Virginia Beach, Letecká stanice námořnictva Oceana [1954- ]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 628 příspěvků vloženo, 2535 editováno a 522 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Virginia Beach, Letecká stanice námořnictva Oceana [1954- ]

Naval Air Station Oceana / NAS Oceana

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká stanice námořnictva Oceana Naval Air Station Oceana
    Originální název:
    Original Name:
    Naval Air Station Oceana
    Další názvy:
    Other Names:
    25.11.1940-16.08.1943 Naval Air Airfield ?
    17.08.1943-15.02.1954 Naval Auxiliary Air Station Oceana
    Obec:
    Municipality:
    Virginia Beach, Virginia Virginia Beach, Virginia
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    36°49'13.99"N 76°01'59.99"W
    Vznik:
    Established:
    16.02.1954 premenovaním
    16.02.1954 renamed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.08.1943 04.11.1943 Bombardovací peruť 111
    Bombing Squadron 111
    14.10.1943 21.02.1944 Bombardovací peruť 114
    Bombing Squadron 114
    15.06.1944 17.09.1944 Bombardovací peruť 82
    Bombing Squadron 82
    16.06.1944 13.11.1944 Torpédová peruť 82
    Torpedo Squadron 82
    31.05.1945 DD.07.1946 Bombardovací peruť 153
    Bombing Squadron 153
    01.06.1945 02.07.1946 Bombardovací-stíhací peruť 153
    Bombing-Fighter Squadron 153
    01.06.1945 DD.08.1946 Stíhací peruť 153
    Fighting Squadron 153
    01.06.1945 02.07.1946 Torpédová peruť 153
    Torpedo Squadron 153
    DD.06.1946 15.11.1946 Torpédová peruť 74
    Torpedo Squadron 74
    01.09.1946 20.11.1950 Útočná peruť 25
    Attack Squadron 25
    15.11.1946 01.09.1948 Útočná peruť 2B
    Attack Squadron 2B
    06.08.1948 DD.08.1950 Stíhací peruť 23
    Fighter Squadron 23
    15.09.1948 05.11.1948 Útočná peruť 84
    Attack Squadron 84
    15.09.1948 05.11.1948 Útočná peruť 85
    Attack Squadron 85
    25.09.1948 22.11.1948 Stíhací peruť 62
    Fighter Squadron 62
    20.01.1949 18.09.1950 Stíhací peruť 62
    Fighter Squadron 62
    05.03.1949 DD.MM.RRRR Útočná peruť 65
    Attack Squadron 65
    20.03.1949 09.08.1950 Stíhací peruť 63
    Fighter Squadron 63
    01.09.1950 DD.MM.RRRR Stíhací peruť 41
    Fighter Squadron 41
    01.09.1950 18.09.1950 Stíhací peruť 42
    Fighter Squadron 42
    27.08.1951 01.04.1952 Stíhací peruť 42
    Fighter Squadron 42
    20.09.1951 01.04.1952 Útočná peruť 25
    Attack Squadron 25
    DD.09.1951 15.02.1952 Stíhací peruť 916
    Fighter Squadron 916
    11.02.1952 04.02.1953 Stíhací peruť 921
    Fighter Squadron 921
    15.02.1952 04.02.1953 Stíhací peruť 916
    Fighter Squadron 916
    01.04.1952 01.11.1953 Stíhací peruť 42
    Fighter Squadron 42
    01.04.1952 01.07.1959 Útočná peruť 25
    Attack Squadron 25
    11.06.1952 DD.MM.RRRR Stíhací peruť 671
    Fighter Squadron 671
    11.06.1952 04.02.1953 Útočná peruť 859
    Attack Squadron 859
    04.02.1953 01.07.1955 Stíhací peruť 81
    Fighter Squadron 81
    04.02.1953 01.07.1955 Stíhací peruť 83
    Fighter Squadron 83
    04.02.1953 15.02.1954 Stíhací peruť 84
    Fighter Squadron 84
    04.02.1953 15.02.1954 Útočná peruť 85
    Attack Squadron 85
    01.11.1953 DD.MM.RRRR Útočná peruť 42
    Attack Squadron 42
    15.02.1954 01.07.1955 Stíhací peruť 84
    Fighter Squadron 84
    15.02.1954 30.09.1994 Útočná peruť 85
    Attack Squadron 85
    01.06.1955 01.03.1958 Útočná peruť 16
    Attack Squadron 16
    01.06.1955 24.08.1966 Útočná peruť 76
    Attack Squadron 76
    01.07.1955 01.07.1959 Stíhací peruť 81
    Fighter Squadron 81
    01.07.1955 01.07.1955 Útočná peruť 66
    Attack Squadron 66
    01.07.1955 15.03.1965 Útočná peruť 66
    Attack Squadron 66
    01.07.1955 15.06.1966 Útočná peruť 83
    Attack Squadron 83
    01.07.1955 15.03.1966 Útočná peruť 86
    Attack Squadron 86
    03.09.1957 15.02.1966 Útočná peruť 72
    Attack Squadron 72
    DD.10.1957 21.03.1997 Útočná peruť 75
    Attack Squadron 75
    01.07.1959 10.03.1993 Útočná peruť 65
    Attack Squadron 65
    01.07.1959 01.05.1966 Útočná peruť 81
    Attack Squadron 81
    01.07.1961 15.02.1965 Útočná peruť 64
    Attack Squadron 64
    DD.04.1965 DD.08.1965 Útočná peruť 15
    Attack Squadron 15
    01.05.1966 15.11.1966 Útočná peruť 196
    Attack Squadron 196
    DD.05.1968 30.10.1992 Útočná peruť 176
    Attack Squadron 176
    07.10.1983 01.01.1991 Útočná peruť 55
    Attack Squadron 55
    DD.MM.1987 DD.MM.RRRR Námořní skupina rozvoje zvláštního válčení
    Naval Special Warfare Development Group
    22.04.1988 DD.MM.RRRR Smíšená stíhací peruť 12
    Fighter Squadron Composite 12
    DD.04.1998 DD.MM.RRRR Úderná stíhací peruť 83
    Strike Fighter Squadron 83
    DD.MM.1998 DD.MM.RRRR Úderná stíhací peruť 131
    Strike Fighter Squadron 131
    DD.MM.1999 DD.MM.RRRR Úderná stíhací peruť
    Strike Fighter Squadron 87
    DD.MM.1999 DD.MM.RRRR Úderná stíhací peruť 106
    Strike Fighter Squadron 106
    DD.MM.1999 DD.MM.RRRR Úderná stíhací peruť 15
    Strike Fighter Squadron 15

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    V roku 1997 mala základňa plochu 5916 acrov.

    Letisko základne je známe ako Apollo Soucek Field
    In 1997 the base occupied 5,916 acres
    Zdroje:
    Sources:
    www.cnic.navy.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/88975#244492Verze : 0
    MOD