Kiel

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 418 příspěvků vloženo, 1821 editováno a 499 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kiel

Kiel

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Kiel Kiel
    Originální název:
    Original Name:
    Kiel
    Další názvy:
    Other Names:
    -
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Šlesvicko-Holštýnsko Schleswig-Holstein
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    54°19'31.00"N 10°08'26.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1233
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.1934 DD.MM.1945 Letecká a námořní letecká základna Kiel-Holtenau
    Kiel-Holtenau Air and Naval Air Base
    DD.MM.1945 DD.MM.RRRR Předsunutá přistávací plocha B-167 Kiel/Holtenau
    Advanced Landing Ground B-167 Kiel
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    19.05.1872   Kühne, Max
    12.09.1884   von Schröder, Ludwig
    28.08.1886   Heunert, Iwan
    13.01.1887   von Fischel, Hermann
    27.02.1890   Wenneker, Paul Werner
    17.01.1891   Packroß, Karl
    19.01.1891   - Muhl, Kurt
    15.03.1891   Völckers, Paul Gustav
    07.12.1892   Wüerst, Erich
    25.09.1893   - Fischer, Walther
    25.03.1894   Horstmann, Günther
    01.09.1894   Lietzmann, Joachim
    30.10.1894   - Grotewahl, Max
    26.08.1895   Hoffmann, Kurt-Caesar
    27.06.1896   Rieve, Friedrich
    07.08.1896   von der Damerau-Dambrowski, Joachim
    22.08.1896   Büsing, Otto
    23.02.1897   Denkert, Walter
    16.03.1897   Hagen, Walter
    05.05.1898   von Studnitz, Ernst
    01.10.1898   Brandt, Günther
    20.10.1898   Bertling, Heinz
    08.10.1899   Musculus, Friedrich-Heinrich
    21.07.1900   - Ferber, Klaus
    24.01.1901   Wilke, Karl-Eduard
    17.05.1902   - Jasper, Paul
    11.02.1904   - Brachmann, Hans-Günther
    13.06.1904   von Bülow, Karl-August
    02.08.1904   Dethleffsen, Erich
    26.03.1906   Hopman, Rolf-Heinrich
    02.06.1906   Grundmann, Erich
    07.08.1906   Knaust, Hans-Peter Knaust
    25.09.1907   Brökelmann, Jost
    10.06.1908   Forstmann, Gustav
    13.12.1908   - Hermann, Wolfgang
    24.07.1909   Schultze, Herbert
    30.03.1910   Stange, Martin
    01.09.1910   Stoffers, Arnold
    07.09.1910   Klette, Hans-Dietrich
    22.11.1910   - Knipping, Erwin
    03.03.1911   - Schaefer, Wolf-Axel
    15.04.1911   Strelow, Siegfried
    28.04.1911   Bartels, Robert
    25.11.1911   - Kock, Uwe
    14.04.1912   Feldt, Gustav Waldemar Klaus
    04.09.1912   Lützow, Günther
    14.02.1913   - Boos, Hans-Heinz
    04.03.1913   Heilmann, Udo
    23.06.1913   Mützelburg, Rolf Christian Detlef
    25.06.1913   Möhlmann, Helmut
    01.08.1913   Herrmann, Hans Joachim
    02.07.1914   - Klatt, Hans
    20.07.1914   - Ziehm, Ernst
    30.08.1914   Beck-Broichsitter, Helmut
    20.09.1914   Homuth, Gerhard
    03.11.1914   Springer, Heinrich
    31.01.1915   Teichert, Max-Martin
    06.03.1915   Folkers, Ulrich
    15.04.1915   - Cranz, Wilhelm
    15.04.1915   - Meyer, Gerhard
    19.05.1915   Walkerling, Heinz
    13.09.1915   Schultze, Heinz-Otto
    30.10.1915   Heine, Karl-Franz
    05.11.1915   von Fischel, Unno
    14.11.1915   König, Klaus-Dietrich
    21.02.1916   von Kameke, Horst-Tessen
    10.04.1916   Wiebe, Karl-Heinz
    10.09.1916   Leie, Erich
    13.09.1916   - Meyer, Hans
    17.11.1916   Bastian, Helmut
    04.02.1917   Blum, Otto-Ulrich
    08.06.1917   Heilmann, Siegfried
    14.11.1917   Rohwer, Detlev
    23.04.1918   Hansen, Otto
    20.07.1918   Fenn, Heinz-Konrad
    01.09.1918   Dültgen, Gert
    29.12.1918   von Davidson, Heinz
    28.03.1919   - Arendt, Velten
    15.04.1919   Bokelberg, Max
    08.07.1919   Frank, Hans-Dieter
    06.03.1920   Fiebig, Günther
    18.03.1920   Dohrn, Erwin
    04.08.1920   Lawrence, Peter
    18.10.1920   Boska, Karl-Heinz
    26.03.1921   Geisler, Hans-Ferdinand
    24.02.1922   Thyben, Gerhard
    25.03.1922   - Käselau, Erich
      08.09.1939 Ramien, Kurt
      12.02.1943 Niemand, Fritz
      15.07.1944 Kleine, Georg
      24.07.1944 Kühn, Walter
      13.01.1945 Franken, Wilhelm
      13.01.1945 Lüdden, Siegfried
      13.01.1945 von Bitter, Georg
      21.04.1945 Jewinski, Erich
      11.02.1946 Stobwasser, Hans-Herbert
      13.02.1946 Taubert, Siegfried
      21.08.1947 Heyda, Wolfgang
      29.11.1947 von Hennig, Heinz
      11.02.1949 Thedsen, Otto
      06.12.1950 Bender, Waldemar
      21.09.1953 Hildebrand, Julian Erich
      18.10.1953 Vial, Alexander
      10.12.1954 Schantz, Hermann
      19.08.1955 Weiss, Otto
      03.05.1956 Eichel, Eduard
      06.11.1956 Johannssen, Wilhelm
      08.09.1957 Kolbe, Hans
      03.01.1960 Dewitz, Kuno
      06.11.1960 Raeder, Erich Johann Albert
      06.02.1961 Halwe, Ernst
      07.12.1961 Hamelau, Hans
      06.06.1963 Petersen, Heinrich
      10.07.1963 Förste, Erich
      24.11.1963 Hagen, Walter
      12.04.1964 Schmidt, Hugo
      17.07.1964 Zapp, Robert-Richard
      17.10.1965 von Hammerstein-Equord, Günther
      09.12.1965 Buße, Wilhelm
      13.09.1966 Krastel, Walter
      13.11.1966 Neitzel, Karl
      05.02.1967 Backenköhler, Otto
      23.09.1967 Ehrhardt, Werner
      02.11.1967 Kähler, Otto
      30.11.1968 von Schleinitz, Siegmund
      DD.MM.1971 - von Sichart, Werner
      11.04.1972 Böhm, Hermann
      09.09.1972 Winter, Werner
      29.10.1974 Schubert, Günther
      26.03.1975 Steiner, Walter
      15.06.1975 Klug, Bernd
      04.10.1975 Kaufmann, Karl
      16.07.1976 Hansen, Gottfried
      30.10.1976 von Kluge, Wolfgang
      10.11.1976 Fenn, Paul
      11.05.1979 von Schlippenbach, Egon-Reiner
      26.05.1982 Mecke, Karl-Conrad
      09.07.1982 Denkert, Walter
      15.05.1984 Piening, Adolf Cornelius
      28.05.1984 Jewinski, Richard
      23.12.1985 - Endell, Werner
      03.06.1986 von Bleßingh, Axel
      24.01.1988 Korth, Claus
      10.09.1990 Modrow, Ernst-Wilhelm
      14.12.1993 Lichtenberg, Philipp
      16.05.1998 Kamptz, Gerhard von
      25.12.1998 Künzel, Karl-Friedrich
      29.05.2002 - von der Groeben, Peter
      16.12.2004 Rösing, Hans-Rudolf
      21.03.2010 Friedland, Klaus
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.04.1934 12.10.1937 Letecký okruh VI
    VI Air District
    27.09.1935 31.12.1939 Ponorková flotila "Weddigen"
    Submarine Flotilla "Weddigen"
    01.07.1936 30.06.1937 2. letka Pobřežní letecké skupiny 206
    2nd Squadron of the 206th Coastal Air Group
    01.07.1936 30.06.1937 3. letka Pobřežní letecké skupiny 206
    3rd Squadron of the 206th Coastal Air Group
    01.09.1936 DD.09.1939 Ponorková flotila "Saltzwedel"
    Submarine Flotilla "Saltzwedel"
    01.04.1937 30.06.1937 1. letka Pobřežní letecké skupiny 406
    1st Squadron of the 406th Coastal Air Group
    01.07.1937 11.04.1940 5. letka Palubní letecké skupiny 196
    5th Squadron of the 196th Shipboard Air Group
    04.10.1937 31.12.1939 Ponorková flotila "Lohs"
    Submarine Flotilla "Lohs"
    04.02.1938 01.02.1939 Mořské velitelství letectva
    Air Force Command Sea
    25.06.1938 31.12.1939 Ponorková flotila "Wegener"
    Submarine Flotilla "Wegener"
    01.10.1938 31.12.1939 Ponorková flotila "Hundius"
    Submarine Flotilla "Hundius"
    01.11.1938 22.08.1939 4. (Stuka) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    4th (Stuka) Squadron of the 186th Carrier Air Group
    01.11.1938 22.08.1939 II. (stíhací) skupina Letecké skupiny letadlové lodě 186
    2nd (Fighter) Group of the 186th Carrier Air Group
    01.11.1938 22.06.1943 Námořní stanice Baltské moře
    Naval Station Baltic Sea
    01.11.1938 DD.MM.RRRR Skupinové velitelství námořnictva Východ
    Naval Group Command East
    01.11.1938 22.08.1938 Štáb II. (stíhací) skupiny Letecké skupiny letadlové lodě 186
    Staff of the 2nd (Fighter) Group of the 186th Carrier Air Group
    15.11.1938 24.08.1938 6. (stíhací) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    6th (Fighter) Squadron of the 186th Carrier Air Group
    01.12.1938 31.12.1939 Ponorková flotila "Emsmann"
    Submarine Flotilla "Emsmann"
    DD.01.1939 14.09.1939 10. letka (námořní) Instrukční eskadry 2
    10th Squadron (Maritime) of the 2nd Instruction Wing
    15.07.1939 22.08.1939 5. (stíhací) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    5th (Fighter) Squadron of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 06.09.1939 4. (Stuka) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    4th (Stuka) Squadron of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 06.09.1939 5. (stíhací) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    5th (Fighter) Squadron of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 06.09.1939 6. (stíhací) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    6th (Fighter) Squadron of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 06.09.1939 II. (stíhací) skupina Letecké skupiny letadlové lodě 186
    2nd (Fighter) Group of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 06.09.1939 Štáb II. (stíhací) skupiny Letecké skupiny letadlové lodě 186
    Staff of the 2nd (Fighter) Group of the 186th Carrier Air Group
    DD.10.1939 08.11.1939 1. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    1st Squadron of the 186th Carrier Air Group
    DD.10.1939 08.11.1939 2. (Stuka) letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    2nd (Stuka) Squadron of the 186th Carrier Air Group
    DD.10.1939 08.11.1939 3. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    3rd Squadron of the 186th Carrier Air Group
    DD.10.1939 08.11.1939 I. (Stuka) skupina Letecké skupiny letadlové lodi 186
    1st (Stuka) Group of the 186th Carrier Air Group
    DD.10.1939 08.11.1939 Štáb I. (Stuka) skupiny Letecké skupiny letadlové lodě 186
    Staff of the 1st (Stuka) Group of the 186th Carrier Air Group
    01.11.1939 DD.12.1939 3. letka Bombardovací skupiny 806
    3rd Squadron of the 806th Bomber Group
    01.11.1939 15.07.1940 Bombardovací skupina 606
    606th Bomber Group
    DD.11.1939 14.07.1940 1. letka Pobřežní letecké skupiny 606
    1st Squadron of the 606th Coastal Air Group
    DD.11.1939 14.07.1940 2. letka Pobřežní letecké skupiny 606
    2nd Squadron of the 606th Coastal Air Group
    DD.11.1939 14.07.1940 3. letka Pobřežní letecké skupiny 606
    3rd Squadron of the 606th Coastal Air Group
    01.01.1940 14.06.1940 1. letka Pobřežní letecké skupiny 706
    1st Squadron of the 706th Coastal Air Group
    01.01.1940 DD.05.1941 1. ponorková flotila
    1st Submarine Flotilla
    01.01.1940 DD.06.1941 7. ponorková flotila
    7th Submarine Flotilla
    10.01.1940 10.04.1940 1. letka Pobřežní letecké skupiny 906
    1st Squadron of the 906th Coastal Air Group
    10.01.1940 11.04.1940 Pobřežní letecká skupina 906
    906th Coastal Air Group
    DD.01.1940 18.05.1940 1. letka Bombardovací skupiny 806
    1st Squadron of the 806th Bomber Group
    DD.03.1940 DD.04.1940 1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    1st Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.03.1940 DD.04.1940 2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    2nd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.03.1940 DD.04.1940 3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    3rd Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.03.1940 DD.04.1940 4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    4th Squadron of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.03.1940 DD.05.1940 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 105
    105th Special Purpose Bomber Group
    DD.03.1940 DD.04.1940 Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 105
    Staff of the 105th Special Purpose Bomber Group
    DD.04.1940 09.04.1940 1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
    1st Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
    DD.04.1940 09.04.1940 2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
    2nd Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
    DD.04.1940 09.04.1940 3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 1
    3rd Squadron of the 1st Dive Bomber Wing
    DD.04.1940 09.04.1940 I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
    1st Group of the 1st Dive Bomber Wing
    DD.04.1940 09.04.1940 Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 1
    Staff of the 1st Group of the 1st Dive Bomber Wing
    03.09.1940 DD.09.1940 5. letka Palubní letecké skupiny 196
    5th Squadron of the 196th Shipboard Air Group
    DD.03.1941 DD.09.1941 3. ponorková flotila
    3rd Submarine Flotilla
    01.04.1941 DD.06.1941 1. letka Průzkumné skupiny 125 (námořní)
    1st Squadron of the 125th Reconnaissance Group (Maritime)
    01.04.1941 DD.06.1941 3. letka Průzkumné skupiny 125 (námořní)
    3rd Squadron of the 125th Reconnaissance Group (Maritime)
    01.04.1941 DD.06.1941 Průzkumná skupina 125 (námořní)
    125th Reconnaissance Group (Maritime)
    DD.04.1941 DD.05.1941 Velitelství námořnictva C
    Naval Command C
    DD.05.1941 DD.06.1941 2. letka Průzkumné skupiny 125 (námořní)
    2nd Squadron of the 125th Reconnaissance Group (Maritime)
    DD.06.1941 08.05.1945 5. ponorková flotila
    5th Submarine Flotilla
    01.10.1942 DD.10.1943 Zkušební oddíl 20
    20th Testing Squad
    22.06.1943 23.07.1945 Hlavní velitelství námořnictva Baltské moře
    Naval High Command Baltic Sea
    08.08.1943 13.08.1943 2. letka Palubní letecké skupiny 196
    2nd Squadron of the 196th Shipboard Air Group
    DD.10.1943 DD.03.1944 3. letka Palubní letecké skupiny 196
    3rd Squadron of the 196th Shipboard Air Group
    DD.05.1944 20.08.1944 Velitelství ponorkového loďstva Střed
    Submarine Command Centre
    DD.02.1945 08.05.1945 19. ponorková flotila
    19th Submarine Flotilla
    09.05.1945 04.07.1945 659. peruť RAF
    No. 659 Squadron RAF
    29.06.1945 31.05.1946 660. peruť RAF
    No. 660 Squadron RAF
    29.06.2006 DD.MM.RRRR Flotila 1
    Flotilla 1
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR I. protiletadlová dělostřelecká brigáda námořnictva
    1st Naval Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Pobřežní velitelství Jihozápad
    Coastal Command South-West
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Pobřežní velitelství západní Baltské moře
    Coastal Command Western Baltic Sea
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Přístavní kapitanát Kiel
    Kiel Harbor Captain
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Skupinové velitelství námořnictva Východ
    Naval Group Command East
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    01.10.1838 DD.MM.1879 Maschinenbauanstalt und Eisengießerei Schweffel & Howaldt
    DD.MM.1879 22.06.1889 Maschinenfabrik Gebrüder Howaldt
    DD.11.1882 01.04.1902 Schiff & Maschinenbau AG Germania
    22.06.1889 01.04.1939 Howaldtswerke AG
    01.04.1902 01.07.1903 Friedrich Krupp Germaniawerft
    01.07.1903 27.06.1923 Friedrich Krupp AG Germaniawerft
    27.06.1923 DD.MM.1945 Friedrich Krupp Germaniawerft AG, Kiel-Gaarden
    01.02.1925 DD.MM.1945 Deutsche Werke AG
    01.04.1939 01.07.1943 Kriegsmarinewerft Kiel
    01.07.1943 DD.MM.1953 Howaldtswerke AG
    DD.MM.1945 25.05.1948 Holsteinische Maschinenbau AG
    25.05.1948 DD.MM.1959 Maschinenbau Kiel AG
    DD.MM.1953 DD.MM.1968 Kieler Howaldtswerke AG
    DD.MM.1959 DD.MM.1992 Maschinenbau Kiel GmbH
    DD.MM.1968 DD.MM.1970 Howaldtswerke-Deutsche Werft AG
    DD.MM.1970 DD.MM.RRRR Howaldtswerke-Deutsche Werft GmbH
    DD.MM.1992 DD.MM.2008 MaK System GmbH
    DD.MM.2008 DD.MM.RRRR Rheinmetall Landsysteme GmbH
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Kiel
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/89712#450248Verze : 0
    MOD