Torpédová peruť 98 [1944-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 489 příspěvků vloženo, 1363 editováno a 479 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Torpédová peruť 98 [1944-1946]

Torpedo Squadron 98 / VT-98

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Torpédová peruť 98 Torpedo Squadron 98
    Originální název:
    Original Name:
    Torpedo Squadron 98
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    28.08.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    -
    -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.11.1946
    Nástupce:
    Successor:
    Útočná peruť 22A
    Attack Squadron 22A
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    28.08.1944-14.11.1946 Palubná letecká skupina 98
    28.08.1944-14.11.1946 Carrier Air Group 98
    Dislokace:
    Deployed:
    28.08.1944-30.11.1944 ?, NAAS Ventura (Oxnard)
    01.12.1944-24.08.1946 ?, NAAS Los Alamitos
    25.08.1946-15.11.1946 Coronado, Naval Air Station San Diego

    Velitel:
    Commander:
    28.08.1944-02.05.1945 Bash, Tom B. ( )
    03.05.1945-11.07.1945 Heishman, Jack C. - acting ( )
    12.07.1945-15.11.1946 Meacher, Leo ( )
    Výzbroj:
    Armament:
    28.08.1944-DD.MM.RRRR Grumman TBF-1 Avenger
    28.08.1944-DD.MM.RRRR Grumman TBM-1C Avenger
    DD.10.1944-DD.MM.RRRR Grumman TBM-3 Avenger
    DD.05.1945-15.11.1946 Grumman TBM-3E Avenger
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89408#333359Verze : 1
    MOD