07.1945 Letecké křídlo floty 9
    Fleet Air Wing 9
    21.10.1943 21.10.1943 3. skupina stíhačů tanků
    3rd Tank Destroyer Group
    29.12.1943 29.12.1943 2. skupina stíhačů tanků
    2nd Tank Destroyer Group
    02.01.1944 DD.MM.RRRR 5. skupina stíhačů tanků
    5th Tank Destroyer Group
    16.01.1944 01.10.1944 Hlídková peruť 73
    Patrol Squadron 73
    29.01.1944 29.01.1944 6. skupina stíhačů tanků
    6th Tank Destroyer Group
    09.02.1944 09.02.1944 7. skupina stíhačů tanků
    7th Tank Destroyer Group
    21.04.1944 21.04.1944 4. skupina stíhačů tanků
    4th Tank Destroyer Group
    03.05.1944 03.05.1944 9. skupina stíhačů tanků
    9th Tank Destroyer Group
    24.09.1944 24.09.1944 12. skupina stíhačů tanků
    12th Tank Destroyer Group
    01.10.1944 06.10.1944 Hlídková bombardovací peruť 128
    Patrol Bombing Squadron 128
    01.10.1944 30.05.1945 Hlídková bombardovací peruť 73
    Patrol Bombing Squadron 73
    01.11.1944 01.11.1944 16. skupina stíhačů tanků
    16th Tank Destroyer Group
    24.11.1945 15.05.1946 Hlídková bombardovací peruť 111
    Patrol Bombing Squadron 111
    15.05.1946 23.05.1946 Hlídková peruť 111
    Patrol Squadron 111
    01.11.1946 30.12.1965 77. pěší divize
    77th Infantry Division
    26.12.1946 22.05.1946 Těžká hlídková peruť (pozemních letounů) 4
    Heavy Patrol Squadron (Landplane) 4
    DD.MM.1946 DD.MM.1966 1. armáda
    1st Army
    31.03.1947 01.12.1989 42. pěší divize
    42nd Infantry Division
    27.06.1949 09.05.1951 63. křídlo pro přepravu jednotek, střední
    63rd Troop Carrier Wing, Medium
    DD.09.1949 01.04.1951 Stíhací peruť 831
    Fighter Squadron 831
    01.03.1951 28.03.1951 106. bombardovací skupina (lehká)
    106th Bombardment Group (Light)
    18.05.1955 15.05.1958 436. křídlo pro přepravu jednotek, střední
    436th Troop Carrier Wing, Medium
    27.01.1968 30.05.1968 Záložní útočná peruť 831
    Reserve Attack Squadron 831
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 2. velitelství služeb
    2nd Service Command
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 3. námořní okruh
    3rd Naval District
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 35. osobní pěší pluk Prince Oranžského
    35th Regiment of Foot (The Prince of Orange\'s Own Regiment )
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 6. spojovací prapor
    6th Communication Battalion
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Atlantická vojenská divize
    Military Division of the Atlantic
    DD.MM.RRRR DD.MM.1970 II. sbor
    II Corps
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1806 DD.MM.1966 Loděnice Námořnictva Spojených států
    DD.MM.1900 DD.MM.1905 Mack Brothers Co.
    DD.12.1915 DD.MM.1916 L.W.F. Co.
    DD.MM.1916 DD.MM.1924 L.W.F. Engineering Co.
    18.06.1917 DD.MM.1919 Lewis and Vought Corp.
    DD.MM.1917 DD.MM.1928 Loening Aeronautical Engineering Co.
    DD.MM.1918 DD.MM.191R Wright-Martin Aircraft Corp.
    DD.MM.1919 DD.03.1922 Lewis and Vought Corp.
    DD.03.1922 DD.MM.1930 Chance Vought Corp.
    DD.MM.1924 DD.MM.1932 Brewster & Co., Aircraft Division
    DD.MM.1926 03.10.1928 Sikorsky Manufacturing Corp.
    DD.MM.1927 31.12.1927 Bellanca Aircraft Co. Of America
    31.12.1927 DD.MM.1928 Bellanca Aircraft Corp.
    03.10.1928 02.01.1929 Sikorsky Aviation Corp.
    02.01.1929 DD.MM.1929 Sikorsky Aviation Division, United Aircraft and Transport Co.
    DD.MM.1932 05.05.1946 Brewster Aeronautical Corp.
    DD.MM.1985 DD.MM.RRRR Kawasaki, a. s.
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.wikipedia.org/wiki/New_York_City
    http://cs.wikipedia.org/wiki/New_York
    www.nyc.gov
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88952#390719Verze : 1
    Avatar
    (Založeno během linkování)


    Dislokace : DD.MM.177R-DD.MM.177R, DD.MM.1778-DD.MM.1778 35. osobní pěší pluk Prince Oranžského
    Dislokace : DD.MM.1760-DD.MM.1761 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
    Dislokace : DD.10.1762-DD.08.1762 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
    Dislokace : 12.09.1762-DD.1M.1762 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
    Dislokace: DD.MM.1767-DD.MM.1767 1. prapor 16. pěšího pluku
    Dislokace: DD.09.1776-DD.MM.1776 16. Královnin lehký dragounský pluk
    Dislokace: DD.MM.1778-DD.05.1779 Irský dobrovolníci
    Dislokace: 02.05.1779-DD.12.1779 2. americký pluk Irských dobrovolníků
    Narozen : 30.09.1918 Nixon, Lewis
    Zemřel : 22.04.1994 Nixon, Richard Milhous
    Zemřel : 04.08.1854 Barrundia, José Francisco
    Dislokace : DD.MM.176R-DD.MM.1763 1. prapor 27. Inniskillingského pěšího pluku
    Dislokace : DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 35. Pěší pluk Prince Oranžského [1751-1782]
    Dislokace : DD.MM.1778-DD.MM.1778 35. Pěší pluk Prince Oranžského [1751-1782]
    Dislokace : DD.MM.1779-DD.MM.1779, DD.MM.1780-DD.MM.1781 1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé) - krídelné roty
    Zemřel : 14.02.1891 Sherman, William Tecumseh
    Zemřel : 21.04.1889 Lerdo de Tejada y Corral, Sebastian
    Zemřel : 19.06.1865 Doblado, Manuel
    Narozen : 22.04.1904 Oppenheimer, Julius Robert
    Zemřel : 21.03.1891 Johnston, Joseph Eggleston
    Zemřel : 09.10.1868 Cobb, Howell
    Narozen : 29.01.1823 Gardner, Franklin
    Zemřel : 06.07.1896 Young, Pierce Manning Butler
    Zemřel : 25.01.1906 Wheeler, Joseph
    Zemřel : 01.06.1884 Lovell, Mansfield
    Zemřel : 30.12.1886 Loring, William Wing
    Zemřel : 24.06.1896 Smith, Gustavus Woodson
    Zemřel : 06.03.1882 Deas, Zachariah Cantey
    Zemřel : 27.02.1898 Dockery, Thomas Pleasant
    Zemřel : 16.09.1916 Duke, Basil Wilson
    DD.07.1776-DD.MM.RRRR 1. prapor 50. pěšího pluku
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88952#331319Verze : 0
    MOD