Ayer, Mooreovo armádní letiště [1976-1995]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 404 příspěvků vloženo, 1612 editováno a 390 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ayer, Mooreovo armádní letiště [1976-1995]

Moore Army Airfield / Moore AAF

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Mooreovo armádní letiště Moore Army Airfield / Moore AAF
    Originální název:
    Original Name:
    Moore Army Airfield / Moore AAF
    Další názvy:
    Other Names:
    01.07.1926-DD.MM.RRRR Ayer (Camp Devens) Emergency Field
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1944 Camp Devens Airfield
    DD.MM.1944-DD.11.1944 Naval Auxiliary Air Facility Ayer
    DD.11.1944-DD.MM.1946 Naval Auxiliary Air Station Ayer
    DD.MM.1948-DD.MM.RRRR Ayer Army Airfield
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1976 Fort Devens Army Airfield
    Obec:
    Municipality:
    Ayer, Massachusetts Ayer, Massachusetts
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    42°34'18.00"N 71°36'12.00"W
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.1976 premenovaním
    DD.MM.1976 renamed
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.05.1944 DD.07.1944 Torpédová peruť 4
    Torpedo Squadron 4

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.1995 zrušené a scivilnené
    DD.MM.1995 cacelled and civilianized
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.airfields-freeman.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89348#333174Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Letecká základňa ležiaca v katastri obce Ayer, súčasť základne pozemných síl Fort Devens. Vznikla ako armádne letisko Ayer (používaný názov aj Fort Devens AAF), v roku 1944 ju prevzalo námorníctvo ako NAAF Ayer (satelitné letisko pre leteckú základňu Squantum NAS). V novembri 1944 sa stala samostatnou základňou. Námorníctvo základňu opustilo v roku 1946.


    Neskôr je letisko využívané pozemným vojskom ako Moore Army Airfield.





    Zdroj: http://aerofiles.com/usn-bases.html
    http://sb2c.co.uk/VT74-VA2B.htm
    www.robomod.net
    www.members.tripod.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89348#450961Verze : 0
    MOD