Indianapolis

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 482 příspěvků vloženo, 986 editováno a 466 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Indianapolis

Indianapolis, Indiana

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Indianapolis Indianapolis
    Originální název:
    Original Name:
    Indianapolis
    Další názvy:
    Other Names:
    Indy, The Circle City,
    Crossroads of America, The Racing Capital of the World, Amateur Sports Capital of the World
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Marion Marion County
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    39°46'05.88"N 86°09'29.52"W
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1821
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.194R DD.MM.RRRR Stoutovo armádni letiště
    Stout Army Air Field
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Pamätník vojakom a námorníkom
    pamätník druhej svetovej vojny
    Muzea:
    Museums:
    Indianske státne múzeum
    Múzeum občianskej vojny plukovníka Eli lillyho
    Indiana State Museum
    Colonel Eli Lilly Civil War Museum
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    27.10.1825   Coburn, John
    11.02.1829   Pile, William Anderson
    29.09.1830   Hawkins, John Parker
      13.02.1869 Wagner, George Day
      16.04.1871 Dumont, Ebenezer
    DD.MM.1877   Tyndall, Robert Henry
      16.06.1882 Chapman, George Henry
    10.08.1889   Scott, Norman
      23.11.1891 Hovey, Alvin Peterson
      01.10.1899 Vaughan, Alfred Jefferson
      03.03.1903 Foster, Robert Sanford
      01.04.1904 Morris, Thomas Armstrong
      28.01.1908 Coburn, John
      29.05.1910 McGinnis, George Francis
    17.12.1913   Underwood, George Vernon
      07.02.1914 Hawkins, John Parker
    17.05.1928   Brooks, Harry W.
      22.12.1932 Wilson, Henry Lane
    DD.MM.1932   - Peek, Kenneth L.
      01.04.1943 Root, Edwin Alvin
      DD.MM.1947 Tyndall, Robert Henry
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    14.12.1923 DD.07.1925 1. pěší prapor (samostatný)
    1st Infantry Battalion (Separate) (Colored)
    DD.MM.1924 01.10.1933 V. sbor
    V Corps
    09.07.1931 24.08.1936 167. brigáda
    167th Brigade
    01.10.1933 01.01.1941 XV. sbor
    XV Corps
    24.08.1936 13.06.1939 167. pěší brigáda
    167th Infantry Brigade
    05.03.1947 DD.MM.RRRR 38. pěší divize
    38th Infantry Division
    01.08.1947 16.04.1948 323. křídlo pro přepravu jednotek
    323rd Troop Carrier Wing
    16.04.1948 27.06.1949 323. letecká divize, pro přepravu jednotek
    323rd Air Division, Troop Carrier
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1902 13.03.1931 Marmon Motor Car Co.
    DD.MM.1905 DD.MM.1910 Overland Automobile Co.
    DD.MM.1915 10.07.2009 General Motors Corp.
    13.03.1931 DD.MM.196R Marmon-Herrington Co, Inc.
    DD.MM.1938 20.02.1986 International Harvester Co.
    20.02.1986 DD.MM.2014 Navistar International Corp.
    10.07.2009 DD.MM.2011 General Motors Co., Inc.
    Premier Motor Manufacturing Co.
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.indy.gov
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89473#403461Verze : 0
    MOD