12.11.2009 - Kriminalisté zadrželi kvůli dětskému pornu tři zaměstnance MO

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 404 příspěvků vloženo, 1612 editováno a 390 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

12.11.2009 - Kriminalisté zadrželi kvůli dětskému pornu tři zaměstnance MO

  Avatar
  Pražští kriminalisté dopoledne prohledávali ministerstvo obrany. Zajistili několik počítačů a tři lidi odvezli k podání vysvětlení pro podezření z přechovávání a šíření dětské pornografie.
  zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#332886Verze : 0
  Avatar
  Na armadu se to sype ze vsech stran, SS symboly, marihuana, pedofilie........ Nejak moc veci najednou.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#332887Verze : 0
  Avatar
  Zřejmě jsou na MO zavaleni prací, co takhle personální audit nějakou cizí firmou? třeba by pár soudruhů/pánů zjistilo že si může sbalit své vyšívané trencle a tahnout do ...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#332896Verze : 0
  Avatar
  Byli to civilní zaměstnanci , tedy lidé ,kteří armádu spíše poškozuji a je jich na všech velitelských stupních opravdu a zbytečně mnoho a většinou v těch vyšších platových třídách .
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#332898Verze : 0
  Avatar
  Ze zprávy nijak nevyplývá jde-li o civily nebo vojáky. Mluví se pouze o zajištění 3 lidí (i důstojník je člověk) Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#332899Verze : 0
  Avatar
  Pokud MO zaměstnává několik desítek tisíc lidí, tak je jasné, že se takové věci objeví... Jen je zajímavé, poslední průzkumy ukázaly, že armáda je jednou z nejdůveryhodnějších institucí, a teď téměř nemine den, aby se nestrhla nějaká aféra.Confused
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#332909Verze : 0
  Avatar
  Já též četl nebo viděl v TV, že mělo jít o civilní zaměstnance.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#332979Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ono přímo na MO moc vojáků není, tedy je-li tam vůbec nějaký
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#332981Verze : 0
  Avatar
  Tak ako aj v našej armáde jediný rozdiel je asi v tom že si teplé miestečka na ministerstve rezervujú alebo vytvárajú bývalý vysoký dôstojníci.Inak je to veľmi poľutovania hodné že tak kvalitná armáda stráca body pre pár exotov a novinári si nenechajú ujsť okoreniť im to ako sa len dá.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333093Verze : 0
  Avatar
  Víš ono problémem není ani tak chování novinářů - problém je že se tyto situace neřeší tak jak by se měli, ale spíše se snaží zamaskovat. Kdyby to byla armáda, která prostě otevřeně prohlásí že ten a ten (nemusí přímo jmenovat) spáchal to a to a byl za to potrestán nebo vyhozen, tak se pak nebude nikdo po armádě vozit. Ale takto to právě novináři tahají na světlo jak kostlivce. Neříkám informovat o každém prdu, ale tohle jsou natolik závažné události (s přihlédnutím k tomu, že ti lidé mají přístup ke zbraním a munici) že by asi veřejnost být informována měla.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333112Verze : 0
  Avatar
  Myslím že dav má pravdu, asi sotva nějaký novinář sám zjistí že si lampasáci nechali udělat slipy s vyšíváním zs státní prachy, to nejspíš zjistí někdo kdo dělá kontrolu, kdyby následovalo prohlášení že ten a ten byli potrestáni za neoprávněné nakládání se svěřenými prostředky skončilo by to tímhle a nikdo by z toho nemohl dělat aféru. Stejně s čímkoli dalším, pokud se ale armádní velení chová jako banda spiklenců, tak se na ně samozřejmě nahlíží jako na lemply co se flákají a lžou. Pro novináře snadné sousto. Pokud si tohle armádní velení neuvědomuje, lze asi s úspěchem pochybovat o jejich zdravém úsudku a nelze se pak divit volání po tom aby bylo velení omezeno, případně rozehnáno a nahrazeno. Obávám se že v tom volání je kus pravdy, pokud jsou tam natolik silné osobní vazby, že se navzájem kryjí (a spoléhají na to) pak je cestou opravdu personální audit a to nikoli vlastní, ale cizí firmou. Následně propuštění nadbytečných a rozvrácení dnešních vazeb. Armáda by tím získala lepší jméno a zřejmě i omezila různé aféry. Je hezké a jistě správné že vyhodí bez požitků ty kdo si namalují na helmy náckovské symboly, ale velmi mne zajímá jak dopadne jejich velitel, který o věci věděl a snažil se ji zamaskovat, jeho vina je podle mne větší a obávám se že se to nechá vyšumět a on bude pokračovat dál ve službě, což bude opět signálem pro ty kdo se budou chovat podobně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333116Verze : 0
  Avatar
  Armáda je veľká mašinéria a pri takom počte ľudí všeho druhu sa vždy niekto niečo utrhne z reťaze. Súhlasím z vami že takéto priestupky,trestné činy musia byť tvrdo ale spravodlivo potrestané.No musíte uznať že niekedy tkzv.novinársky hyenizmus nepozná mieru.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333183Verze : 0
  Avatar
  oops


  zpravy.idnes.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333187Verze : 0
  MOD
  Avatar
  O mně je známo že novináře nemám moc v lásce, ale pokud zveřejní pravdu (což o armádě obvykle ano) pak se sice můžeme bavit o formě, ale nikoli odsuzovat to co udělali nebo obsah zprávy. Pokud v armádě velení se snaží věci "přikrýt" jen rozšiřuje řady těch kdo podobné věci budou dělat. A ač nemám novináře rád, tohle je jejich práce, upozorňovat na špínu kterou se někdo snaží schovat. A je lepší vědět než být posléze překvapen tím že sice mají lampasáci vyšívané trencle, ale v hlavě nejspíš nas..no. A je chybou právě armády a MO že podobné věci schovává, právě to umožňuje novinářům je rozmazávat.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333188Verze : 0
  Avatar
  Zevšeobecnění mně vždy mrzí, jiště ,že někteří důstojníci mohou mít v hlavě nakakáno s vyšívanými trenky i bez výšivky . Ale vždy to někdo musí zorganizovat a ten objednavatel výšivek ani nemusel být důstojník, ale civilní vlezdohrdelka . Na druhou stranu každý kdo se proviní musí být po zásluze potrestán . Civilista jako aktivní voják . Více mně však děsí to, že tyto "bordelní věci " mohou být jen tím malým kouskem viditelného ledovce a to potom má pan kolega pravdu . V tomto případě však civilní kontrola armády zklamala .
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333190Verze : 0
  Avatar
  co zklamalo je především rozum zúčastněných, a je docela jedno kdo dotyčné trencle nebo cokoli jiného zorganizoval. Normální člověk si uvědomuje že taková věc není normální a NIKDY ji nepřijme. Pokud ano (a právě tohle byli vysocí důstojníci s dotyčným hnědým místo mozku) svědčí to o tom že není dostatečně soudný aby mohl být ve vyšší funkci. Pokud by počítal podvlékačky někde ve skladu bylo by to asi jedno, i kdyby si nechal třeba vytetovat na zadek rodné číslo, ale u někoho kdo rozhoduje o armádě je to jednoznačně nepřípustné. Pokud si vezmeme že si jsou dotyční tak jistí že jsou nepostižitelní, nebudou se nijak trápit ani v závažnějších otázkách, třeba v tom jestli poslat lidi do nesmyslné akce. Pokud si myslí že jsou nedotknutelní, je to špatně, pokud nejsou tvrdě potrestáni je to ještě horší. Armáda musí mít z principu řadu vyjímek a výhod, ale to s sebou nese i vyšší míru trestní odpovědnosti (stejně i u policie) a tu nějak nenacházím. Belitel jednotky (v misi) kryje podřízené a zřejmě nebude potrestán (všimněte si že už se mluví jen o těch dvou propuštěných). A armáda si stěžuje na novináře, vina je ale naopak na armádě, tím že se snaží věci krýt.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333193Verze : 0
  Avatar
  Narazil jsem na článek : www.lidovky.cz
  ze kterého (je to až na konci) že nešlo jen o civilisty, jeden ze 3 byl zřejmě voják z povolání.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89280#333367Verze : 0