Ivano-Frankivsk

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 414 příspěvků vloženo, 1804 editováno a 494 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ivano-Frankivsk

Ivano-Frankivsk / Івано-Франківськ (Ivano-Frankovsk, Stanislav)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Ivano-Frankivsk Ivano-Frankivsk
    Originální název:
    Original Name:
    Івано-Франківськ
    Další názvy:
    Other Names:
    Stanislawów
    Cтaніcлaвів / Stanislaviv
    Stanislav
    Ivano-Frankovsk / Ивано-Франковск
    Stanislau
    סטאַניסלאוו
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Ivano-Frankivská oblast Ivano-Frankivsk Oblast
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°55'00.00"N 24°43'00.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1663
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    23.10.1939 09.06.1940 12. armáda
    12th Army
    09.07.1940 21.06.1941 12. armáda
    12th Army
    18.12.1956 DD.MM.1957 28. armádní sbor
    28th Army Corps
    DD.MM.1958 DD.08.1968 38. armáda
    38th Army
    16.10.1968 31.12.1991 38. armáda
    38th Army
    05.09.1984 31.12.1991 Hlavní velitelství vojsk jihozápadního směru
    Main Command of the Armed Forces of the South-Western Theatre
    DD.MM.RRRR DD.10.1948 38. armáda
    38th Army
    DD.MM.RRRR DD.08.1914 8. jezdecká divize
    8th Cavalry Division
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Dříve polské město se nazývalo Stanisławów (ukrajinsky Cтaніcлaвів, česky Stanislav). V roce 1663 jej tak nazval zakladatel města polský šlechtic Andrzej Potocki (1630–1691) podle svého otce Stanisława Rewery Potockého (1579–1667). Po druhé světové válce město sovětské úřady název zjednodušili na Stanislav (ukrajinsky Станісла́в) a v roce 1962 přejmenovali podle ukrajinského spisovatele Ivana Franka na Ivano-Frankivsk. -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89224#332668Verze : 0