Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 302 příspěvků vloženo, 1398 editováno a 290 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

BB - Haruna (1913)

榛名 / はるな

    Avatar
    Haruna
    Druh: bitevní křižník
    Třída: Kongó
    Stát : Japonsko
    Spuštěna na vodu : 14. prosince 1913
    Uvedena do služby: 19. dubna 1915
    Potopena:28. července 1945


    Délka celková: 214,6 m
    Šířka: 28 m
    Ponor: 8,4 m
    Výtlak standardní / maximální: 26 320 t / 27 500 t


    Výzbroj:
    8 x 356 mm (14"/45, 4x2)
    16 x 152 mm (6"/50)
    8 x 127 mm (5"/40) AA
    až 100 x 25 mm/60 AA
    2 x 533 mm torpédomety


    Pancéřování:
    bok 203mm
    paluba 70mm
    věže 228mm


    Max. rychlost: 27,5 uzlu
    Pohon: 16 kotlů Kanpon, 4 parní turbíny Curtis
    Výkon: 64 000 ks
    Akční rádius: 8 000 nám. mil při 10 uzlech
    Zásoba paliva: -


    Posádka: 1 221 mužů
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8900#26451Verze : 0
    Avatar
    Potopená 28.7.1945 pri Kure lietadlami z US Task Force 38.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8900#56292Verze : 0
    Avatar
    V roku 1944 došlo k zmene výzbroje na:
    8 x 356 mm (14"/45)
    8 x 152 mm (6"/50)
    12 x 127 AA (5"/40)
    až 118 x 25 AA
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8900#56294Verze : 0
    Avatar
    bitevní loď Hamura po modernizaci v třicátých letech
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8900#68310Verze : 0
    Avatar
    bitevní loď Hamura ( vpravo ) a Yamashiro ( vlevo )
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8900#68312Verze : 0
    Avatar
    Velitelé lodi


    15.12.1914 - 13.12.1915 námořní kapitán Funakoshi Kajishiro
    13.12.1915 - 01.12.1916 námořní kapitán Nunome Mitsuzo
    01.12.1916 - 15.09.1917 námořní kapitán Hyakutake Saburo
    15.09.1917 - 01.12.1917 námořní kapitán Taniguchi Naomi
    01.12.1917 - 01.12.1919 námořní kapitán Sano Tsuneha
    20.12.1919 - 20.11.1920 námořní kapitán Oishi Shokichi
    20.11.1920 - 20.11.1921 námořní kapitán Omi Heishiro
    20.11.1921 - 01.07.1922 námořní kapitán Ueda Kichiji
    01.07.1922 - 10.11.1922 námořní kapitán Koyama Takeshi (od 08.09.1922 navíc "Mikasa")
    10.11.1922 - 01.12.1922 námořní kapitán Mori Hatsuji (navíc k "Asahi")
    01.12.1922 - 01.12.1923 námořní kapitán Koizumi Chikaharu
    01.12.1923 - 15.04.1924 námořní kapitán Hitsuda Kesaichi
    15.04.1924 - 01.09.1924 námořní kapitán Ugawa Wataru
    01.09.1924 - 01.12.1924 námořní kapitán Tamura Hiroaki
    01.12.1924 - 10.07.1925 námořní kapitán Kondo Naokata (od 15.04.1925 navíc "Yakumo")
    10.07.1925 - 01.12.1926 námořní kapitán Ishikawa Kiyoshi (do 01.12.1925 navíc "Yakumo")
    01.12.1926 - 01.12.1927 námořní kapitán Mashiko Rokuya (do 01.03.1927 navíc "Yamashiro")
    01.12.1927 - 28.12.1927 námořní kapitán Torin Iwajiro (navíc k "Yamashiro")
    28.12.1927 - 10.12.1928 námořní kapitán Isumi Kizo
    10.12.1928 - 30.11.1929 námořní kapitán Goto Akira
    30.11.1929 - 10.02.1931 námořní kapitán Arichi Jugoro
    10.02.1931 - 01.12.1931 námořní kapitán Sonoda Minoru
    01.12.1931 - 15.11.1932 námořní kapitán Sumiyama Tokutaro
    15.11.1932 - 15.11.1933 námořní kapitán Katagiri Eikichi
    15.11.1933 - 16.04.1935 námořní kapitán Mito Shunzo
    16.04.1935 - 28.10.1935 námořní kapitán Iwashita Yasutaro
    28.10.1935 - 01.12.1936 námořní kapitán Ozawa Jisaburo
    01.12.1936 - 15.11.1937 námořní kapitán Ito Seiichi
    15.11.1937 - 09.03.1938 (zemřel) námořní kapitán Oshima Kenshiro
    09.03.1938 - 15.07.1938 námořní kapitán Mizuno Junichi (navíc k "Akagi")
    15.07.1938 - 18.05.1939 námořní kapitán Fujita Risaburo
    18.05.1939 - 01.11.1940 námořní kapitán Nishimura Shoji (od 20.10.1939 - 15.11.1939 navíc "Kongo")
    01.11.1940 - 20.08.1941 námořní kapitán Kimura Susumu
    20.08.1941 - 20.06.1942 námořní kapitán, od 01.05.1942 Kontradmirál Takama Tamotsu
    20.06.1942 - 14.06.1943 námořní kapitán, od 01.05.1943 Kontradmirál Ishii Keishi
    14.06.1943 - 25.01.1944 námořní kapitán Morishita Nobuei
    25.01.1944 - 20.12.1944 námořní kapitán, od 15.10.1944 Kontradmirál Shigenaga Kazue


    Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/8900#191257Verze : 0