Torpédová peruť 4 [1942-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 350 příspěvků vloženo, 1163 editováno a 381 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Torpédová peruť 4 [1942-1946]

Torpedo Squadron 4 / VT-4

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Torpédová peruť 4 Torpedo Squadron 4
    Originální název:
    Original Name:
    Torpedo Squadron 4
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.01.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    -
    -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.11.1946
    Nástupce:
    Successor:
    Útočná peruť 2A
    Attack Squadron 1A
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    10.01.1942-02.08.1943 Letecká skupina Ranger
    03.08.1943-14.11.1946 Palubná letecká skupina 4
    15.11.1946-15.11.1946 Útočná palubná letecká skupina 1
    10.01.1942-02.08.1943 Ranger Air Group
    03.08.1943-14.11.1946 Carrier Air Group 4
    15.11.1946-15.11.1946 Attack Carrier Air Group 1
    Dislokace:
    Deployed:
    10.01.1942-DD.03.1942 - (USS Ranger)
    DD.03.1942-DD.04.1942 Norfolk, NAS Norfolk
    DD.04.1942-DD.05.1944 North Kingstown, Naval Air Station Quonset Point
    DD.05.1944-DD.07.1944 Ayer, NAAF Ayer (Fort Devens)
    DD.07.1944-DD.08.1944 NAS Pearl Harbour
    DD.08.1944-DD.04.1945 NAS Hilo Field
    DD.04.1945-20.05.1945 Alameda, NAS Alameda
    21.05.1945-10.07.1945 NAAS Watsonville
    11.07.1945-DD.08.1945 North Kingstown, Naval Air Station Quonset Point
    DD.08.1945-DD.04.1946 Groton, NAAF Groton
    DD.04.1946-14.07.1946 NAS Norfolk
    15.07.1946-15.11.1946 Coronado, Naval Air Station San Diego

    Velitel:
    Commander:
    10.01.1942-DD.12.1942 Sherill, Wallace A. (Lieutenant)
    DD.12.1942-DD.12.1943 Taylor, David W. Jr. (Lieutenant Commander)
    DD.12.1943-DD.09.1944 Hutcheson, Homer H. (Lieutenant Commander)
    DD.09.1944-11.05.1945 Davis, P. J. Jr. (Lieutenant)
    12.05.1945-22.05.1945 Warren, John - poverený / acting (Lieutenant)
    23.05.1945-25.09.1945 Viewig, Frederic Jr. - poverený / acting (Lieutenant)
    26.09.1945-DD.07.1946 Barron, J. P. (Lieutenant Commander)
    DD.07.1946-15.11.1946 Camera, John A. (Lieutenant Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    10.01.1942-DD.08.1942 Douglas TBD-1 Devastator
    DD.08.1942-DD.01.1944 Grumman TBF-1 Avenger
    DD.01.1944-DD.01.1945 Grumman TBF-1C Avenger
    DD.01.1944-DD.01.1945 Grumman TBM-1C Avenger
    DD.01.1945-DD.MM.1946 (?) Grumman TBM-3 Avenger
    DD.05.1945-DD.MM.1946 (?) Grumman TBM-3E Avenger
    DD.MM.1946-15.11.1946 Grumman TBM-3Q Avenger
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89193#332473Verze : 4
    MOD
    Avatar
    Služba mimo územia USA / bojové nasadenie


     
    Dátum / Date
    Nasadenie
    Nadriadený stupeň
    Operuje z
    Výzbroj
    10.01.1942-19.03.1942
    Bermudské ostrovy
    Letecká skupina Ranger
    USS Ranger (CV-4)
    Douglas TBD-1 Devastator
    02.06.1942-22.06.1942
    Newfoundland
    Letecká skupina Ranger
    USS Ranger (CV-4)
    Douglas TBD-1 Devastator
    08.01.1943-30.01.1943
    Maroko
    -
    USS Ranger (CV-4)
    Grumman TBF-1 Avenger
    13.02.1943-06.03.1943
    Maroko
    -
    USS Ranger (CV-4)
    Grumman TBF-1 Avenger
    23.03.1943-27.07.1943
    Newfoundland
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Ranger (CV-4)
    Grumman TBF-1 Avenger
    05.08.1943-03.12.1943
    Severná časť Atlantického oceána, Nórske more
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Ranger (CV-4)
    Grumman TBF-1 Avenger
    05.08.1944-17.11.1944
    Filipíny
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Bunker Hill (CV-17)
    Grumman TBM-1C Avenger
    22.11.1944-02.12.1944
    Filipíny
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Essex (CV-9)
    Grumman TBM-1C Avenger
    11.12.1944-24.12.1944
    Filipíny
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Essex (CV-9)
    Grumman TBM-1C Avenger
    30.12.1944-26.01.1945
    Juhočínske more, Filipíny, Tchajvan, Okinava
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Essex (CV-9)
    Grumman TBM-1C Avenger
    Grumman TBM-3 Avenger
    10.02.1945-04.03.1945
    Japonsko, Ivo Jima, Okinava
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Essex (CV-9)

    Grumman TBM-3 Avenger
    28.06.1946-15.07.1946
    presun na západné pobrežie USA cez Panamský kanál
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Tarawa (CV-40)
    Grumman TBM-3E Avenger
    Grumman TBM-3Q Avenger
    01.08.1946-15.11.1946
    západná časť Tichého oceánu
    Palubná letecká skupina 4 (CVG-4)
    USS Tarawa (CV-40)
    Grumman TBM-3E Avenger
    Grumman TBM-3Q Avenger



    Zdroj: Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89193#333594Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Obdržané vyznamenania:


    Vyznamenanie
    Stuha
    Dôvod / dátum udelenia
    Poznámka
    Navy & Marine Corps Presidential Unit Citation (PUC)

    Za bojové nasadenie v období:
    11.11.1944-25.11.1944
    14.12.1944-16.12.1944
    03.01.1945-22.01.1945
    16.02.1945-01.03.1945

    Campaign Medal (European)

    02.10.1943-06.10.1943
    Poznámka



    Zdroj: Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89193#362799Verze : 0
    MOD